Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindig a magánrendelésére...

Mindig a magánrendelésére hívott be a fogadott orvosotok a terhességetek alatt?

Figyelt kérdés
Kb. milyen időközönként kellett mennetek hozzá? És mennyit kért alkalmanként? Hogyan kalkuláltátok ki a szüléskor a hálapénzt?
2013. febr. 11. 10:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, sőt sokszor még CTG-re is magánba mentem....

4 hetente jártam, 6000/alkalom volt, de pl. nem volt uh a rendelőben.

Nagyot csalódtam benne, mert sürgősséggel műtöttek, és nem volt hajlandó bejönni, az ügyeletes császározott.

Ennek 3 éve, nem is mentem vissza a régi dokimhoz.

2013. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem. Engem normál rendelésre hívott mindig, sosem kért pénzt, de én adtam neki, mint a magánrendelésén. A szüléskor pedig általában ennek a tízszeresét szokták adni, de azért előtte inkább megkérdezném a dokit. Én sűrűn jártam, mert terhességi diabéteszem volt, és amikor a diabétesz-tanácsadásra mentem, akkor megnézett a dokim is. Minden jót!
2013. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igen csak a magánrendelöjébe hivott, és 30adik hétig 4 hetente mentem volt uh, 30 hét után 2 hetente kell majd menjek (most 31 hetes km)
2013. febr. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejettem írni, én németországban élek, lehet itt másképp van, hálapénzt itt nem kell adni,nem is fogadják el csak ritkán, vizsgálatok ára türhetö de fizeti a privátbetegbiztosító
2013. febr. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Havonta egyszer kellett a magánrendelésre járni a 36. hétig. Utána kórházba kellett járni NST-re, és akkor ott találkoztunk, megnézte az eredményt és ránk is ránk nézett, itt nyilván nem fizettem.

A magánrendelésen a tarifája 12.000 volt (azóta már 14.000) és ennek a 10x-esét kéri a szülésre. Elégedett voltam nagyon. Szülésnél is rengeteget segített, terhesgondozás alatt pedig minden soron kívül zajlott.

2013. febr. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5 éve, Bp 7000/ alkalom, mindig magánrendelőbe hívott, 4 hetente, de mindig csinált uh-ot, kaptam mindig képet, ő kert nekem időpontot vérvételre.

Nagyon korrekt, körültekintő volt! Szülés után 50.000 adtam neki.


Most vidéken lakunk, itt japán egy Orvos, akihez járok, van magánrendelése, de ott nincs uh!

Mindig megkérdem mikor ügyeletes, és higy bemennek hozzá a kórházba, ott megvizsgál, megkérem nézzük már meg uh-ön a babát.

5000-adok neki.

Itt csak 8-12-18 hetesen voltam nála, majd most 24 hetesen megyek legközelebb.

Annyira tré az uh gép, nem tudom mi lesz, nem látni mi van a lába között. 1 képet nem kaptam még a babáról...

A védőnő adja a beutalókat, a táppénzes papírt a azakrendelésen adják ...


Ilyenkor látom, mennyi különbség van 2 orvos, vidék és Bp. Között!!!


Itt csak a közelező dolgokra kell menni, ha nincs orvosod senki nem foglalkozik veled, mindig mással találkozol...


Igazából a két kórház is ég és föld!!!

Bp modern szülőszoba, ahol nyugodtan vajúdhatsz, a férjed is bent lehet, majd a kórterembe is bárki bejöhet látogatóba.


Itt 3 ágyas szülőszoba, vajúdó, ahol függöny el vagy elválasztja a szomszédtól!

Szülés után csak a folyosón találkozhatsz a férjeddel, gyereket csak ablakon át mutathatod meg.


Bízom benne vissza költözünk Bp-re, és ott szülök meg a másodikat is!

2013. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem minden nagy vizsgálat után kell mennem hozzá az eredményekkel, 7000Ft/alkalom, de nem mindig fogadja el a pénzt. A szülésre nálunk ha megfogadod, 40ezer ftot kér. Még csak az első trimeszterben vagyok, de már legalább 5ször voltunk nála sztkba mert volt barnázgatás, bent is tartott a kórházba 5 napig. (volt már két vetélésem és emiatt fokozottan ügyel ránk)
2013. febr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mindig magánba mentem. 10 ezer/ alkalom, 4 hetente. uh mindig volt. 35. héttől hetente mentünk hozzá nst-re. Szüléshez nem fogadtam meg, mert úgy gondoltam 100 ezer kicsit brutális ár... Az ügyeletesnél szültem, a magándoki is ugyanazt csinálta volna 100 ezerért mint akinél szültem minimális hálapénzért.
2013. febr. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor ezek szerint nem csak engem hív mindig a magánrendelésére az orvosom. Nekem is 10.000 Ft alkalmanként és szülésnél ennek tízszeresére gondoltam én is.
2013. febr. 11. 10:36
 10/13 anonim ***** válasza:

Mindig magánba hívott engem is. Mivel az első is nála született félidőig a másodikkal "féláron" voltunk. Szülésnél nem adtuk a 10szeresét, az asszisztense mondta, hogy ez mintha egy íratlan szabály lenne, hogy a rendelési ár 10szeresét kell adni, de nála ilyen nincs. A doki mondta is, hogy nem kér semmit csak legyünk jól és egészségesek. 50et adtunk neki de még erősködni kellett hogy fogadja el. Elintéz mindent, vérvétel stb. (magánrendelésen leveszik, megjön a lelet mailen is, sőt ír hozzá kiértékelést stb)

Kb 4 hetente megyünk, a végén hetente.

2013. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!