Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisbaba mellé kutya? Mire...

VargánéG kérdése:

Kisbaba mellé kutya? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok, nemrég el kellett búcsúznunk a kutyánktól :( de annyira megtörtem, és mélypontra zuhantam, hogy addig duzzogtam és nyúztam a párom, amíg rá nem beszéltem, hogy fogadjunk örökbe még egy kutyát! :)

Ki is szemeltem egy amstaff-vizsla keveréket, 6 hónapos, még nagyon kajla, viszont nagyon okos, szóval biztos vagyok benne, hogy mire a kislányom megszületik, addigra, ki tudom tanítani, annyira, hogy ne akadályozzon semmiben :) sőőőt...

Mondanom sem kell, mert magától adódóan állatorvosnál már jártunk, minden oltást megkapott, chipet, és mindent amire egy kutyának szüksége van, na meg persze nekem is ahhoz, hogy ne kapjak el tőle semmit!

deee párom azóta is ellenzi és sokszor rám olvassa, hogy, hogyan lehetek ilyen felelőtlen, nem fogom tudni ellátni a feladatokat, bla bla bla...



Kérném olyan anyukák, kismamák, vagy bárkinek a véleményét, aki hallott már hasonló szituációt, vagy vannak személyes tapasztalatai ezzel kapcsolatban!


előre is nagyon köszönöm :)



2013. febr. 11. 18:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Nekem az egyik már 13 éves volt mikor született a fiam, kicsit aggódtam mi lesz, mert ő olyan magának való kutyus, nem szerette ha piszkáljuk, de a gyereket imádja, bármit eltúr tőle.

2013. febr. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
nekunk labrador kutyusunk van a lakasban, 2 eves volt amikor a kislanyom megszuletett, amig terhes voltam a hasamra tette a fejet es ugy hallgatkozott. mikor hazavittuk a korhazbol nagyon izgatott volt, elobb megszagoltatunk egy pisis pelus, aztan a babakocsiban szaglazta a kicsit. A kislanyuk muost7 honapos, es barmennyire sir v nyugos a kutyus felviditja. Megvannak termeszetesen a szabalyok(nincs nyalakodas, durvulas, a baba szobaba tilos bemenni), de imadjak egymast, nemegyszer mar felultettuk a hatara, szeretik egymast. de a kutyussal is sokat kell foglalkozni, kulonben irigy lehet.
2013. febr. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
20%
Most tutira le leszek pontozva de az sem baj, szóval kutya-kertbe való, aki tömbben lakik az meg még kisbaba is van-lesz az ne akarjon kutyát. Mi családi házban lakunk, mikor a kicsi egy hetes volt vettünk egy német dogot előtte állatorvossal egyeztettünk, utána olvastunk-fontos volt, hogy gyerek barát legyen, előtte is volt kutyusunk az beagle. Szóval német dog lett a nagy imádta ő sétáltatta (10 éves), etette apával tanítgatták, szépen növögetett, aztán kb. másfél éves lehetett mikor minden előzmény nélkül a lányunk bal karjából kiharapott egy darabot, tűzbe tettük volna ért a kezünket, h ez a kutya senkit sem bántana egy jámbor boci, nem hogy azt aki eteti, sétáltatja. Na itt aztán megtanultuk a kutya egy állat bármilyen kedves is, legyen persze a közelben de a kellő távolság kell, főleg ha kisbaba van. Szerintem egyáltalán nem jó ötlet.
2013. febr. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolótól kérdezném, hogy mi történt?? Mi idegesítette fel a kutyust? És nem "csak" rászólni akart, hanem harapott?? Mennyi idős volt akkor a lányotok?

Csak azért érdekel, mert én sosem akarom elhinni, az ok nélküli támadásokat, mert valaminek kell lennie.. (Pl fájdalmat okoz, felkelti, összekeveri valakivel, épp ugat egy kutyát és nem is tudja, hogy ki nyúl hozzá, csak mérgében odakap, stb.. Elmesélnéd? :)

2013. febr. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó az ok hogy mérgébe odakap vagy hogy éppen ugat egy kutyát és nem tudja ki nyúl hozzá ?Akkor nem kell gyerek mert a kutya kiszámíthatatlan akármilyen gyerek barát ha történik valami akkor a te szemedben soha nem a kutya a hibás hanem a gyerek ?Valahol igazad van ő csak egy állat de a gyerek pedig még nem tudja mérlegelni hogy most játszhatok vagy vajon mérges lesz ?Hát nem tudom ez ismét egy jó kérdés mi megosztja a kismamákat !
2013. febr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!