Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valóban ilyen sok "becsúszott"...

Valóban ilyen sok "becsúszott" terhesség van? Sokan azt írják, hogy védekezés ellenére maradtak terhesek.

Figyelt kérdés
Tényleg ennyi baleset van?
2013. febr. 17. 06:39
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
37%
Igen sajnos. Velem 2x történt meg. Nem is tudom, mit csináljak már magammal...
2013. febr. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Sajnálom!:-( Azért tettem fel a kérdést mert rossz olvasni,hogy mennyien mennek ab.ra!Nagyon sok nem várt terhesség van sajnos.És nagyrészük műtétre megy.:-(
2013. febr. 17. 06:46
 3/35 anonim ***** válasza:
9%

Egyszerűen van aki ilyen szupertermékeny nekem is sajnos életem során már 2 szer volt "baleset" egyiknél tehettem róla végülis mert menstruáció előtt 3-4 nappal voltam együtt a férjemmel úgy hogy a peteérés minden jele megvolt 10 nappal azelőtt (tojásfehérjés nyúlós nyák, petefészek szúrkálás stb.) és ráadásul úgy jött össze hogy megszakított közösülés nem sikerült 100% osra tehát nem durr bele minden...és babás lettem! Megtartottuk de iszonyúan parázok mindenféle védekezés közben. Most épp pharmatex kúpot ÉS GUMIT használunk együtt.

A másik esetben gyógyszer mellett lettem terhes máig nem értem hogyan mert beteg voltam ugyan de olyan gyógyszereket szedtem amik elvileg NEM befolyásolják a tablettát (megkérdeztem erről az orvost is) és MÉGIS sikerült egyetlen alkalomból.

2013. febr. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

Utolsó a második babával mi lett?


1-es vagyok. Igen sajnos nagyon sok ab van:(

Egyébként én mindkét "besikerült" babát megtartottam, pedig az elsőnél még ritka fiatal voltam. És ezenkívül van egy "tervezett" gyerekünk is:)

2013. febr. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
3 as vagyok ez a gyógyszeres dolog 18 éves koromban volt egy rossz kapcsolatból és nulla anyagiakkal sajnos a szüleim sem támogattak (úgy értem, csak anyukám volt de 1 év múlva egyébként meg is halt szegény) úgyhogy abortusz lett.:(
2013. febr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
100%os védekezés nincs, de a legtöbb ilyen becsúszott terhesseg a nem megfelelő fogamzasgatlasra miatt van. Pl a tablettát mindig azonos időpontban kell bevenni, max 1 órás eltérés lehet, hiaba írnak 12 orat a tájékoztatóban. Az óvszert se tudjak sokan helyesen használni, a megszakításokkal módszer pedig minden, csak nem védekezés. De legtöbbször a védekezzünk, de becsúszott épp azt jelenti, hogy nem védekezett, csak szégyelli bevallani. Ha valóban ennyire nagy lenne a fogamzasgatlot melletti teherbe esés valószínűsége, akkor a pearl indexek nem olyanok lennének, amilyenek.
2013. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom. Részvétem anyukád miatt!
2013. febr. 17. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%

Hát, akkor vedd úgy, hogy hazudok:) az első gyógyszer mellett fogant, pedig minden nap ugyanakkor szedtem, a telefonomba tettem emlékeztetőt:)

A harmadik gyerek pedig lilygold spirál mellett, a feltétel után 8 hónappal. Tényleg így jártam, mért hazudnák?

Én fel merném vállalni, ha nem védekeztem volna.

1-es

2013. febr. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Igen csak ezzel olyan nehéz vitatkozni hiszen ha a tájékoztató is azt írja hogy 6 órán belül kell lenni hogy bevedd akkor most azzal vitatkozzak? A megszakított közösülés pedig valóban nem védekezés mégis sok sok olyan párt ismerek akinek évek évtizedek! alatt beválik,pont volt itt is nemrég egy erre vonatkozó kérdés, illetve h pontos a ciklus akkor lehetne a naptár módszerrel kombinálni ahogy mi is tettük dehát tök hiába holott sokaknak az is beválik.
2013. febr. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:

Nyilván van kivétel, nem gondolom, hogy mindenki hazudik, de azért józan ésszel bele gondolva, ha valóban ennyire gyakori lenne, akkor nem igy nézne ki a Pearl index: Nincs fogamzásgátlás - 85

Megszakításos védekezés - 35

Naptár-módszer - 14-40

Spermicidek - 5-20

Méhszájsapka - 7-11

Óvszer használata - 3-4

Női óvszer - 1-5

Pesszárium spermiciddel - 2-3

Hőmérőzés - 0.5-3

Injekció - 0.03-2

Hormonális IUD - 0.05-0.1

Fogamzásgátló tabletta 0.1-0.5

Sterilizáció - 0.1-0.3

Implantátum - 0

2013. febr. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!