Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és kitől kaptatok...

Mikor és kitől kaptatok igazolást az adókedvezményhez (91 napos magzat)?

Figyelt kérdés

12+5 hetes vagyok, ma voltam dokinál, de nem adott semmit, nem is szólt róla.

a folyosón hallottam, hogy betöltött 13 hét után adják csak.

most akkor mikor adják és ki adja?


2013. febr. 28. 10:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én magam jártam utána (senki nem mondta, hogy van ilyen). A munkahelyen a fehér kismama könyvet kellett leadnom fénymásolva és amelyik hónapban töltöd be a 91. napot, attól a hónaptól jár (teljes hónapra, azaz 10.000 Ft-tal több lesz a nettó fizu!). Én január közepén töltöttem be, és járt is egész hónapra. :)
2013. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A központi terhestanácsdáson. Ahogy te is írtad, a 91. naptól.
2013. febr. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ezt kell kitöltetnem a munkahelyen?

Adóelőleg nyilatkozat és tájékoztató a családi adókedvezmény igénybe vételéhez 2013

Itt találtam: [link]

2013. márc. 2. 08:47
 14/20 anonim ***** válasza:
csak azoknak jár akik házasok.
2013. márc. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
házasok vagyunk. de ezt kell kitölteni?
2013. márc. 2. 09:27
 16/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi ezt a papírt töltöttük eddig, tavaly és az éven is.

[link]

2013. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
ha kitöltöttük, munkáltató is, akkor nekünk vagy a munkáltatónak kell leadni? az államkincstárnak kell küldeni? hová kell vinni a kitöltött lapot?
2013. márc. 6. 11:00
 18/20 anonim ***** válasza:
A férjed munkáltatójának kell odaadni, mivel ő veszi majd igénybe, mármint a férjed.
2013. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Ha táppénzen vagy, te nem is tudnád igénybe venni mert nem adózol ezidő alatt. Ez pedig ADÓkedvezmény. Én sm tudom igénybe venni mert táppénzen vagyok, a férjem munkahelyén intézték, ő veszi igénybe. Mikor már kitöltötte a munkaadója és ő, én is aláírtam, majd az én főnökömnek is alá kellett írnia egy olyan részt amin biztosítja, hogy én nem veszem igénybe általuk az adókedvezményt. (függetlenül hogy nem is tudnám a táppénz miatt, ezt ki kellett tölteni.) Nekem a nőgyógyász adta az igazolást, és vigyázz rá mert adóhatóság ellenőrzésre bekérheti az EREDETIT, ne add ki a kezedből, csak a másolatot. Ha kérik netán a munkahelyen.
2013. márc. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
19-es vagyok. Ha netán később adjátok le az igénylőlapot az sem probléma, mert visszamenőleg a következő adóévben meg fogjátok kapni a pénzt. Tehát mindenképpen a szülésig lévő 6 hónapnyi összeg a tiétek, ha van miből levonni, de gondolom van ennyi adója a férjednek.
2013. márc. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!