Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véleményekre lennék kíváncsi?...

Véleményekre lennék kíváncsi? 2 orvoshoz járok az egyik fogadott a másik pedig sztk. -s. A részleteket leírom lent.

Figyelt kérdés

Van a fogadott dokim ugye az egyértelmű hogy ennyi meg ennyi a költség.Na most az itthoni sztks. orvosom tart beksiben és nagyon kedves velem.Sokszor behívott már mások előtt és mindig mosolyog megkérdezi hogy hogy vagyok van e panaszom stb.Arra gondoltam mikor az utolsó tp.-s papíromért megyek majd hozzá adok neki ajándék csomagot.De az hogy nézne ki hogy az asszisztens nőjének nem adok?Vagy adjak neki is?Esetleg egyiknek se adjak?CSak azért írtam ki ezt a kérdést mert ezen tűnődök már egy ideje.A férjemnek még nem mondtam,de nemtudom hogy reagálna majd rá,mert eléggé egy olyan tipus aki "sajnálja" a pénzt az ilyesmire.Biztos vagyok benne hogy azt mondaná hogy ott a fogadott orvos és elég kiadás az is.A másik dolog hogy fölvetődött még a szülésznő fogadása is.Ha esetleg abba belemegy akkor tuti "kiborulna" hogy még ide is akarok venni valamit.Esetleg más is volt/van ilyen helyzetben?Bocsi hogy hosszúra sikerült.

31 hetes km.


2009. szept. 11. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:

De miért jársz két orvoshoz??

Az ember azért fogad orvost,hogy ne az sztk ba járjon...Ezt nem értem.


A lényeg ha úgy érzed adj neki egy ajándékot,ez rád tartozik.Az aszisztens egy dolog.Annyi erövel mindenkinek kellene adni aki a közeledben van....

2009. szept. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért járok 2 dokihoz mert az itteni dokim állapította meg a terhesség tényét és ő még az nap fölvett tp.-re.Na most csak jóval később lett megfogadva a pesti dokim.Föl sem merült hogy akkor úgymond teljesen átveszi a dolgokat és nem is említettem neki hogy akkor innentől vegyen át tp. ügyben is.Na meg itt helyben nekem jobb hogy csak beszaladok a papírért és nem kell még azért is fölszaladgálni pestre.Érted?

Amúgy köszi a választ és végülis igazad van.Lehet akkor az asszisztensnek nem adok semmit.

2009. szept. 11. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az asszisztensnek nem kell semmit sem adnod, az sztk-s orvosnak sem, de ha te attól jobban érzed magad, akkor egy ajándékcsomagba nem roppan bele a családi kassza...

de én sem értem miért jársz két dokihoz, a táppénzes papírt a háziorvos adja ki, nem kell minden alkalommal ajánlás a nődokitól. vagy a "hazai" orvosod is mindig megvizsgál, ultrahangoz? vagy csak a papírokért jársz be hozzá és azért akarsz ajándékot adni neki mert megkérdezi hogy vagy? plusz még a háziorvoshoz is jársz?

Bocs, tényleg nem kötözködni akarok, csak kíváncsi vagyok... mi az a beksi?

2009. szept. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

SZia kedves 2. válaszoló!

A beksi rövidítve betegállomány.A háziorvoshoz abszolult de abszolult nem járok.Csak az itteni doki tart tp.-en.Egyedül csak a papírokért járok hozzá na meg ha elfogy a vastabim akkor ő írja ki.Végülis ha belegondolok akkor a fogadott dokim is elvégezhetné ezeket,de ne kérdezd hogy miért de ez így alakult ki ez a rendszer.Csak azért gondoltam hogy adjak e neki/k valamit mert most utólag is kb. még 6-an voltak előttem és behívott soron kívül.Meghát nem ez volt az első. Azért köszönöm a válaszod.Kicsit már bután érzem magam nehogy azt higyétek hogy túl akarom komplikálni csak a véleményeket akartam "gyűjteni".Mégegyszer köszi.

2009. szept. 11. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:

A saját személyes véleményemet írom, nem kell lepontozni! Szerintem túlbonyolítottad! Bocsi, offolok: Igazából neked sem és a dokiknak sem jó, hogy 2 orvoshoz jársz. Ahány orvos annyiféleképpen kísér végig egy terhességet. Példa: Az egyik támogatja az Elevitet, a másik csak félig, a harmadik meg azt mondja elég a gyümölcs. Az egyik hasi uh-gal vizsgálgat, a másik tapizik stb. Nincsenek egységes állásponton, de egyik sem feltétlenül rossz. Az a lényeg, hogy következetes legyen. Arról nem is beszélve, hogy akárhányszor mész a dokikhoz, mindkettő vizsgálgat. Nem biztos, hogy a babának is jó, ha állandóan babrálják.

Szerintem állapodj meg az egyiknél, amelyikben jobban megbízol, még ha kényelmetlenséggel is jár az, hogy pl. Pestre jársz hozzá. A terhesség nem mindig kényelmes sajnos. Akkor pontosan fogod érezni, hogy kinek mivel "tartozol".

Ha szülésznőt is szeretnél fogadni és megbízol az sztk-s dokiban, akkor miért kell a fogadott doki? Megjegyzem, hogy az én férjem sem örülne, ha összevissza kellene "fizetgetni" a dokiknak, asszisztenseknek. Még a fogadott doki és asszisztense ok. Off vége(-:

A kérdésre. Ha már így alakult.Szerintem, ha gondolod és belefér a keretbe, biztos örülne az sztk-s doki és az asszisztense is egy nem túl nagy csomnagnak Én a fogadott dokim asszisztensének viszek a jövő héten, mert nagyon sokat segít, mindig hívhatom, bár én már ismerem a dokimon keresztül 11 éve. Kávé, completta, csoki, tea. Majd a végén egy kis pluszt is adunk neki 20 hét múlva(-:

Tégy úgy, ahogy érzed, hogy helyes, itt senki nem tudhatja a válaszolók közül, hogy neked milyen jó érzés, amikor nem kell végigvárnod az sztk-ban a sort (nekem egy párszor előfordult már a klinikán kötelező vizsgálatokkor, hogy pont a fogadott dokim asszisztense behívott előbb, ezért is viszek neki egy kis csomagot.

Bocsi, hosszúra sikerült, de épp ráértem(-:

Nagyon bodog babavárást kívánok neked(-:

2009. szept. 13. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Szia kedves utolsó válaszoló!

Abszolult nem pontozlak le a válaszodért amit őszintén írtál le nekem.Ez a helyi orvos nem vizsgál abszolult mert tudja hogy van fogadott orvosom,csupán a tp.-es papírért járok hozzá.De mindig megkérdezi hogy hogy vagyok van e panaszom.Érted?Tehát ezért tettem fel a kérdést hogy szerintetek adjak e neki valamit vagy illik e?A fizetés szempontjából meg eddig csak a fogadott orvosnak fizetünk,fizettünk.Még se szülésznőnek,se senkinek.A szülésznő ügy még megbeszélő félben van.A férjem alapból olyan hogy ha valamiért pénzt kell adni akkor mintha a fogát húznák.Egyáltalán azon csodálkozom hogy a szülésznő gondolatát nem vetette el egyből.

Nagyon köszönöm hogy írtál és minden jót!

2009. szept. 18. 13:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló vagyok. Az én férjem sem repes az örömtől a szülésznő hallatán (bár nem az anyagiak miatt, hanem szerinte felesleges), de én még vacillálok rajta. Még várnom kell vele, mert a gerincem miatt lehet, hogy császáros lesz (ezután megyek még ortopédsebészhez)akkor meg nem is kell.

Nagyon boldog babavárást és minden jót!

2009. szept. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!