Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Védőnő v nőgyógyász? Pánikba...

Védőnő v nőgyógyász? Pánikba estem!

Figyelt kérdés
Most vagyok 26 hetes terhes.A hgb 106 a hct 0,321 rbc 3,38.a limphocita alacsony a wbc 8,19.A védőnő azt mondta elég rossz a vérképem.a nőgyógyászom meg azt h teljesen jó csak vérszegény vagyok,vérképzőt kell szednem de semmi bajom nincsen,teljesen oké minden.meg ő azt mondta oké a súlyom 162cm/67kg a védőnő meg h fogyóznom kell.Már nagyon ijedt vagyok,és félek:(Kinek hihetek szerintetek?

2013. márc. 1. 12:04
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szia.

Nem kell ettől a vérszegénységtől ennyire megijedni,én már 6 éve vérszegény vagyok,és még élek.A terhességem eleje óta vérszegény vagyok,és még is egészséges vagyok én is és a kisfiam is :) És én még ráadásul vasat sem tudok szedni,mert székrekedésem van tőle.

A 67 kiló meg egyáltalán nem sok..nem tudom,akkor a védőnőd rám mit mondana, 78,5 kilóval kezdtem és most vagyok 90.És van még hátra 8-10 hetem.És hiába nem eszem sokat,úgy jönnek felfelé a kilók,hogy csak nézek.Most legutóbb 2 hét alatt 1 kiló jött fel,és itt még tuti nincs vége.Nekem pl már diétáznom kellett a 23. héttől és azóta is kell,és még így is jönnek fel a kilók.

Te pont jó vagy így :)


30+3 hkm

2013. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%
A védőnők külön állatfajok,ezzel minden elárultam!!!pl:nekem elmesélte hogy azért kell a kicsinek a Konakion mert ha netán agyvérzést kapna....na mondom állj ennyi elég önből viszlát!!!Ja meg ikreim születtek és azt is mondta mintha az egyik törpe lenne....betegek ezek én mondom neked,a dokinak hinni és nem a védőnőnek!!!
2013. márc. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Igen,ez a védőnő is elég fura,sokszor elfelejt sokszor kioktat stb...remélem minden rendben lesz...az utolsó elég durva!Komolyan ilyen agyhalott az a védőnő??
2013. márc. 1. 13:47
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosnak higgy! Mégiscsak Orvosi Egyetemet végzett. Én eddig 4x voltam a védőnőmnél, 2 x nekem kellett elmagyaráznom neki valamit. :-) Szerintem legközelebb jöhetne ő hozzám. :-)
2013. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Hát,nekem is elfelejtett már beírni sok mindent.Remélem tényleg nincsen baja a kicsi babának.De most kicsit utánaolvastam a dolgoknak,én is úgy látom elég sok embert bosszantott már fel a védőnő,vagy épp ijesztett meg:/
2013. márc. 1. 14:45
 16/22 anonim ***** válasza:
Ugyanezek az eredményeim lettek, napi 2-szer 1 vastabletta, no para, nőgyógyásznak van igaza :)
2013. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
de jó:)utolsó sikerült eléggé megnyugatatnod...:)
2013. márc. 1. 17:22
 18/22 anonim ***** válasza:
Én a doki szavára többet adok!
2013. márc. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Mindenképp az orvos véleménye a mérvadó! A védőnő egy külön állatfaj. A miénk rosszul kalibrált mérlegeket használ (azt a húzósúlyos fajtát, mint amivel a piacon a krumplit szokás mérni, nem tudom, mi a neve, azért illene tudni kalibrálni), ebből kifolyólag nem a pontos súlyomat dokumentálja. Erre úgy jöttem rá, hogy gyanús volt nekem az első mérésnél a 61 kg 10 dkg, és mivel nincsen itthon fürdőszoba mérlegünk, megkértem a háziorvosomat, hogy mérjen meg a digitális mérlegével, 54, 8 kg-t mért! (Egyébként 165 cm vagyok, mindig is vékony voltam.) Következő alkalommal, 2 hét múlva már 63 kg-t írt fel, nem tudom, hogy nem tűnt fel neki, hogy két hét alatt hogy hízhattam 2 kg-t... azt mondta, őt nem érdekli a tényleges súlyom, csak a gyarapodás. Sejtettem, hogy ez még csak a jéghegy csúcsa, és valóban, a legutóbbi találkozásunkkor, a 25. héten, közölte, hogy álljak le az evéssel, mert már 9 kg-t híztam. Merev arccal néztem. Kb. ugyanúgy nézek ki, mint a terhesség előtt, csak van rajtam egy gömb (gömbi Lili). Ezt elpanaszoltam a nőgyógyászomnak, aki fogta a fejét, és mondta, hogy 'ne foglalkozzon vele, csoda, hogy el nem fújja magát a szél'. Egy ilyen "szak"ember akarja majd nekünk megmondani, hogyan gondozzuk a gyerekünket?! Sajnos nem lehet lecserélni, amennyire tudom. Nem ez az egyetlen húzása, amiért haragszunk rá, irtó manipulatív, nagy primadonna, nem bírja az apukákat, lekezelő, stb.. Már az első találkozásunkkor kimutatta a foga fehérjét az apukákhoz való hozzáállása terén: ne kísérgessen engem, nem őrá kíváncsi, hanem énrám, és a gyerekre. Közöltem vele, hogy a gyermekem apja nem "kísérget", joga van részt venni minden, a gyermekét érintő megbeszélésen, és akarom is, hogy jelen legyen, joga van feltenni a saját kérdéseit, stb.. Ezzel a dumával később még többször próbálkozott, aztán rájött, hogy nem nyerő, azóta úgy beszél a párommal, mintha hülye lenne... Az AFP-vizsgálatom rossz időben történt, tehát az eredmény nem volt értékelhető, egyébként is rossz hatásfokú módszer, Oscar-t érdemelt volna a hölgy a megnyilvánulásáért, amivel közölte: anencephaliás magzatoknál szoktak ilyet mérni! Értsd: agy nélküli - gondoltam magamban: a 18 hetes uh-on még megvolt a gyerekem feje, csak nem szívódott fel. Ennek ellenére sok rossz pillanatot szerzett nekünk.
2013. márc. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
igen nálunk is ezzel a mérleggel mér a védőnő:/no és természetesen nem igazán jó modorú a hölgy,de anya is azt mondta ne foglalkozzak vele,mert neki is mondott olyanokat h a haja égnek állt!(merth ugyanez a nő volt az én csecsemőkoromban is védőnő)
2013. márc. 3. 16:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!