Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátrány, ha valaki nem jár...

Hátrány, ha valaki nem jár magánrendelésre nőgyógyászhoz és nincs fogadott orvosa szüléskor?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy ha tudja az ember lánya, mikor milyen vizsgálatra kell menni, akkor egy sima sztk rendelésen is kérheti az orvosától (rendszeresen ugyanahhoz járok,nem mindig máshoz, de nem fizetek neki érte). Szüléskor meg sok ismerősöm úgy járt, hogy fizetett magánnőgyógyásza volt, előre fizetett neki a szülésért is, aztán ott sem volt, vagy max. 10 percre a végén - de olyan is volt, hogy meg sem jelent és az ügyeletes csinálta végig. Akkor most őszintén, mi értelme van ennyi pénzt kifizetni, amikor annyi mindenre kell a babának?
2009. szept. 12. 10:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén sztk-ba jártam terhesgondozásra, mindig ugyanahhoz a dokihoz. A szülésnél rábíztam magam az ügyeletes orvosra, és azt hiszem jobbat nem is tehettem volna. Bár kicsit komplikációs volt a szülésem, de a legtöbb kedvességet és odafigyelést kaptam. Mindig volt valaki mellettem, és egyáltalán nem volt gond, hogy noncs fogadott orvosom. Bár azt hiszem ez kórház függő is.

Hol fogsz szülni?

2009. szept. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kaposváriak vagyunk eredetileg, de Pécsen lakunk már évek óta. Itt is dolgozunk, cska néha járok Kaposvárra szüleimhez. Itt szeretnék szülni Pécsen. Szerintem jól kiépített egészségügyi rendszerük van, úgy vettem észre. Mit gondolsz?
2009. szept. 12. 10:22
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nézd én két gyerekt szültem,egyiknél sem volt fogadott orvosom,sima sztk-terhesgondozóba jártam és annál szültem aki épp ügyeletes volt.Mivel én is egészségügyben dolgozom,az a véleményem,hogy a dokinak ez a dolga a hivatása,erre esküdött fel,nem arra,hogy sok sok pénz ellenében esetleg foglalkozik egy kismamával.Különben is honnan a fenéből tudja egy pasi,hogy nekem hol fáj mik a panaszaim,milyen testhelyzetben szüljek stb stb.A Hippocrates-i esküben nem áll olyan,hogy hálapénz én magánrendelés.Aztán mikor szül a kismama,az orvos érdekes módon épp nyaral-siel.Vajon visszaadja a rengeteg bezsebelt pénzt???És semmi problémám nem volt,hogy orvos nélkül szültem,viszont a szülésznőnek adtunk pénzt mert ő nő,és tudja min megyek keresztül,és végig mellettem volt,nem úgy mint az orvos.
2009. szept. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Én is egészségügyben dolgozom (sürgősségin, nem szülészeten és ezért kérdeztem ezt). Tudom milyen vizsgálatokra kell mennem és mikor,mire figyeljek, mit szabad és nem szabad stb. - csak azt nem tudtam, mi a 'szokás' a szülészeten, máshogy kezelnek-e, ha nem fizetem ki (amit elvárnak esetleg).
2009. szept. 12. 10:46
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is sztk rendelésre járok, nincs magánorvosom, nem is lesz, ameddig nincs panaszom a jelenlegi orvosomra. Én úgy voltam vele, ha normálisan állnak hozzám, akkor nem váltok, tényleg nincs miért. Én pl. minden egyes uh-n kaptam eddig képet is, kérés nélkül.

Viszont ha elvállal, mi megfogadjuk. Ő nem "kér" túl sokat(40e), viszont veled van végig a szülésnél. A családban már többen szültek nála, csak jó tapasztalatok vannak eddig. De százezreket biztosan nem fizetnék én sem.

Egyébként nálunk az sem hátrány, ha nincs fogadott orvosod, mindenkivel normálisan viselkednek.

2009. szept. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ügyeletes orvos olyan mint a zsákbamacska.

Ha szerencséd van, jó orvost fogsz ki és szülés után mindenkinek a fogadott doki nélküli szülést ajánlod, talán nem normálisnak is nézed azt, aki egy kész vagyont kiad a terhesgondozásért és szülésért.

Ha nem jó orvost fogsz ki, akkor borzalmas élményként is megmaradhat benned, évekig elrettenthet a következő szüléstől és átkozod magad, hogy miért nem fogadtál és miért voltál naiv.

Tudom miről beszélek. Az első gyermekünk 11 éves, fogadott orvos és fogadott szülésznő nélkül mentem szülni. Ráadásul az ügyeletes doki pont az volt, akihez végig jártam az SZTK-ba terhesgondozásra. Tudta, hogy nem számíthat pénzre. Olyan "élményben" részesített, hogy 8 évig rettegtem a szüléstől én és a férjem is, aki bent volt akkor velem. Egy dologban volt korrekt a doki: megmondta, hogy mindjárt dél van és a kollégáival szeretne ebédelni menni, ezért megkínoz. De legalább nem hímezett-hámozott.

8 év után nagyon vágytunk már egy kistestvérre és rászántuk nagy nehezen magunkat egy újabb szülésre, de csak és kizárólag fogadott orvossal és császárral! Ami a fogadott dokimnak köszönhetően szerencsére nem úgy lett és ezért hálás vagyok. Átsegített a félelmeimen.

A kicsi még csak 2,5 éves és már most újra babát várunk nagy örömmel és félelemtől mentesen, a 7. hónapban járunk. Egy csodás szülés élményével vágtunk újra bele a következő gyermekáldásba.

Most mégsem fogadtam orvost, helyette szülésznőt fogadtunk. Ő vezeti le a szülést ha komplikációmentes és két gyors és sima szülés után bízhatok benne, hogy talán kicsi esély lesz a bajra. Ő felügyeli és végigkíséri a vajúdásom, szülésem és közvetíti az orvosnak azt a kevés, minimális igényt, amit kértem. Bízom benne.

Az első gyermek születése előtt én sem értettem, hogy miért kellene választani orvost vagy szülésznőt, de a legbiztosabb, ha mindkettő van az ember mellett, csak bírja a pénztárcája.

2009. szept. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
10:50-es vagyok. Mindkét szülésem Bp-en történt, más-más kórházban.
2009. szept. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
71%
Én is pécsi vagyok. Terhesgondozásra a körzeti nőgyógyászomhoz jártam (Panka Tibor), és a Klinikán szültem ügyeletesnél (Kerecsényi Péter). Én elvből nem fizetek soha, és még szerencsére nem kellett megbánnom. A terhesgondozáson jó ellátást, odafigyelést kaptam, mindig pontosan küldtek minden vizsgálatra. A védőnő is helyben volt a folyosó másik végén, nem kellett külön mászkálni hozzá: minden hónapban vizsgálat előtt nála volt mérés, vizeletvizsgálat stb. A szülészeten sem éreztem semmi hátrányát, h' nem volt fogadott dokim, pedig hosszú vajúdás után császár lett. A szobatársaim is meglepődtek, amikor megtudták, h' nem fogadott orvos, mert ugyanúgy odafigyelt rám szülés után is, mint rájuk a saját orvosuk. Szerintem Pécsett nyugodtan vállalhatod magánorvos nélkül a terhességet és a szülést. A Megyeit személyesen nem ismerem, de arról is csak jókat hallottam. (Mostanában vagy 15 ismerősöm szült, úgyh' elég széles körből kaptam információkat.) Minden jót nektek!
2009. szept. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!!!
2009. szept. 12. 11:35
 10/12 anonim ***** válasza:
Ott rontották el az ismerőseid, hogy előre fizettek. Ezt nem szabad, csak utólag és attól függ mennyit kap, hogy hogy foglalkozott veled, stb. Én kigondoltam egy összeget, hogy ha 100%-ig meg leszek vele elégedve akkor ennyit fogok neki adni szülés után. És így is történt. És ahogy ott láttam igen is hátrány ha nincs fogadott orvos, úgy beszéltek a mellettem lévő szobában szülő nőről, mint a kutyáról. " Már tegnap este óta (reggel 9-kor császároztak) így üvőlt, hogy nem fárad már el, miért nem tud csedben lenn." Üvöltött mert farfekvéses volt a babája, és senki nem volt mellette, csak úgy hagyták kínlódni, mikor ilyen esetben császároznak. És szegény össze-vissza szakadt és azt hitte ott hal meg. Tehát érdemes fogadni, legalább is én biztos nem mennék úgy szülni, hogy nincs fogadott orvosom a babám és az én érdekemben sem.
2009. szept. 12. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!