Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hátrány, ha valaki nem jár...

Hátrány, ha valaki nem jár magánrendelésre nőgyógyászhoz és nincs fogadott orvosa szüléskor?

Figyelt kérdés
Sokat gondolkodtam azon, hogy ha tudja az ember lánya, mikor milyen vizsgálatra kell menni, akkor egy sima sztk rendelésen is kérheti az orvosától (rendszeresen ugyanahhoz járok,nem mindig máshoz, de nem fizetek neki érte). Szüléskor meg sok ismerősöm úgy járt, hogy fizetett magánnőgyógyásza volt, előre fizetett neki a szülésért is, aztán ott sem volt, vagy max. 10 percre a végén - de olyan is volt, hogy meg sem jelent és az ügyeletes csinálta végig. Akkor most őszintén, mi értelme van ennyi pénzt kifizetni, amikor annyi mindenre kell a babának?
2009. szept. 12. 10:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nekem már volt pár problémám a terhességem alatt, 2-szer feküdtem bent a klinikán, én jobbnak találtam, ha van fogadott orvosom. Ő személy szerint tudja, az eddigi kórtörténetemet, ott dolgozik a klinikán is. Nekem a hétvégi orvosi ügyeletekről elég rossz tapasztalataim vannak, azoknál nem ajánlatos szülni általában (A neten egy fórumban is elcsíptem egy ilyen esetet és megtudom erősíteni a nevek alapján. Nekem megnyugvás, hogy van és ő a dokim, bármikor felhívhatom. Eddig mindig nagyon kedves, készséges, támogató volt, amikor kétségbe voltam esve, tehát empatikus is. Én nem fogom sajnálni tőle azt az összeget. Bárcsak tartanánk már ott!!!

18 hetes

2009. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem probléma. Én sem fogadok orvost, viszont szülésznőt már keresgélek. 14. hetes kismama vagyok. Sztk-ban mindent el lehet végeztetni. Ha sima szülésre számíthatunk, akkor a szülésznő az, aki végig ott van veled. Az orvos meg csak akkor jön, ha vágni kell (ezt a szülésznő is simán megteszi), vagy ha császár lesz belőle. Viszont, ha mégis császáros leszek, akkor meg ugyan mindegy, hogy ki vág fel. Az ügyeletes orvos is valakinek a fogadott dokija, tehát elvileg "szakember".

Ráadásul a fogadott dokinak az az érdeke, hogy minél hamarabb kinnt legyen a baba(oxytocint ad, sürgeti a tolást, vág akkor is, ha nem muszály), viszont a szülésznő ha megfogadod, nem feltétlenül sieti el a dolgot, és még gátvédelemmel is szülhetek nála.

Ja, és a dokinak kifizetsz a terhesség alatt és a szülésért 80-120 ezer forintot, a szinte semmiért, a szülésznőt meg megfogadom 20-40 ezerért. Na ez sem mellékes.

2009. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!