Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tudni a rutascorbin, és a...

Mit tudni a rutascorbin, és a magne B6-ról?

Figyelt kérdés
7 hetes terhes vagyok, ma irta fel a doki, mert szeretkezés után véres voltam.
2008. jún. 9. 17:52
 1/5 anonim ***** válasza:

A magne B6-ot szinte minden kismama szedi. Alapfunciója az izomlazítás, akkor szokták elkezdeni, amikor keményedik a has. Van akinek igen korán, van hogy félidőben, van akinek csak 30 hét után. Azért "kell" szedni, hogy az idő előtti fájástevékenység ne érje el azt a szintet, hogy koraszülés legyen.

A rutacorbint én is vérzés után kaptam, ha elolvasod a papírját, alapvetően az is izomlazító. Azért adják , hogy nehogy görcsölj, és elvetélj. Én az első vérzésem utén nem, de a második után 32 hetesen kaptam, sőt Seduxent is, ami nyugtató (de hamar abbahagytam mert nagoyn belassított és depissé tett) A rutacsorbint szedtem egész 39 hetes koromig napi 3X2 adagban, és jó volt. Attól elmúltak a keményedéseim is, ami a magnéziumtól nem.

Úgyhogy szedd nyugodtan, mindkettő a te és a baba érdekeit szolgálja, egyik sem káros (mégha a rutascorbin papírján csúnya dolgok is vannak) Akkor én is érdeklődtem sokat utána, mert megilyedtem, de bevállt szokás, hogy felírják vérzés után, és senkinek nem volt gondja vele, nekem sem.

(3 napja "túlhordó" kismama, pedig 29 hetesen még koraszüléssel fenyegettek pont a vérzés miatt...)

2008. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

rutascorbin rutin és c-vitamint tartalmazó készítmény.A rutint a kapillárisok áteresztőképességenek csökkentése céljából, felesleges vérzés és viszér ellen adják.

Magne b6: izomlazító hatású görcsoldókészítmény.

Váltsd ki mind a kettőt, mindegyiket lehet alkalmazni terhesség során.

Rutascorbin napi 1-2 szem, idokolt esetben 4 szem.

Magne b6: napi max 3x2 szükséges, de 3x1 , 2x1 amit legalább érdemes..

2008. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! Főleg a rutascorbin tájékoztatójában leírtaktól ilyedtem meg, illetve, mert 3x2 szemet írt fel az orvos, pedig a tájékoztatóban max 3x1 szem van. Nagyon féltem a babámat, a legfőbb álmom vált vele valóra. (ill. még csak félig)
2008. jún. 9. 20:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne aggódj mi is ezt kaptuk Rutascorbint mi 3x1-et szedtünk meg mi is kaptunk Magne B6-ot sőt a Seduxent is kaptam h ne idegeskedjek. De hatott és jól vagyunk! :-) 16 hetes kismama
2008. jún. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nekem rutascorbin-t írtak fel orrvérzésre. 13 hetes terhes vagyok. és kijött rajtam az a mellékhatás hogy olyan hasi görcseim voltak két napig hogy alig bírtam mozogni úgyhogy abba is hagytam. amúgy írták a tájékoztatóba is hogy terheseknek nem ajánlatos beszedni. úgyhogy már nem is szedem
2010. febr. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!