Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt kismamák! 1 hete...

Tapasztalt kismamák! 1 hete mutatta ki a teszt, hogy babát várok, ez az első terhességem. Orvoshoz viszont csak 1 hét múlva megyek, akkorra kaptam csak időpontot. Normális -e az, hogy nem mindig érzek tüneteket?

Figyelt kérdés

Kb. az 5. hétben járok, eddig minden nap volt egy kis émelygés, mellfeszülés, ma viszont még semmi.Szerencsére vérezni nem vérzek, a hasam sem fáj. Nyugtassatok meg, hogy ugye nem kell, hogy minden nap érezzek valamit?!

Nagyon félek, nehogy gond legyen a picimmel.


2009. nov. 25. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia!Nem érzed mindig a tüneteket,ne aggódj!Nekem pl eddig összesen 1 szer volt hányingerem.A mellem is a 7.héttől kezdett el fájni.Pihizzél sokat ha teheted,vigyázz magatokra!15+2 hetes kismami
2009. nov. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nyugi! A hasadnak kell "fájni", mensiszerű gyenge görcsök, de a többi tünet csak néhány hét múlva lesz intenzívebb! persze ez is mindenkinél más-más, van aki egész terhessége alatt görcsölget, más semmit sem érez alhasban, van aki végighányja az első 3-4 hónapot, más még csak nem is émelyeg. Türelem, pihenés, terhesvitamin és ne olvasgass néhány hétig ezen az oldalon:)

Minden jót!

2009. nov. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Tényleg az lehet a baj, hogy elolvastam itt a rossz tapasztalatokat is, és most már félek. Megpróbálok pozitívan hozzáállni!

Még egyszer köszönöm!

2009. nov. 25. 08:52
 4/8 anonim ***** válasza:
szia! örülj, amíg nem érzel tünetet! szerencsés vagy! nekem pl. konkrétan non-stop rókázhatnékom van, iszonyú érzés, nem kívánom senkinek! de ez ezzel jár, túl kell élni...
2009. nov. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem kell mndíg érezni a tüneteket, ez lehet ingadozó a hormonháztartás változása miatt. Majd a dokid fogja megerősíteni a terhességet. Szorítok! Minden jót.

39+2km

2009. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ne aggódj, nem kell állandóan érezdned, nem is fogod!Én a hatodik hétben csináltam az első tesztet semmi jelem nem volt csak a vérzés kimaradása.És utána sem voltak ezek azáltalnos jelek, csak a mellfeszülés.
2009. nov. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Leírom a történetemet. Nagyon sokat vártunk a babára, volt inszemináció is, de hiába. Megvolt mi a bajom, kezeltek, és a 4. inszem előtt, (már megvoltak a vizsgálatok, fel volt írva a gyógyszer is) sikerült a baba, mindenféle orvosi segítség nélkül. Ahogyan a terhességem előtt is, jött hideg-meleg, hideg inkább csak sógornőmtől, aki pontosan tudta, miért nem esem teherbe... mert rágörcsölök és nagyon szeretném... Na lényeg a lényeg, elkezdte nekem a 4-5. hét körül, hogy feszül-e a mellem. Különösebben nem feszült, olyan izomláz szerű fájdalom volt benne. Az nem jó, ő elvetélt mind a kétszer, amikor nem fájt úgy a melle, abból tudta, hogy minden rendben van, hogy majd le szakadtak.

6-7. körül, akkor már volt bőven szívhang és több uh is volt, kérdezte, hogy nincs-e hányingerem... Nem volt az se, remekül éreztem magam. Dehogy akkor egészséges egy baba, akkor van nagyobb esély megmaradnia, hogy ha hányingere van az embernek. Gondolhatod, kapaszkodtam én mindenbe, rokonok, gyakori kérdések, és elsősorban az orvosokra.

Amikor kiderült, hogy babát várok, elmentem a dokihoz, a pozitív teszt utáni következő napon, hogy mi legyen, szedhetem-e a gyógyszereimet, kell-e kapnom utrogestant (az inszemek után kellett) és mi a következő lépés. Akkor csak konzultátlunk a dokival, meg se vizsgált, nem küldött még vérvételre sem, mondta, hogy gratulál és pihenjek. Persze jött sógornőm, hogy micsoda egy barom az orvos, és keressünk másikat, de ő tud is ajánlani egyet, akihez ő jár... Mondtam, köszi, de megbízunk benne. Mi volt a válasz? Mi tudjuk mivel játszunk és ebből nagy baj lehet.

Ezzelk szemben, holnap leszek 15 hetes, egyetlen egyszer hánytam, sose volt bedurranva a mellem és nem hiányzott az első vizsgálat.

Ne izgulj, ha nincsenek tünetek, ameddig nincs erős görcs, és/vagy vérzés, addig jól érzi magát a baba, és Te is.

2009. nov. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm, hogy leírtad a történetedet, azért most már egy kicsit sikerült megnyugodnom a válaszokat olvasva! Kívánom, hogy továbbra is problémamentes legyen a terhességed, és jó egészséget kívánok neked is és a picinek is!

Még egyszer köszönöm mindenkinek!

2009. nov. 25. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!