Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a rosszabb, melyikkel...

Melyik a rosszabb, melyikkel árthatok többet a babának jelen esetben?

Figyelt kérdés

Kevert szorongásos és depressziós zavarom van 18 éves korom óta, sosem szedtem rá gyógyszert, megtanultam pszichológus segítségével kezelni. Nem mondom hogy sosem voltak rossz napjaim, volt, de csak pár havonta 1-1.

Most teherbe estem és hát rettentően érzem magam, nem tudom hogy a hormonok vagy más miatt, de szörnyű. Az eddig szuperül bevált légzési technika (ami a legdurvább rohamom is percek alatt elmulasztotta) most semmit nem ér, ha jön a roham akkor azt el nem tudom űzni, végig kell szenvednem az egészet 130-40 körüli pulzussal, szédüléssel és gyengeséggel.

Eddig alkalmaztam alternatív gyógymódokat, gyógynövényeket, de már az sem segít.

Anyukám azt tanácsolta szedjek inkább gyógyszert mert a naponta jelentkező pánikroham többet árt a babának mint a tabletta. Viszont telintve hogy milyen károsodásokat okoznak az SSRI-k a felnőtt szervezetben én teljesen tanácstalan vagyok.. Mindenféleképpen bejut a gyógyszer a baba szervezetébe is? Szerintetek szedjem vagy ne? Volt már valaki hasonló cipőben esetleg? Ha gyógyszer helyett tudtok valami alternatívát ajánlani, azért is hálás vagyok!


2013. márc. 18. 10:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Konzultálj az orvosokkal. Ez nem gyerek játék. Mielőbb!
2013. márc. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A nőgyógyász azt mondta ő rámbízza a döntést. Szerinte igzából csak feleslegesen hisztizek..
2013. márc. 18. 10:35
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre ne itt keress választ. Lesz, aki azt mondja, szedd, lesz, aki azt, hogy ne! De akkor is, ez nem lehet vadidegen hozzászólók feladata, és főként senki sem fogja ezért vállalni a felelősséget. Orvosi segítségre van szükséged! Mielőbbi javulást kívánok neked!
2013. márc. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy doki azt mondaná, hogy felesleges hisztizek, akkor biztos váltanék orvost, aki szakmailag megalapozott tanáccsal tud ellátni. Ez itt mindenképpen orvosi döntés kell, hogy legyen!
2013. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Orvoshoz kéne menned, mármint aki a gyógyszert kiírja és együttesen konzultálni egy nőgyógyásszal, hogy miként lehetne megoldani ezt az egészet. Hogy lehet-e gyógyszert szedni vagy érdemes-e.

Nálam pont fordítva volt a helyzet. Én előbb terhes lettem, ami alatt kialakult a pánikbetegségem, én az egész terhességet végigcsináltam pánikolásokkal és most, több, mint 2 év után kerültem pszichológushoz és gyakorlom a légzéstechnikát, meg mindent.:)

Engem egyébként a valamivel való lefoglalás és a kibeszélés vitt át rohamokon anno a terhesség alatt és utána alakult ki, hogy magam is valamilyen szinten tudtam már kezelni a rohamokat és ugye most jött a légzéstechnika, meg jógázom is, így most még jobban mennek a dolgok.

Egyébként nálam azért volt olyan súlyos terhesség alatt a pánikbetegség, mert nem csak magamért, hanem a fiamért is aggódtam a pocakban, aztán meg szülés után beteg lettem, műteni is kellett, akkor meg azért aggódtam, hogy nem lesz a fiamnak anyja, mert nekem tényleg nagyon durva halálfélelmeket váltott ki a pánikroham. Lehet hogy neked is ezért nem sikerül úgy kordában tartani a pánikbetegséget, mert már nem csak magad miatt aggódsz. Esetleg ha nem gyógyszer, akkor újra felkeresni a pszichológust és újra elkezdeni ezekről a dolgokról beszélgetni.

2013. márc. 18. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Hogy mondhat ilyet egy orvos? Na, akkor ezt sürgősen válts le. Ezzel kezdj. Aztán, ha találtál egy normálisat, mondd el neki, mi a helyzet. Esetleg többet is megkérdezhetsz. De nyilván te se azért "hisztizel", mert ez olyan jó neked.
2013. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Igazuk van a válaszolóknak, ez valóban nem játék, ne a nõgyógyásztól kérjél segitséget, hanem az ehhez értõ szakemberektõl.
2013. márc. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
26%
Ne szedj gyógyszert!!!Beépül a most kialakuló idegrendszerébe, agyába. Nem árt a pánikrohamod a babának az a te hisztérikus megnyilvánulásod. Kösd le magad,olyan AKTÍV tevékenységgel, amit szeretsz- rajzolj, fess, írj, zenélj, énekelj- ne törődj az eredménnyel,csak csináld- belemerülsz, az lesz az érdekes számodra, nem érsz rá gyötrődni.
2013. márc. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Első vagyok,

Nekem is voltak pánikrohamaim, és csak úgy, mint az előttem szólónak, azzal tudtam elterelni, ha gyorsan neki álltam valamivel foglalkozni. De nehéz volt, mert az egyedüllét szörnyű volt. Még nekem az is eltüntette, ha a párom átöleltem, és simogattam, erősen. Nem tudom hogy, de működött. És tök véletlen jöttem rá.

2013. márc. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
19%
Igen, a "pánik betegség" a hisztéria egy neme, csak divatosabban hangzik- tessék olvasni Dr Tringer László ír pl róla itt is.
2013. márc. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!