Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a rosszabb, melyikkel...

Melyik a rosszabb, melyikkel árthatok többet a babának jelen esetben?

Figyelt kérdés

Kevert szorongásos és depressziós zavarom van 18 éves korom óta, sosem szedtem rá gyógyszert, megtanultam pszichológus segítségével kezelni. Nem mondom hogy sosem voltak rossz napjaim, volt, de csak pár havonta 1-1.

Most teherbe estem és hát rettentően érzem magam, nem tudom hogy a hormonok vagy más miatt, de szörnyű. Az eddig szuperül bevált légzési technika (ami a legdurvább rohamom is percek alatt elmulasztotta) most semmit nem ér, ha jön a roham akkor azt el nem tudom űzni, végig kell szenvednem az egészet 130-40 körüli pulzussal, szédüléssel és gyengeséggel.

Eddig alkalmaztam alternatív gyógymódokat, gyógynövényeket, de már az sem segít.

Anyukám azt tanácsolta szedjek inkább gyógyszert mert a naponta jelentkező pánikroham többet árt a babának mint a tabletta. Viszont telintve hogy milyen károsodásokat okoznak az SSRI-k a felnőtt szervezetben én teljesen tanácstalan vagyok.. Mindenféleképpen bejut a gyógyszer a baba szervezetébe is? Szerintetek szedjem vagy ne? Volt már valaki hasonló cipőben esetleg? Ha gyógyszer helyett tudtok valami alternatívát ajánlani, azért is hálás vagyok!


2013. márc. 18. 10:29
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

"Kedves" utolsó!

Van igazság abban, amit írsz, hogy az ember ezzel meg azzal kösse le magát, de valószínűleg az életedben nem volt még pánikbetegséged, pánikrohamod, így halvány lila gőzöd sincs, hogy ez mivel jár. Hogy az ember ilyen esetben mennyire rohadtul nem tudja az agyát irányítani vagy nem eléggé. Hogy ez milyen egy alattomos betegség. És nem hiszti!

És ha volt is pánikrohamod, de nem terhesség alatt, akkor meg főleg fogalmad sincs, hogy ez mivel jár együtt!

Kell az orvosi segítség, mert egyedül ezt rohadtul nem könnyű átvészelni. Végig lehet vinni egyedül is, én is végigvittem, de sokkal könnyebb lett volna, ha előbb jutok pszichológusi segítséghez, nem most. Én sem szedtem volna gyógyszert, de nem is tudok a más rohamáról nyilatkozni, mert nem én éltem át az övét, csak a sajátomat. De mivel én tapasztaltam, hogy a lefoglalás és a beszélgetés segít, így én azzal vészeltem át, de így sem volt könnyű. És egy szakorvosi beszélgetéssel valószínűleg még ennyire sem lett volna rossz.

2013. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Bocs, a 8-asnak ment, azóta már volt több válasz is.
2013. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Mindenképpen orvosi konzultáció, akár többel is. Addig is, én kipróbálnék, egy kineziológust, családállítást, relaxációs gyakorlatokat, jógát, mert lehet, hogy ezek együttesen, vagy akár külön is, de segítenek és akkor gyógyszerhez sem kell nyúlnod. A kineziológus csodát tud tenni a pánikbetegség kezelésében.
2013. márc. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

A nőgyógyászt lényegében azért nem cseréltem le még, mert a saját szakmáját telintve zseniális, ő gyógyított ki a PCOS-ből és neki köszönhetem hogy teherbe estem egyáltalán, szóval hálás vagyok neki, csak ő a lelki dolgokat tekintve elég kemény..

Pszichológushoz járok folyamatosan, ő azt mondta ne szedjek gyógyszert, de ugye ő meg nem orvos. Neurológián voltam, ott a doki azt mondta csak nagyon végső esetben kezdjem el szedni mert ha elkezdem akkor ez alatt a 7 hónap alatt ami még hátra van ragyogóan rászokok napi 3x1 adaggal és akkor meg a szoptatás lesz horror mert az alatt semmi ilyesmit nem lehet szedni és akkor a pánik mellett még a leszokással meg az elvonási tünetekkel is kell szenvednem.

A háziorvosom azt mondta ő ebben a témában tartózkodik, mert nem tudni biztosan hogy milyen hatással lesz a babára, mert hogy látott már olyat is akinek makk egészséges gyereke született gyógyszerrel de látott súlyos visszamaradottsággal világra jött babát is. Szóval ezzel nem vagyok előrébb, elég orosz rulettnek érzem :(

Kineziológusnál még nem volt de bepróbálkozom, le tudnád írni hogy ott hogy néz ki egy kezelés?

2013. márc. 18. 11:03
 15/25 anonim ***** válasza:
Lehet hiszti, de egy pánikbetegnek hiába mondod, hogy feleslegesen hisztizik, attól még nem fog kigyógyulni ebből. A baba egészségét meg ne veszélyeztesse már hülye kijelentésekkel, hanem hozzon egy megalapozott döntést.
2013. márc. 18. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
2013. márc. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem árt kevésbé a gyógyszer, mint a pánik. Tudnál élni azzal a tudattal ha valami baja lesz tőle a babádnak, hogy miattad van?
2013. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Borzasztóak vagytok! A pánik nem hiszti, hanem neurológiai betegség!
2013. márc. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy betegség, a pánik is hiszti, csak egyedül kezelhetetlen. Nekem volt benne részem, végigkísérte a terhességemet is. 2 hetet feküdtem a pszichiátrián, de egy darab gyógyszert sem adtak, nem véletlenül.
2013. márc. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem... 180as vérnyyomásom is volt agyvérzéshez elég közel álltam... nem sok módja van de nekem idegrohamjaim voltak felváltva szorongással... bárkit széttéptem volna egy szóért ami nem a megfelelő hangsúllyal hagyta el a száját mikor anyum megfogta a hasam uralni kellett magam hogy ne pofozzam meg... Imádom anyumat! Sose bántanám segít ahol tud... Gyógynövény lóf@szt nem ért most tudatosan igyekszem kerülni a stresszt (mert nem tudom hogy idegbeteg leszek vagy "pánikolni" fogok vagy valamilyen sorrendben következik egymás után) igyekszem kiegyensúlyozott lenni ami rosszat hoz ki belőlem már az első jelnél arrébb állok... az első terhességemet szó szerint utáltam csak nyűg volt holott mindennél jobban akartam és mindennél jobban imádom a 3 éves Fiamat!


Nem szedtem még fejfájásra se gyógyszert... Vannak viszont nagyon jó kis nyugtató tea keverékek... Én még egyet kaptam a colonix nevű kúrához most azt akarom elkészíttetni mert azt mikor megittam 8-10 órát aludtam úgy hogy meg se fordultam álmomban másnap nyugi volt és öröm... csak gyengébb változatban.

2013. márc. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!