Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik a rosszabb, melyikkel...

Melyik a rosszabb, melyikkel árthatok többet a babának jelen esetben?

Figyelt kérdés

Kevert szorongásos és depressziós zavarom van 18 éves korom óta, sosem szedtem rá gyógyszert, megtanultam pszichológus segítségével kezelni. Nem mondom hogy sosem voltak rossz napjaim, volt, de csak pár havonta 1-1.

Most teherbe estem és hát rettentően érzem magam, nem tudom hogy a hormonok vagy más miatt, de szörnyű. Az eddig szuperül bevált légzési technika (ami a legdurvább rohamom is percek alatt elmulasztotta) most semmit nem ér, ha jön a roham akkor azt el nem tudom űzni, végig kell szenvednem az egészet 130-40 körüli pulzussal, szédüléssel és gyengeséggel.

Eddig alkalmaztam alternatív gyógymódokat, gyógynövényeket, de már az sem segít.

Anyukám azt tanácsolta szedjek inkább gyógyszert mert a naponta jelentkező pánikroham többet árt a babának mint a tabletta. Viszont telintve hogy milyen károsodásokat okoznak az SSRI-k a felnőtt szervezetben én teljesen tanácstalan vagyok.. Mindenféleképpen bejut a gyógyszer a baba szervezetébe is? Szerintetek szedjem vagy ne? Volt már valaki hasonló cipőben esetleg? Ha gyógyszer helyett tudtok valami alternatívát ajánlani, azért is hálás vagyok!


2013. márc. 18. 10:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem kötekedésből kérdezem, de ilyen súlyos mentális problémával miért kellett bevállalni azt a szegény babát?

Már magzatként a te problémádnak és rossz konfliktuskezelésednek a levét issza, de mi lesz később? A terhességnél csak rosszabb lesz, majd ha végigsírja az egész éjszakát, vagy elesik és csupa vér lesz mindene vagy esetleg (ne adj Isten) valami baleset történik vagy ha majd nagyobb és elmegy szórakozni és nem ér haza a megbeszélt időben stbstb.


Én nem engedném hogy ilyen problémás emberek teherbe essenek, szüljenek és gyereket nevelnek, mert idegileg kikészítik magukat is és a környezetüket is.

Ha már annyira gyereket akartál és 18 éves korodtól tudod hogy beteg vagy akkor miért nem kezeltetted ki magad RENDESEN, gyógyszerekkel, addig amíg csak a te szervezeted mérgezed velük?

Mert mindneféleképp ártasz a babának, ha gyógyszert szedsz akkor a kemikália miatt ha meg nem szedsz akkor a stresszhormonok miatt.

2013. márc. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

Jaj csak SSRI-t ne!! Azt még egészséges felnőtteknek is kockázatos szedni, nem hogy egy kismamának! De valószínűleg ezt fel sem fogják neked írni, mert nagyon magzatkárosító hatású.

Tudom hogy pánikbetegségnél SSRI-t szoktak felírni, de terhességnél nem, másfajta enyhe nyugtatókban gondolkozz.


De még mielőtt egyből gyógyszert szednél: én is javasolnám a kineziológiát, illetve az agykontrollt, a jógát, a meditációt, a minél több friss levegőn töltött időt, a társaságot (ne maradj sokat egyedül!) illetve van egy Rescue Remedy nevű elsősegély csepp, természetes összetevőkből, ha érzed hogy jön a roham, 4 csepp a nyelv alá és 3-4 percen belül megszűnik minden panasz.

A pulzus terhesen alapvetően nő, de a stabilizálásának érdekében próbáld tartani az 5 másodpercig belégzés-3 másodpercig benntart-7 másodpercig kifúj légzéskombinációt, illetve ha nagyon eluralkodik a pánik és fellép a hiperventilláció akkor extraextra hideg vízből kortyolgass lassan vagy tartsd vissza a levegőt ameddig tudod vagy keress egy üreges csövet (szívószál, fecskendő, akármi) és olyan erősen és olyan sokáig fújd amennyire csak tudod (nekem ezt egy mentős tanácsolta, kipróbáltam és 2 fújás után a 160-as pulzus lement 80-ra:)

2013. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Barátnőmmel hasonló esett meg, neki végül szednie kellett enyhe nyugtatót (nem tudom mi a neve), mert olyan rohamai voltak,hogy kétszer vitte el a mentő!

Konzultál a nődoki a pszichológussal és megbeszélték,hogy mit szedjen!

Igaz, nem szoptathatott, de tápszeres gyerek is nőtt már fel.

Így viszont nagyon jól volt a terhesség alatt és utána is. Ma már egy 3 éves, egészséges kislány anyukája!

2013. márc. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

#23, hisztéria?

[link]


"A betegség pontos patomechanizmusa tisztázatlan. Csupán elméletekkel rendelkezünk. A noradrenerg elmélet szerint a pánikrohamot a fôként noradrenerg neuronokat tartalmazó locus coeruleus kisülése okozná. Ismertek pánikprovokáló anyagok: laktátinfúzió, CO2 belélegeztetés, alkalózis, koffein.


Ami viszont már igazolást nyert, hogy pánik gyógyítására a szerotonin visszavételt gátló antidepresszánsok és a nagy potenciálú benzodiazepinek alkalmasak. Így visszafelé következtethetünk csak a fokozott szerotonin receptor érzékenységre."


Tehát pánik akkor alakul ki ha az agyban a szerotonin receptor nem működik rendesen. Egy neurológusnak azért majd ne mondd azt hogy hiszti!

2013. márc. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"a szerotonin receptor nem működik rendesen" -ez már egy következmény - a hisztéria (nem "hiszti"!, hanem egy betegség,a hisztéria)egyik válfajának következménye.

Miért is töröltétek a 23-at?

MINDEN ÁTMEGY a magzatba- mivel nincs ott egy tudós elme, aki válogasson, mi kell, mi nem- és a teste, agya, idegrendszere ezekből ÉPÜL FEL.

Tehát kérdező: viseld el, hogy nem vagy jól. Egyél finomakat, értékes ételeket, és alkoss: rajzolj, fess, énekelj- értelmes tevékenységet végezz- ne számolgasd a pulzusodat.

2013. márc. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!