Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A férjem ugyanúgy eljár...

A férjem ugyanúgy eljár szórakozni, míg én egész nap itthon vagyok veszélyeztetett terhesként. Ez rendben van így?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhes vagyok, itthon kell lennem, pihenni, aludni. Ez egy darabig valóban pihentető volt, most már azonban nagyon unalmas. A férjem sok mindenben segít, de nagyon zavar, hogy a szabadidős tevékenységein nem változtat semmit (kosárlabda, táncóra, éjszakai bulizások). Ezekre egyébként szívesen elengedem (korábban együtt jártunk), de szeretném, ha lenne beleszólásom is, pl. az időkeretbe. Ő azt mondja, hogy azért mert én nem mehetek, ő miért maradjon itthon. Ez valóban jogos és én vagyok önző? Vagy jogos az érzés, hogy úgy érzem ki vagyok rekesztve?

2013. márc. 19. 15:09
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
78%

8-as mit jelent az egy házasságban, hogy SAJÁT idő???

Ne haragudj, ezt a gyereket KETTEN vállalták és azt, hogy a nőnek kell kihordani és minden ezzel együtt járó kellemetlenséget és nehézséget viselni, arról senki nem tehet. Na ez kb olyan, ha férj törött kézzel/lábbal fekszik otthon és az asszonyka meg eljár rendszeresen bulizni, meg kimarad éjszakára. Basszus, azért vagyunk TÁRSAK,hogy segítsünk a másiknak, főleg egy ilyen helyzetben ahol a KÖZÖS gyermekünk élete is veszélyben van.


Menjen a túróba az ilyen férj és ember aki így gondolja!

2013. márc. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
55%

A sport az még belefér, hisz egészséges is. De a bulizáson én tuti kiakadnék. Mármint a férjem nem is jár el nélkülem ilyen helyekre, max. étterembe vacsorázni a haverokkal vagy mozizni, de nem bulizós, aminek nagyon örülök. Persze, bizalom ide vagy oda, de nekem rosszul esne az éjszakai kimaradozás, főleg, hogy veszélyeztetett terhesként otthon kell feküdnöm. De ez emberfüggő, vannak kicsit önzőbb emberek, akik nem akarnak sok mindent feladni, áldozni, odaadni a feleségükért és nem változtatnak az életvitelen akkor sem, amikor már családról van szó. Mindenki más. Nekem fontos volt, hogy a férjem odaadó legyen, mint ahogy én is, hiszen ez egy nagyon fontos feltétele egy kapcsolatnak szerintem, anélkül nem sül ki semmi jó a dologból.

De nézze a férjed fordítva, ha neki tegyük föl eltörne a lába és otthon kellene feküdnie hosszabb ideig, te meg ugyan segítenél neki, de sokat eljárnál plusz elmennél éjszaka is bulizni. Mit szólna hozzá?

2013. márc. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
51%

Sportolás oké, éjszakai bulizás meg akkor oké, ha megbeszéli veled, hogy neked hogy esik. Bocs, hogy ezt mondom, de ha most nincs erre tekintettel, akkor sem lesz mellettetek, ha megszületik a baba.

Én most vagyok 15 hetes, az elején sokszor rosszul voltam és az én párom magától ajánlotta, hogy itthon marad, úgy kellett noszogatni, hogy néha menjen el haverokkal, nem kell a szoknyám mellett ülnie :)

Én abszolút megértelek, normális amit érzel, beszélj vele még időben! Ketten vállaltátok a babát, neked most nehezebb a dolgod, legyen veled szolidáris! Nem kell behatárolni (tudom, nem is ezt szeretnéd), inkább ő döntsön úgy, hogy ki akarja venni a részét a gyermekáldásból! Akinek fontos a család, az azt helyezi előtérbe, nem a saját szórakozását!

2013. márc. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
72%

Én azt gondolom, hogy a gyermekvállaláskor a pár szövetséget is köt, együtt csinálják végig, csak mindenki kiveszi a részét a dolgokból. A te testedben fejlődik, ezen nem tudsz változtatni, de tapintatlanság tőle, hogy magadra hagy, ráadásul sűrűn és hosszabb időre. EL sem tudom képzelni a páromról ezt. Hogy ha te nem mehetsz, ő miért maradjon itthon? Hát ha erre nincs válasza.... :

- mert neki te/ ti vagytok a legfontosabbak és inkább veled szórakozik otthon, mint hogy messze legyen

- mert veszélyeztetett vagy és aggódik, nehogy bajotok essen, amíg ő távol van

- mert szeret veled lenni, jobban mint a haverokkal szórakozni

- mert ha ezek közül egyik sem igaz, van annyi empátia és tisztelet benne irántad, hogy legalább úgy tesz, mint ha így érezne...


Üzenem neki, hogy érzéketlen és önző!

2013. márc. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
41%

Azért mert te nem mehetsz, ő miért ne mehetne!?

Van egy kislányunk, terhes vagyok, de ha el szeretne menni Pókerezni, buliba, miért ne mehetne el!?

Ő egész nap dolgozik, azért hogy nekúnk minden meglegyen, ez a pár óra szerintem kijár neki, nekem mindegy hogy este itthon van-e, vagy sem, alszom, mindegy hogy ott van, vagy nincs ott az ágyban!

Na meg ha én el akarok menni, akkor mondhatom azt neki, voltál itt ott, most te maradsz a gyerekkel, én megyek el!

Szerintem ez önzőség a részedről!

2013. márc. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Úgy látom, sokakban ébresztett gondolatokat, érzéseket a kérdésem. Örülök, mert így kapok szempontokat, hogy némiképp "bölcsebb" lehessek.

Azt hiszem, amit leszűrtem, hogy azt szeretném, ha ő is hozna egy kis áldozatot abból, ami neki kedves, hiszen én is annyi mindenről lemondtam most. Ettől érezném, hogy együtt csináljuk ezt a dolgot.

2013. márc. 19. 16:41
 17/23 anonim ***** válasza:

8as vagyok.

Házasságban élek, a férjem reggeltől estig dolgozik és ha 2havonta el szeretne menni este moziba, vagy a barátaihoz, akkor elengednem. Nem csinálok ebből ügyet, hogy én miért nem mehetek, meg ilyenek. Amikor terhes voltam és már az utolsó hónapban voltunk, akkor nem mentem sehova, és megkértem a férjem, hogy inkább hozzánk jöjjenek át a barátaink, semmint hogy mi menjünk. Nem értem, hogy ezért miért jár lepontozás. Azért mert házasságban vagyunk, az nem azt jelenti, hogy össze vagyunk nőve. Most hogy 3éves a gyermekünk én is elmegyek néha kikapcsolódni pár órára és nem veti a szememre, mert tudja, hogy egész nap "dolgozok", mert munka a gyereknevelés és a háztartás vezetése is. És van hogy néha nagyon fárasztó. Ezt meg kell tudni beszélni, nem hisztizni, hogy ki vagyok rekesztve, meg önző a másik, meg ilyenek. Hanem odaállni elé, és szólni, hogy magányosnak érzem magam és ha sörözni szeretnél akkor hívd át a barátodat meg a feleségét és legyünk 4esben itthon. Így mindenki jól jár. A férfi értünk dolgozik egész nap, hogy anyagi biztonságot teremtsen, szóval kijár néha neki is az, hogy kieressze a gőzt. Ennyire ne legyen senki házisárkány.

2013. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
73%

8-as!

Ez így teljesen rendben van amit írtál!

Kéthavonta persze, hogy elmehet, de a kérdező férje hetente többször is eljár! Erre írtam azt, hogy ez így nagyon nem korrekt!


Nekem van egy 2 évesem és egy 6 hónaposom, a férjem kéthetente kijár focimeccsre+ kéthavonta barátaihoz átugrik, ez naná, hogy belefér! Én is elmegyek havonta fodrászhoz, kozmetikába, mondjuk többre nekem nincs is igényem.


De itt nem erről van szó, hanem egy nehéz időszakról amikor a kérdező VESZÉLYEZTETETT terhes és ilyenkor szegénynek mindenről le kell mondani (tudom mert a lányommal én is az voltam) és bizony ez így nagyon nem fair, hogy a férj éli tovább a gondtalan életét, aztán hirtelen csak ott lesz egy kisbaba, akinek a világrajövetelével kedves apukának semmi dolga nem volt azon kívül, hogy megcsinálta. Hát így könnyű gyereket vállalni, köszi! Igenis apának is kell áldozatokat hozni!

2013. márc. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Igen, itt a gyakoriság is egy szempont. A mi esetünkben heti 3-4 program van, ebből kb. 1, ami éjszakai. Ha kéthavi sűrűségről beszélünk, a kérdést fel sem teszem.
2013. márc. 19. 18:05
 20/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem az is szempont miért vagy veszélyeztetett terhes. Mert ugye akinek nincs komoly baja de nehéz fizikai munkát végez azt is kiírja és lényegében veszélyeztetett terhes lesz papíron de valójában nem az.
2013. márc. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!