Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjek abortuszra, ha csak én...

Menjek abortuszra, ha csak én akarom megtartani a babát, és nem támogat senki a megtartásban?

Figyelt kérdés
20 éves múltam, most májusban fogok érettségizni. Teherbe estem, és bár szeretném megtartani a babát, sem a barátom, sem anyukám nem támogatja az ötletet, mert hogy fiatalok vagyunk még, meg hogy később megbánnánk. Viszont félek, ha elvetetem, az abortusz miatt soha többé nem lehet gyerekem, mivel vannak kockázatai, ráadásul elég gyenge szervezetű vagyok, ki tudja, mikor lehetne esélyem egy újabb babára. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. márc. 21. 15:55
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
0%
Akarja vagy sem, ö is ott volt a fogantatásánál, és az ö felelösége is ez a pici baba, ahelyett hogy melléd állna egy férfihoz méltö módon inkább gyereknek statuállja magát és azt hiszi ezzel minden el van rendezve, te meg hozz meg egy ekkora áldozatot..
2013. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
56%

Hát, azon azért talán el lehet vitatkozni, hogy melyik a nagyobb áldozat, elmenni egyszer egy terhesség-megszakításra, vagy felvállalni egy nem kívánt gyereket egy élethosszra...

Az biztos, hogy egyik se kicsi, meg az is biztos, hogy nagy mértékben egyéni...

2013. márc. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként, ha a srác egyenesen ellene van, hiába volt ott, szerintem szemétség elvárni tőle bármit, ha megszületik a baba. Direkt mondja, hogy nem akarja. Kettőn áll a vásár.

Viszont ha nem akar apa lenni, akkor az abortusz felét (minimum) ő fizesse. Legyen ott támogasson.

2013. márc. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad egyedül meghozni egy ilyen döntést. Kivéve ha anyuka egyedül is tudná vállalni. De ez nem az az eset....
2013. márc. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
66%
#13, férfiként egyetértek, ez valóban alap kell, hogy legyen.
2013. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 Orsi_ ***** válasza:
55%

Kedves 20éveslàny!


Nehéz helyzetben vagy, és biztos, hogy nem könnyü most mérlegelned, érzelmileg nagyon érintve vagy a babàval valo viszonyodban, a baràtoddal valo kapcsolatodban, az anyukaddal kapcsolatosan és persze magaddal meg a jövöddel szembenézve.

Ez egy nagyon nagy döntés és bàrhogy is döntesz, meghatàrozo lesz egész életedben. Hogy melyik a könnyebb ut, vagy melyik a jobb ut arra magad kell hogy ràjöjj. Érdemes màsok élettörténetét elolvasni, akik hozzàd hasonlo helyzetben voltak. Az interneten, blogokon talàlsz ilyet, tudok ajanlani is, amit én atolvastam és nagyon megmozgatott.

Amit nagyon ajanlok, (bar ez elsöre nagyon nehéznek tünhet a rohano mindennapokban), tölts mindennap egy fél oranyi idöt csendben, igyekezz nyugalomba kerülni és mindenképpen igy hozz döntést, mert igy van a legnagyobb esély arra, hogy olyan döntést hozol, ami a belsödböl jön.

Nagy döntések elött mindig érdemes idöt adni magadnak, ha most ugy érzed sürget az idö, nagy érzelmek dulnak és indulatok mindenkiben és sok a vihar körülötted.

Sok eröt kivanok Neked!

Orsi

2013. márc. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Tényleg nehéz ez most bárhogy is nézzük.de én is 20évesen lettem terhes (nem terveztük) a barátommal.nem volt munkám szüleimmel éltem,de én azt mondtam majd felnő valahogy éhen nem lesz,nem volt szívem elvetetni!!és nem bántam meg,boldog anya vagyok!!és mai napig velem maradt a párom is. Remélem ilyen jol fog neked is sikerülni!és megoldodik minden!
2013. márc. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az apuka tegnap közölte velem, hogy nem szeret, elhagy, hogy jobbat érdemlek, hogy őneki mások a tervei, ő még nem akart gyereket, és hogy bárhogy döntsek, ő ott lesz és segítek, de köztünk vége van mindennek :( :'(
2013. márc. 22. 21:07
 19/31 A kérdező kommentje:
bocsánat, elírtam: segít *
2013. márc. 22. 21:08
 20/31 anonim ***** válasza:
85%
Tudom, hogy iszonyúan rossz, nehéz, és sokáig fog fájni, de jobb neki, ha nem marad. Ráadásul később egyedülálló szülőként munkát is nehezen találsz- ismerek néhány fiatal anyukát, és tudom miben vannak. Épp, hogy megélnek, anyuka nem eszik rendesen, mert nincs miből, 10- szer varr meg ey nadrágot....
2013. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!