Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segitseg a nevvalasztasban....

Segitseg a nevvalasztasban. Hogyan lehet a Boglarkakat hivni, ha nem Bogicanak vagy Boginak?

Figyelt kérdés

Kulfoldon elek a ferjemmel es meg nem tudjuk, hogy kiralyfi vagy kiskiralylany lakik a pocimban.

A Boglarka nevben egyeztunk meg, ha kislany lesz.

Viszont arra nem gondoltunk,hogy ha Boginak becezzuk az angolul fikat jelent es felunk, hogy csufolnak emiatt.Viszont mas nevet meg azert nem szeretnek Neki adni ha kislany, mert mas nincs ami mindkettonknek tetszene.Nem szeretnem, ha valamelyikunk is serelmezne a baba nevet.

Irtok tippeket, hogyan lehetne meg becezni? A Bogica nem tetszik a ferjemnek, mert benne van az Ica nev.

Nem egyszeru :D


2009. szept. 17. 14:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem muszáj mindent becézni,nálunk pont 4 olyan név van a 4 gyereknek,amit nem becézhető,.(Bár vannak mániákus becézgetők,fiam neve Cseke Botár,a Cseke nem becézhető,de egy ismerősünk elkezdte Botinak hívni,hát a hajam égnek állt tőle.:DDD)

A Boglárka nagyon szép így,ahogy van.

2009. szept. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Akkor marad Gigi, esetleg a Bogus. Nekem a Gigi kifejezetten tetszik! És inkább tényleg ne tedd ki annak, hogy a beceneve jelentése miatt piszkálhassák később...!
2009. szept. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
100%
Hát nincs túl sok variáció. nekem a Bogica tetszik legjobban, kár hogy a férjednek nem. szerintem ha meglesz a baba, úgy is ki fogtok találni neki akkor valami becenevet függetlenül a keresztnevétől. Ha kint ennyire ciki a Bogi, akkor meg hívjátok Boglárkának, nem kell becézni, így is gyönyörű név!
2009. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok... Kifelejtettem, hogy lehet Bobo is! :9
2009. szept. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Ha muszáj becézni, akkor Gigi :)
2009. szept. 17. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 A kérdező kommentje:

Ez aztan gyors volt csajok :P

Fokent azert nem akarunk masik nevet, mert ki tudja, hogy mikor megyunk haza...es ez nagyon szep nev.Mar 2-3 eve beszelgetunk a nevekrol.Masreszt a ferjem is Boglarka lett volna ha kislanynak szuletik (orulok, hogy fiu lett!!)

A Gigi az Agnes becezese es erre eddig nem gondoltam...de nem rossz :D

Beceneve van mar amiota tudjuk, hogy ott lakik bent :D

Kicsit felunk is, hogy nagyon rajta marad.


Leirom a sztorit szerintem aranyos:

A ferjem szamitogep manias meg egyebkent minden amin jatszani lehet :D szegenykem mamoriaja viszont nem olyan jo mint az altala szeretett gepeke es mindent elfelejt.

Amikor nezegettem a neveket, hogy mi is legyen a babynk neve ratalaltam egy nevre amit becenevnek tokeletesnek talaltam.Amiko nevetve mondtam a ferjemnek kicsit meglepodott, de elnevette magat.Rajta maradt a babankon.Mindenki igy hivja.

Ez a nev a Norton volt...mint a virusirto:P

Most mindenki kerdezni mi van Nortival Nortonkaval stb...

senki nem hivja babanak :D

2009. szept. 17. 14:28
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Jujj, nálunk is a névválasztásnál a férjem a Nortonra voksolt, mert rendszergazda!!! Hát, mit ne mondjak, nagyon nehezen sikerült lebeszélnem róla, így végül Zétény született. Mikor kérdezgették, hogy mi lesz a neve, egyből a Nortont vágta rá, erre kérdezték az idősebbek, hogy nortonkút? A fiatalabbak meg hogy vírusirtó? Na, így végül belátta, hogy nem túl szerencsés név ez magyar nyelvterületen! :o)


A válaszadó, aki a Gigit, a Bogust és a Bobo-t ajánlotta

2009. szept. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Nalunk En vagyok az orult....de en csak becenevnek talatam ki, hogy ne felejtse el :D

Ha a ferjemen mulna Andras lenne mint O ha lany akkor meg Andrea :D

A noverem is Andrea es kb minden 2. magyar no aki 20-35 eves no....nehez volt lebeszelni, de amikor kijottunk angliaba es 2 honap alatt 11 Andreat ismerunk meg belatta, hogy nem jo dontes :D

En kicsit kulonlegesebb nevet szerettem volna adni a babanak mint pl Ti is.En a Mersere szavaztam ha lany akkor meg Daniella Milla ami tetszett volna.Dehat ez is nagy szo, hogy nem Andrea.

Egyebkent ha kisfiu akkor Levente Andras lesz.

A Boglarka melle meg kap meg egy Dorka nevet is.

Nekem a masodik nevem Dora de az tul komoly lett volna a Boglarkahoz :D

2009. szept. 17. 14:44
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Boglárka Dóra sokkal jobb, mint a Boglárka Dorka! Mind a kettő becézett, -ka végződésű lesz akkor. A Boglárka Dóra miért túl komoly??? nem is az :) Hanem szép :))
2009. szept. 17. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha Dorka felnő, már lehet, hogy a Dórának jobban örülne... És a Dórát lehet Dorkának becézni. A Boglárka különben nekem is nagyon tetszik!! :)
2009. szept. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!