Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem igazságot várok, csak...

Nem igazságot várok, csak segítséget, tanácsot! Megőrülök ettől a helyzettől, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mint, ahogy a kérdésemben is írtam, nem igazságtételt várok, csak tanácsot, hogy mit kezdjek ezzel az élethelyzettel.

Fiatalok vagyunk. Én is és a párom is. Én 22 éves, Ő 24.

Sajnos 2 hónapja elveszítettem a cég csődje miatt a munkámat, tehát gyakorlatilag ő a kereső ember itthon.

Nem terveztük a babát. Sőt! Védekeztünk is. Tablettát szedtem, amivel eddig soha, semmi problémám nem volt. Március 16.-ára vártam a menzeszem, ami elmaradt. Rá egy hétre teszteltem, pozitív lett. Persze azonnal orvoshoz fordultam, aki megerősítette a terhességem, elmondta, hogy a babára nézve nem jelent veszélyt a gyógyszerszedés és gratulál az erős szervezetemnek, bele esek az 1-2%-os gyógyszerhiba-arányba.. Az előbb leírt helyzet miatt sem, de egyébként sem terveztünk még gyereket. Nem is fordult meg még csak gondolatként sem bennünk. Viszont elképesztő hogy mire képes a test, és az ösztönök, mert mióta tudom, hogy terhes vagyok, kézzel-lábbal tiltakozom az abortusz ellen. Párom számára csak ez az egy út a járható, és ne akarjam belekényszeríteni egy olyan dologba, amit nem akar, nem tudnánk felnevelni azt a gyereket és különben is, ő fiatal még, nem akar egyelőre apuka lenni. Ok, megértem...mit tehetnék? Végülis az ő élete is..

Jövő héten a 2. "időkéréses" vizsgálatomra kell visszamennem az orvosomhoz, ahol már tényleg meg kell mondanom, hogy hogy döntöttem.

A kapcsolatom romokban, azóta külön alszunk, mert én "nem vagyok képes megérteni őt", ma éjszaka pedig még pár ruháját is összepakolta, mondván ő holnap elmegy és szombaton jön a többiért. 3 hete, mióta tudjuk a dolgot, kb. fél mondatot nem volt hajlandó velem erről beszélni, egyetlen egyszer sem kérdezte meg mit akarok, elvégre csak az én testemről van szó.. Kijelentette, abortusz és kész.

Az indok: nem tudjuk felnevelni, nem állunk úgy anyagilag.

Csak hogy tisztán lássátok a körülményeket, leírom az átlagosan havi szinten befolyó jövedelmünket. Ő 170.000 Ft-os nettó fizetésben dolgozik egy étteremben ( OK, rengeteg dolgozik, aláírom ) Albérletben élünk, ami havi cca. 70.000 Ft, tehát így, hogy nekem nincs állásom marad havi 160.000 a mindennapi megélhetésre (a 60.000 az én munkanélkülim) és egyáltalán nem gondolom, hogy bármiben is hiányt szenvedünk. GYED-re szintén jogosult lennék, már mindennek utánanéztem. A baba megszületése esetén a havi jövedelmünk mindennel együtt kb. 250.000 Ft lenne. (-70.000 albérlet) Ebből nem lehet felnevelni egy gyereket?? Én próbálom megérteni az ő álláspontját is, de egyszerűen nem tudom, a viselkedése pedig egyenesen felháborít. Tudom, hogy nem lenne luxus és "habzsi dőzsi" de feltétlenül ez az, amit meg kell adni egy babának? Így is biztosítva lenne mindene, maximum szerényebb körülmények között. Egyedül képtelenség lenne bevállalnom, úgy egyértelműen nem menne. Én sem akartam ezt, de napról napra érzem, ahogy változik a testem, ahogy próbál alkalmazkodni a kicsihez.. hallottam a szívét, láttam ultrahangon és most, csak "úgy" vetessem el? Megőrülök, fogalmam sincs mit kéne tennem... Adjatok tanácsot!!! Ennyi pénzből szerintetek sem lehetne bevállalni a kicsit? És tényleg én vagyok a felelőtlen és megérdemlem a mai rengeteg veszekedést és hibáztatást? Nem baj, ha szerintetek igen, ŐSZINTE véleményekre vagyok kíváncsi. Nagyon köszönöm!


2013. ápr. 5. 04:28
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
49%
szerintem addig ne válalj gyereket,mig te is az vagy, sokan irják szülökre hagyatkoznak,igen ám de aki igy válal gyereket,hogy majd a szüleim segitenek,háát nem is tudom, én nem szülnék más nyakába,ha én nem tudom ellátni akkor inkább nem tartanám meg, egy gyereknek kell egy apa egy anya hisz az ö felelösségük,nem pedig másé,a kapcsolatotok ne ezen muljon mert akkor késöbb se akar majd családot, találsz még magadnak olyat akivel egy boldog családot alapitotok,és akkor már az lesz a kérdésed.....szerintetek milyen nevet ,vagy szint válasszak, ne döns elhamarkodottan mert akkor rá mehet az egész életed
2013. ápr. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
77%

Nem veletlenul csuszik be egy gyerek ennek oka van a parkapcsolat igazi probaja. Ha nem birja ki a kapcsolat tovabb kell allni sajnos. Tudnal a baratod szemebe nezni ha teged abortuszra kenyszeritene? tudnal vele meg egyszer szexelni boldogan tudva barmikor terhes lehetsz es barmikor megint kenyszeritene a gyereketek elvetelere.??

En ha abortusz melelt tis dontenek a pasit lehanynam messzirol soha tobbet szoba sem allnek vele.

Nincs kesz az apasagra??? ha valakivel szexelsz bizony az apasag egy rizikoja a dolognak.

gondolkodj el hogy te mit es hogyan akarsz es ugy donts a te gyerked te tested te viszed sajnos a bulit egyedul.

sok sikert es kitartast hozza.

A pasit azt dobd.

Tudod a nagylanyom 23 eves az akkori ferjem megtudta terhes lettem es elhagyott elvalt tolem meg nem volt kesz a feledatra es uvoltott velem.

Aztan en csondben elmentem nagyon messzire a gyerekkel a hasamba megtartottam megszultem folneveltem.

20 eves volt a lany mikor sirva keresett minket az O lanya.

A lanyom ennyit mondott neki,,akkor meg akartal olni nem voltal kesz ram most pedig en utasitalak el mert nem vagyok kesz rad sajnalom,,

A legnagyobb buntetes amit az exem valaha is kaphatott az elettol a sajat lanya semmibe veszi es nem hajlando vele szoba allni.

2013. ápr. 5. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
33%
Most komolyan azért lettem lepontozva mert azt írtam ha nem képes egyedül vállalni (mint ahogy taglalta a kérdező hogy egyedül lenne a gyerekre amire nem képes! ezt ő írta nem én, hogy nem menne.. ) akkor lehet jobb megoldás az ab.?
2013. ápr. 5. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hogy volt erőd ehhez, hogy tudtad egyedül végigcsinálni?

2013. ápr. 5. 15:02
 45/54 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ki pontozott le, nem szoktam pontozni, mert szerintem ez az oldal nem a "pontokról" szól.
2013. ápr. 5. 15:05
 46/54 anonim ***** válasza:
63%
23 éve még könnyen végig lehetett csinálni!Mindenkinek volt munkahelye, dolgozhatott, ki tudta fizetni a lakhatást, az élelmet. Ma ez nincs így! Szerintetek hova menjen kereset, támogatás, munka nélkül egy gyerekkel. Írta, hogy a szüleire nem számíthat!!!
2013. ápr. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
53%
nos te nem eröltetheted rá a gyerekre ahogy ő sem az abortuszra.Neked kell érezned hogy tudsz e élni azzal a tudattal hogy te szeretted volna őt.szerintem ha megtartod hanem a kapcsolatotok már nem fog működni mivel eggyikötök akarata nem teljesül.Viszont mivel az övé is a baba ezért gyerektatást fizetnie kell.ha te beválallod a babát akkor fel tudod nevelni csak akarat kell hozzá.a Kapcsolaton nincs mit dönteni mivel ez nem müködik a döntés hogy te szeretnéd vagy sem.
2013. ápr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
51%

En vagyok a nagylannyal.

Erom az volt csak arra gondoltam mi en es a gyerek.Nem volt konnyu senki nem segitett senkire nem szamithattam csak magamra.

Terhessen mentem anno kulfoldre es ott dolgoztam mosogattam felszolgaltam mindent elvalaltam ami jott.

Annyira fajt nem mentem haza a valasra.szulni hazamentem es egyedul szultem meg se nezte a gyereket nem volt ra kivancsi.A szivem szakadt meg.Akkor o mar egy elvalt novel elt es annak gyereket nevelt ezt fajt a legjobban. Soha egy fillert nem fizetett soha nem latta a lanyat.

Szules utan 8 hettel a gyerekkel ujra kulfoldre mentem a munkaadom befogadott gyerekkel a sajat felesege melle egy darabig az o gyerekuketces haztartast vezettem ok az ettermet nyomtak 100

Kozben tanultam es lassan sajat labra altam sajat alberlet norm munka stb

Soha nem megyek haza es a legszomorubb meg ma is az elso ferjem szeretem soha senkit nem tudtam ugy oszinten tisztan szeretni mint ot.

2013. ápr. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
6%

Akarsz magadnak egy cuki muki kisbabát és nem érdekel hogy a gyerek és a párod életét is tönkre teszed.

Ott leszel a babával 22 évesen munka nélkül, családi segitség nélül aztán végső kétségbe esésedben lepaszolod a babát a nem törödöm nagyinak aki végkép tönkretszi, te meg majd húsz év múlva nézel rá ha már nem lesz péánzed magadra.

2013. ápr. 30. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 A kérdező kommentje:

Úristen, de megkeseredett életed lehet..

De köszi a véleményt!

2013. ápr. 30. 02:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!