Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem igazságot várok, csak...

Nem igazságot várok, csak segítséget, tanácsot! Megőrülök ettől a helyzettől, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mint, ahogy a kérdésemben is írtam, nem igazságtételt várok, csak tanácsot, hogy mit kezdjek ezzel az élethelyzettel.

Fiatalok vagyunk. Én is és a párom is. Én 22 éves, Ő 24.

Sajnos 2 hónapja elveszítettem a cég csődje miatt a munkámat, tehát gyakorlatilag ő a kereső ember itthon.

Nem terveztük a babát. Sőt! Védekeztünk is. Tablettát szedtem, amivel eddig soha, semmi problémám nem volt. Március 16.-ára vártam a menzeszem, ami elmaradt. Rá egy hétre teszteltem, pozitív lett. Persze azonnal orvoshoz fordultam, aki megerősítette a terhességem, elmondta, hogy a babára nézve nem jelent veszélyt a gyógyszerszedés és gratulál az erős szervezetemnek, bele esek az 1-2%-os gyógyszerhiba-arányba.. Az előbb leírt helyzet miatt sem, de egyébként sem terveztünk még gyereket. Nem is fordult meg még csak gondolatként sem bennünk. Viszont elképesztő hogy mire képes a test, és az ösztönök, mert mióta tudom, hogy terhes vagyok, kézzel-lábbal tiltakozom az abortusz ellen. Párom számára csak ez az egy út a járható, és ne akarjam belekényszeríteni egy olyan dologba, amit nem akar, nem tudnánk felnevelni azt a gyereket és különben is, ő fiatal még, nem akar egyelőre apuka lenni. Ok, megértem...mit tehetnék? Végülis az ő élete is..

Jövő héten a 2. "időkéréses" vizsgálatomra kell visszamennem az orvosomhoz, ahol már tényleg meg kell mondanom, hogy hogy döntöttem.

A kapcsolatom romokban, azóta külön alszunk, mert én "nem vagyok képes megérteni őt", ma éjszaka pedig még pár ruháját is összepakolta, mondván ő holnap elmegy és szombaton jön a többiért. 3 hete, mióta tudjuk a dolgot, kb. fél mondatot nem volt hajlandó velem erről beszélni, egyetlen egyszer sem kérdezte meg mit akarok, elvégre csak az én testemről van szó.. Kijelentette, abortusz és kész.

Az indok: nem tudjuk felnevelni, nem állunk úgy anyagilag.

Csak hogy tisztán lássátok a körülményeket, leírom az átlagosan havi szinten befolyó jövedelmünket. Ő 170.000 Ft-os nettó fizetésben dolgozik egy étteremben ( OK, rengeteg dolgozik, aláírom ) Albérletben élünk, ami havi cca. 70.000 Ft, tehát így, hogy nekem nincs állásom marad havi 160.000 a mindennapi megélhetésre (a 60.000 az én munkanélkülim) és egyáltalán nem gondolom, hogy bármiben is hiányt szenvedünk. GYED-re szintén jogosult lennék, már mindennek utánanéztem. A baba megszületése esetén a havi jövedelmünk mindennel együtt kb. 250.000 Ft lenne. (-70.000 albérlet) Ebből nem lehet felnevelni egy gyereket?? Én próbálom megérteni az ő álláspontját is, de egyszerűen nem tudom, a viselkedése pedig egyenesen felháborít. Tudom, hogy nem lenne luxus és "habzsi dőzsi" de feltétlenül ez az, amit meg kell adni egy babának? Így is biztosítva lenne mindene, maximum szerényebb körülmények között. Egyedül képtelenség lenne bevállalnom, úgy egyértelműen nem menne. Én sem akartam ezt, de napról napra érzem, ahogy változik a testem, ahogy próbál alkalmazkodni a kicsihez.. hallottam a szívét, láttam ultrahangon és most, csak "úgy" vetessem el? Megőrülök, fogalmam sincs mit kéne tennem... Adjatok tanácsot!!! Ennyi pénzből szerintetek sem lehetne bevállalni a kicsit? És tényleg én vagyok a felelőtlen és megérdemlem a mai rengeteg veszekedést és hibáztatást? Nem baj, ha szerintetek igen, ŐSZINTE véleményekre vagyok kíváncsi. Nagyon köszönöm!


2013. ápr. 5. 04:28
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat ha kirúgták akkor csak úgy kaphat gyedet ha munkaügyi per során bebizonyítja hogy jogtalanul jártak el vele szemben, ha nem jártak el jogtalanul és nem jelentette be ÍRÁSBAN a várandósság tényét a munkaadónak akkor nem nagyon van kérdés. A munkanélküli valóban max. 90 nap célszerű lenne úgy időzíteni hogy a terhesség 6-7-8.hónapjában kapja és 28 nappal szülés előtt meg elmenne tgyásra mert ÉLŐ MUNKAVISZONYBÓL kell megigényelni a tgyást majd a gyedet is.

Kérdező nem biztos hogy egyetlen oepes ügyintézőnek hinnék, én a saját bonyolult helyzetemmel is 3 különböző ügyintézővel beszéltem akikből egynek lövése nem volt, egyet félig meddig én világosítottam fel jogszabály ügyileg, és a harmadik tudott adekvát választ adni.

Ha persze valahogy "ügyesbe" elintézed hogy valaki valahova bejelentsen és úgy lesz terhesen élő munkaviszonyod akkor bocsi, akkor törölve amit előbb írtam.

A terhesség megtartása vállalása dologban pedig azonkívül hogy nagyon sajnállak téged hogy így alakult- azt tudom mondani hogy itt a párod egyszerűen nem akarja a gyereket és kész (rád közben nem gondol) az anyagiak az csak egy hülye magyarázat amibe kapaszkodik. Nem beszél veled, ruháit is elvitte stb. szerinted szeret ő téged??? :(((

Valószínű nem igazán vagy nem úgy ahogy kéne:(

Sajnos egyedül maradsz ezzel a babával:( Amit előttem is írtak azt kell végiggondolni van e kire számítanod (szülők, rokonok bárki) mert egyedül kőkemény lenne :(((

2013. ápr. 5. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Nem, az a baj, hogy tényleg még nem döntöttem, mert fogalmam sincs mit csináljak. Néhány dolgot azért tisztázzunk, én sem éltem soha nyomorban, a gyerekem sem élne. Tudom, hogy fizetnék rá a gyerektartást, de nem gondolom, hogy ennyi elég. SOHA nem erőszakoskodtam a párommal és nem parancsoltam rá, hogy igenis megmarad a gyerek és te hiába sírsz, toporzékolsz, stb, nem érdekel.. Ez egyáltalán nem így történt. Csak tudod, ha -annak ellenére, hogy tényleg nem volt tervben- de elkezd benned kifejlődni egy kis élet, az igen nagy hatással van a lelkedre, én konkrétan ösztönösen érzem iránta már most a ragaszkodást. Nem tehetek róla, ez van. Igen, most nincs munkahelyem, de nem azért mert egy kitartott, életre képtelen nő vagyok, hanem azért mert egyszerűen megszűnt a cég, ahol dolgoztam. Bocsánat.... Higgyétek el, nekem a legkellemetlenebb, de szerintem nem én vagyok az első ember, akivel ez előfordul az életben. Lassan 3 hete tudjuk a dolgot és eddig 2 szót nem lehetett váltani erről a párommal, kivéve tegnap, aminek a vége (az ő részéről) ordibálás, elköltözéssel való fenyegetőzés lett a vége, ezt normálisnak kéne betudnom? Talán már akkor könnyebben dolgoznám fel a helyzetet, ha csak egyetlen egyszer is, de le tudnánk ülni és felnőtt emberek módjára megbeszélni, átrágni mindent. Ennek hiányában arra tudok gondolni csak, hogy megbukik a kapcsolatunk egy ilyen súlyos szituáció közben, mert nincs kommunikáció, hanem csak menekülés és "homokba dugott fej". TUDOM, hogy nem akart még gyereket, ahogy én SEM. És TUDOM, hogy ezért nem hibáztathatom és NEM IS hibáztatom, de a műtőasztalra én fogok felfeküdni, az én testem fog megváltozni és az én lelkem fogja ezt "viselni" ki tudja meddig. Ennek függvényében annyit csak elvárhatnék, hogy mellettem álljon mert ez az ő felelőssége is, ugyanúgy!!! Egy orvosi vizsgálatra nem kísért el.. nem is hisztiztem miatta, de igen jól esett volna! Voltak már nehéz konfliktusok az életünkben, csak akkor ő állt a "sérültebb" oldalon és erőmön felül bizonyítottam neki, hogy kiállok érte, bármi történik. Ezt ő is megmondja. Én viszont most rohadt egyedül érzem magam, miért történhet ilyen? És nem, ezt nem fogom megérteni neki... Ez ugyanúgy az ő fájdalmának is kellene, hogy legyen, mint az enyémnek. Köszönöm a tanácsokat!
2013. ápr. 5. 09:09
 23/54 A kérdező kommentje:
Nem kirúgtak, közös megegyezéssel való felbontás történt, amikor felszámolták a céget. Én nem így ismertem a GYED jogosultság szabályait, de ebben igazatok van, nem egy ügyintézőnek kell hinni, alaposabb utánajárást igényel. Tulajdonképpen nem is ez itt a fő probléma.
2013. ápr. 5. 09:11
 24/54 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló vagyok, igen teljesen jogosak az érzéseid :(( Valóban melletted kellene álljon és meg kellene tiszteljen annyival legalább! hogy átbeszélitek vagy akármi. A te lelked is lehet könnyebb lenne. Nagyon rossz ez így mert egyszerre küzdesz meg a nem várt terhesség válsághelyzetével meg azzal hogy a kapcsolatod egyáltalán nem olyan jó és szereteten tiszteleten alapuló mint kéne vagy mint vártad:(((
2013. ápr. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
100%
21 vagyok utoljára ígérem:) ezt nem is neked írtam hogy kirúgtak, hanem az előttem író válaszolónak akinek az ismerősét kirúgták és mégis rá 1-2 hónapra elintézte a gyedet erre írtam hogy ez csak akkor lenne lehetséges ha vmi jogtalanság történt de ennek bizonyítása hónapokba sőt évekbe is tellhet max. visszamenőleg kaphatja meg a gyedet.
2013. ápr. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
100%
Azért ha egy pár együtt él,azt feltételezem hogy azt azt jelenti hogy jóban,rosszban együtt.Hibátokon kívül történt egy dolog,amit együtt kell megoldani,hisz együtt is követtétek el!Gyávaság,és gerinctelenség,téged okolni nem hozzád szólni és elmenekülni a probléma elől.Egy két nap pánik még belefér egy férfitől,egy kis idő míg feldolgozza,de az már letelt.Mivel mindkettőtök álláspontja egyébként érthető,csak is normális kommunikációval,ész érvelésekkel,együtt tudnátok "jól" dönteni!Ha ő ezt nem így gondolja,akkor a kapcsolatotoknak sincs tovább értelme,sajnos ezt érezned kell!Ha a közös probléma megoldás nem megy,akkor neked kell döntened,a te életed,a te tested.Szerintem neked ez már nem kérdés,az érzéseid az ösztönöd tudják a "jó" döntést,a párodban viszont csalódtál,és ettől még nehezebb minden.Egyedüli anyukaként gondolkozz hogy legyen!
2013. ápr. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ennek a kapcsolatnak mar vége. Azt kell el döntenek, hogy akarsz e egyedülálló anya lenni, vagy nem.

En anno tervezetben estem teherbe, a párom éppúgy akarta, mint en. Aztán a 12. heten meggondolta magat es lelépett. Nekem nem volt mar lehetőségem meggondolni magam, igy megszületett a gyermek, akit 8 évig egyedül neveltem. Az egy dolog, hogy anyagilag finoman fogalmazva is nehéz, de érzelmileg sokkal rosszabb. Pláne, amikor a gyerek mar kérdez, hogy neki miért nincs apukája.... En anyámnal laktam hosszú évekig, mert a gyedbol, aztán meg a minimálbérből nem tudtam volna eltartani magam meg a gyerekem. Ennek köszönhetően tragikus az anyámmal valo kapcsolatom. Voltam munkanelkuli is 2 évig, az meg szörnyűbb volt a gyerekkel. Amikor nem tudod neki megvenni azt a csokit, vagy játékot, amire vágyik.... Ma mar kapcsolatban elek, anyagilag is jó helyzetben, de bevallom, hosszú évekig voltak "ha ezt előre tudom nem igy döntok" gondolataim....

2013. ápr. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom "utolsó"... :(

Hogy történhetett ez, hogy ti szerettétek volna is a babát és mégis megfutamodott az "apuka"? Nem is ismeri a gyerekét?

Azóta sem érdeklődik felőle? A történetemet hallva, szerinted én is erre a sorsa jutnék?.. Anyámmal már így is tragikus a kapcsolatom, sosem költöznék hozzá, de szerintem ő sem rajongana az ötlettől.

2013. ápr. 5. 09:31
 29/54 anonim ***** válasza:
100%

Az eddig leírtakból az jön le nekem, hogy a párod be van sz*rva, de kegyetlenül. Olyankor viselkednek ilyen gyökér módon, hogy fenyegetőznek meg kiabálnak az értelmes beszélgetés helyett. Vagy ugye megkukulnak és egyetlen szót sem lehet kihúzni belőlük. Bármit, csak ne kelljen érezniük a téma és a döntés súlyát. Nekem is volt ilyenben részem, bár tudom, hogy ez téged nem vigasztal. Szerencsére nem gyerek miatt, hanem egyéb kevésbé súlyos dolgok miatt. Nehéz volt áttörni ezen az ellenálláson, de nem lehetetlen. :) Viszont 24 évesen sajnos sokszor előbb döntenek a "férfiak" (inkább srácok) amellett, hogy lelécelnek, mint hogy felelősséget vállaljanak. :/ Természetesen kivételek mindig akadnak, és rajtad is múlik, hogy mennyire vagy ügyes és mennyire tudsz rá hatni. Mindenesetre ez egy nehéz menet.


Azt meg sosem értettem, hogy aki szexel, az miért nem kalkulálja bele, hogy egyetlen védekezési mód sem 100%-os?! Ezért nem mindegy, hogy kivel állunk össze. Hosszú távra meg még inkább nem mindegy! Az abortuszról pedig szerintem a nő joga dönteni. Hiszen a saját testével mindenki azt tesz, amit akar, de másra nem lehet ráerőltetni olyat, amit nem akar. Egyébként ez a gond manapság, hogy a férfiakat elkényelmesítették a nők a fogamzásgátlókkal és azt hiszik, hogy ha mégis becsúszik a baba, akkor elvetetni is pikk-pakk lehet és semmi következménye utána. Pedig még egy szimpla vetélés is megviseli a testet, nemhogy egy erőszakos abortusz. Aki meg annyira fél a gyerektől, hogy nem kér belőle, az lépjen le, de legalább anyagilag kompenzálja a dolgot a későbbiekben. Szerintem ez fáj a legkevésbé mindenkinek.

2013. ápr. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem ismeri. Pontosabban egy hetesen látta, azóta se. Nem tudom miért gondolta meg magat, mar nem is érdekel. Azt gondolom, hogy te is igy járnal, hiszen itt az apa egyáltalán nem is akarja a gyereket.

Meg mostanában is előfordul, hogy megkérdezi a gyerekem, hogy neki miért nincs apukája es ez meg most is kiüt, mert nem tudok neki mit mondani. Imádják egymást a párommal, de o nem az apja.

2013. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!