Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem igazságot várok, csak...

Nem igazságot várok, csak segítséget, tanácsot! Megőrülök ettől a helyzettől, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mint, ahogy a kérdésemben is írtam, nem igazságtételt várok, csak tanácsot, hogy mit kezdjek ezzel az élethelyzettel.

Fiatalok vagyunk. Én is és a párom is. Én 22 éves, Ő 24.

Sajnos 2 hónapja elveszítettem a cég csődje miatt a munkámat, tehát gyakorlatilag ő a kereső ember itthon.

Nem terveztük a babát. Sőt! Védekeztünk is. Tablettát szedtem, amivel eddig soha, semmi problémám nem volt. Március 16.-ára vártam a menzeszem, ami elmaradt. Rá egy hétre teszteltem, pozitív lett. Persze azonnal orvoshoz fordultam, aki megerősítette a terhességem, elmondta, hogy a babára nézve nem jelent veszélyt a gyógyszerszedés és gratulál az erős szervezetemnek, bele esek az 1-2%-os gyógyszerhiba-arányba.. Az előbb leírt helyzet miatt sem, de egyébként sem terveztünk még gyereket. Nem is fordult meg még csak gondolatként sem bennünk. Viszont elképesztő hogy mire képes a test, és az ösztönök, mert mióta tudom, hogy terhes vagyok, kézzel-lábbal tiltakozom az abortusz ellen. Párom számára csak ez az egy út a járható, és ne akarjam belekényszeríteni egy olyan dologba, amit nem akar, nem tudnánk felnevelni azt a gyereket és különben is, ő fiatal még, nem akar egyelőre apuka lenni. Ok, megértem...mit tehetnék? Végülis az ő élete is..

Jövő héten a 2. "időkéréses" vizsgálatomra kell visszamennem az orvosomhoz, ahol már tényleg meg kell mondanom, hogy hogy döntöttem.

A kapcsolatom romokban, azóta külön alszunk, mert én "nem vagyok képes megérteni őt", ma éjszaka pedig még pár ruháját is összepakolta, mondván ő holnap elmegy és szombaton jön a többiért. 3 hete, mióta tudjuk a dolgot, kb. fél mondatot nem volt hajlandó velem erről beszélni, egyetlen egyszer sem kérdezte meg mit akarok, elvégre csak az én testemről van szó.. Kijelentette, abortusz és kész.

Az indok: nem tudjuk felnevelni, nem állunk úgy anyagilag.

Csak hogy tisztán lássátok a körülményeket, leírom az átlagosan havi szinten befolyó jövedelmünket. Ő 170.000 Ft-os nettó fizetésben dolgozik egy étteremben ( OK, rengeteg dolgozik, aláírom ) Albérletben élünk, ami havi cca. 70.000 Ft, tehát így, hogy nekem nincs állásom marad havi 160.000 a mindennapi megélhetésre (a 60.000 az én munkanélkülim) és egyáltalán nem gondolom, hogy bármiben is hiányt szenvedünk. GYED-re szintén jogosult lennék, már mindennek utánanéztem. A baba megszületése esetén a havi jövedelmünk mindennel együtt kb. 250.000 Ft lenne. (-70.000 albérlet) Ebből nem lehet felnevelni egy gyereket?? Én próbálom megérteni az ő álláspontját is, de egyszerűen nem tudom, a viselkedése pedig egyenesen felháborít. Tudom, hogy nem lenne luxus és "habzsi dőzsi" de feltétlenül ez az, amit meg kell adni egy babának? Így is biztosítva lenne mindene, maximum szerényebb körülmények között. Egyedül képtelenség lenne bevállalnom, úgy egyértelműen nem menne. Én sem akartam ezt, de napról napra érzem, ahogy változik a testem, ahogy próbál alkalmazkodni a kicsihez.. hallottam a szívét, láttam ultrahangon és most, csak "úgy" vetessem el? Megőrülök, fogalmam sincs mit kéne tennem... Adjatok tanácsot!!! Ennyi pénzből szerintetek sem lehetne bevállalni a kicsit? És tényleg én vagyok a felelőtlen és megérdemlem a mai rengeteg veszekedést és hibáztatást? Nem baj, ha szerintetek igen, ŐSZINTE véleményekre vagyok kíváncsi. Nagyon köszönöm!


2013. ápr. 5. 04:28
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is sajnálom a helyzetet, amibe belekerültél. Te nem vagy hibás, igazából a párod sem, mert védekeztetek, de lehetne veled megértőbb, melletted kellene, hogy álljon. Én megérteném, ha a párod sem dolgozna, de szerintem ennyi jövedelemből fel lehet nevelni egy gyereket! Csak akarni kell! Beszéljétek meg a dolgot, állj ki a babád mellett, de szerintem csak azért, mert a barátod úgy akarja, ne vetesd el a picit, megbánnád! Nem így kellene gondolkodnia a párodnak! Próbálj vele beszélni, és ne hagyd magad rábeszélni az abortuszra!
2013. ápr. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
85%

Nagyon sajnálom, hogy így alakult az életed. Teljesen meg tudlak érteni, én is ebben a helyzetben voltam. Mi óvszerrel védekeztünk, és amikor kiderült, hogy mégiscsak terhes lettem, 3 napig csak sírtam. Azt mondtam, belehalok az abortuszba! De az én férjem mellémállt. Ő mondta, gondoljuk át, végül azt mondta, ha mégis szeretném megtartani a babát, akkor minden erejével azon lesz, hogy anyagilag is jobb helyzetben legyünk. Szóval én most vagyok 29 hetes, boldogan várjuk a babát, és azóta én felnézek a férjemre, nagyot nőtt a szememben!

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egy normális párkapcsolatban mindkét fél próbálja megérteni a másikat.

De a te esetedben ez nem így van sajnos, és ez a baj. Mert a férjed nem próbál megérteni, sőt cserbenhagy téged a bajban, pedig a házasság ugye jóban, rosszban...

Én ezek után már ilyen férfiban nem tudnék megbízni!

Nem tudom, hogy döntesz, ha megtartod a babát, biztos, hogy rá nem számíthatsz, egyedül hova tudsz menni, mennyiből tudsz megélni vele?

Ha nem tartod meg a babát, akkor biztos visszajön, de ezek után kell-e ilyen áron egy ilyen férj? Számomra egy ekkora csalódás a bizalom teljes elvesztése, én nem tudnék együttélni egy ilyen férjjel.

A véleményem, hogy nem vagy felelőtlen, hisz védekeztetek, az anyagi helyzet azért nem olyan kilátástalan, ha van egy kis segítség, és nem érdemled meg ezt a fajta bánásmódot.Az a férfi meg nem érdemel meg téged, ha így cserbenhagy.De tanácsot adni nehéz. Neked kell döntened,melyik utat választod.

Elveteted és visszafogadod a párod?(na ezt én nem tenném)

Elveteted de ezek után kirúgod a párod?

Megtartod a babát és egyedül neveled fel? És ezt csak akkor tudod, ha van segítséged, szüleid pl.

Kemény döntés, és bármit választasz, nem lesz könnyű.

Hát kitartás és légy erős!!!

2013. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem jár a GYED! A párod viszont el fog hagyni, ez egyértelmű!

Így is fel tudod nevelni? Szülői segítség?

2013. ápr. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon de nagyon sajnállak!!! A párod hihetetlenül önző,hogy ebben a lelkiállapotban magadra hagy. Részemről ezt hívják érzelmi zsarolásnak. Elhagyássalé s lelki terroral sakkban tart azért,h.vetesd el a gyereket. Ez szörnyű!! Itt neked kell dönteden,mérlegelned,jól átgondolnos és olyan döntést hoznod amit nem fogsz megbánni. Tudom nagyon nehéz!! Én is hasonló helyzetbe kerültem,védekezés mellett teherbe estem,mikor észrevettük teljesen sokkot kaptam nem tudtam,h.most mi lesz mert nálunk meg én keresek sokkal jobban és már van is gyerekünk. De!! az én férjem teljes mellszélességgel odaállt és támogatott!! Még szabadságot is kivett és én is,hogy százszor átbeszéljük a dolgokat. Én sodródtam egyik döntésből a másikba,rengeteget sírtam de végül megtartottuk a babát és most hatalmas örömmel várjuk. Egy normális ember ilyen! MInt ahogy valaki már írta itt,én is azóta felnézek rá és még jobban szeretem. Meg sem próbált befolyásolni vagy kényszeríteni bármire is. Egyértelműen közös döntést hoztunk,de nagyon sok beszélgetés,tervezés kellett hozzá.
2013. ápr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom,hogy ilyen helyzetbe kerültél! Tanácsot tényleg nehéz adni,leírom én mit csinálnék:ha van szülői segítség,biztos,hogy megtartanám,okkal fogant meg védekezés mellett,képtelen lennék elvetetni. Nem lesz egyszerű,de ha úgy alakul egy évesen be tudod adni bölcsibe és el tudsz menni dolgozni,hogy jobb legyen anyagilag. A párod iszonyúan önző,csak magára gondol,holott már hármotokról van szó. Szóba sem állnék vele ezek után! Nehéz lehet neked,de drukkolok hogy jól alakuljon a sorsod! És ha esetleg bármiben tudok segíteni,írj rám,komolyan.
2013. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Szerintem te már döntöttél, csak megerősítést vársz.


Őszintén:

Ennyi pénzből simán fel lehet nevelni a gyereket, ha szűkösen is, de nem nélkülözve.

És az elkövetkezendő pár hónapban minden megváltozhat.

Még az is lehet, hogy sokkal jobb anyagi körülmények közé kerültök.

És olyan is előfordulhat az életben, hogy mindeketten gazdag körülmények közül egy hónappal a baba születése előtt nincstelenek lennétek.

2013. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
12%

Miért a ferfi az önző? Miért gondolja igy a többség? NEM akartak gyereket, VÉDEKEZTEK. A ferfi nem gondolta meg magat, továbbra sem akar gyereket. Nem a nő az önző, aki ennek ellenére mégiscsak akar?

Mellesleg utolsó, a bolcsi nem olyan egyszeru ám, nem ugy van, hogy hopp, akkor most bolcsis lesz a gyerek, komoly várólista van. Dolgozni meg.... Most is munkanelkuli. Gondolod, hogy egy kisgyerekkel majd o lesz a munkáltatók alma?

Nekem ez az onzoseg, megtartani egy gyereket, akit nem akar az apja, aki nagy eséllyel nyomorban nő majd fel, nem az, hogy a ferfi nem akarja.

2013. ápr. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnállak téged is, a párodat is, ami azt illeti. Csak akkor vállalnám be ebben az esetben, ha biztos lennék benne, hogy egyedül, a párom esetleges támogatása nélkül is fel tudom nevelni a babát. Nem vagy hibás, persze, hogy nem, én is szedek gyógyszert, fogalmam sincs mit tennék, ha ennek ellenére is terhes lennék. De őszintén szólva a párod sem hibás. Kívánom, hogy a lehető legjobban alakuljon minden!
2013. ápr. 5. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
40%
Szia!Biztos,hogy kapni fogsz gyedet.A barátnőm pont így esett teherbe,hogy kirúgták és rá 1-2 hónapra teherbe esett így figyelembe vették azt a jövedelmét is.Nem is értem miért állnak le veled ezen vitázni,mikor már megkérdezted.A kérdésedre válaszolva.Ezt a helyzetet nem véletlenül kaptad az élettől és nagyon gondold meg,hogy döntesz.Gondolom,hogy nagyon nehéz egy kis életről dönteni aki pár hónap múlva egy érett csecsemő lesz.Megszakad a szívem,de sajnos a helyzet az,hogy a barátod nem szeret téged igazán és az a véleményem,hogy bárhogy is döntesz,ennek a kapcsolatnak vége!Tudom,hogy nagyon szeretnéd a babát,ki nem szeretné?Én nem lennék képes elvetetni.Szüleid nem tudnak támogatni?Párod szülei?Lehet,hogy Ők szeretnék az unokájukat nem?Valamit ki lehet biztos találni.Nagyon nehéz helyzet!!!!De az is benne van a pakliban,hogy hamarosan rátalálnál életed párjára,aki nem hagyna ilyen helyzetben!De akkor ott van az,hogy el kell vetetni,azt meg nem szeretnéd!Jövő hétig próbáld kitalálni,hogy tudnád megoldani egyedül.A barátodat tényleg nem erőszakolhatod meg,ha nem akarja a babát,minden esetre egy nagy kretén,mert nem egyedül hoztad össze a gyereket.Az ilyen emberekkel nem is tudom mit kéne csinálni.És a pénz bőven elég lenne.És még akkor is elég lenne ha Te csak gyest és családi pótlékot kapnál,mert az is 90+25+12 vagyis 127000ft egy hónapban.Van aki mire kifizeti a lakhatását 40-50000ftot oszt be és megoldja.Szóval ez csak kifogás!Kérlek írd majd meg,mi lett veletek!Minden jót!
2013. ápr. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
67%
Nem kellene a pasi jövedelmet figyelembe venni, mivel 100% hogy lelép, ha a kérdező megtartja a gyereket. Gyedet nem kap, mar ezerszer elmondtak, mert annak feltétele, hogy az igenylesekor munkacpviszonybol származó jogviszonya legyen. Tehat kész 30x ezer forint jövedelme, amiből lakhatást kell biztosítani es eltartani a gyereket.
2013. ápr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!