Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak én szenvedek terhesen a...

Csak én szenvedek terhesen a tünetektől és meg kéne játszanom hogy minden 100% rózsaszín?

Figyelt kérdés

3. baba, első kettővel viszonylag jól tűrtem a dolgokat, de most szó szerint minden tankönyvi tünet megtalált az aranyeren kívül. 5. héttől szagérzékenység hányinger hányás, kórházban is voltam 1 napot infúzión, ég a gyomrom, puffadok, folyamatosan fáj a gyomrom, gondoltam elmúlik 12 hét után, hát nem.

Azt imádom amikor mozog természetesen. De ezenkívül szó szerint a közérzetem pocsék reggel egy két órát még jól érzem magam, aztán szó szerint alig várom az estét hogy alhassak.

Akárki kérdezi hogy vagyok, és elmondom hogy röviden : c.rul úgy néz rám mintha azt mondtam volna megöltem anyámat vagy mindegy-

Anyósom szerint ez nem illendő és nem szabad így elhagyni magam meg úgy csinálni mintha én lennék az egyedüli terhes a földön. És el kell viselni meg stb.

Dehát mondjam azt hogy minden fantasztikus ha egyszer nem az? Én is furcsállom és sajnálom hogy ennyire rosszul viselem most dehát ez van.


2013. ápr. 12. 13:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem kell semmi olyat mondanod, ami nem igaz. én is el szoktam mondani, mi van, bár nem értik, hogy milyen szar néha, főleg ugye akinek nem volt még gyereke, de nem szoktam révedezve mesélni az én kis pihepuha szivárványos csodámról:D anyósodnak meg nincs igaza, bírom ezt a ne hagyd el magad dumát, mintha azért lenne hányingerem, mert elhagyom magam:D
2013. ápr. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megértelek, igaz nekem első baba, és most már jól vagyok, de azért a terhesség elején főleg első gyereknél néha én is kétségbe estem, hogy ez ilyen rossz? Én most vagyok a 27. hétben és csak annyi, hogy már nehezebben veszek levegőt, nagy a hasam, nem tudok annyira gyorsan mozogni... Ne hallgass azokra akik ilyen gonoszak, te tudod, hogy hogyan érzed magad!
2013. ápr. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát ez az hogy ha megkérdezik mások akár babás ismerősök is hogy mizu meg hogy viselem akkor most mit mondjak ha egyszer rosszul? Az az érdekes hogy sokan akiknek gyerekük van is furán néznek hogy nahát hogy merek panaszkodni...

anyósomat egyetlen dologra kértük meg mikor a kórházba kellett mennem arra az egy napra, hogy hozza már el a nagyobbakat az oviból (a férjem aznap sehogy se tudta megoldani) és akkor is húzta a száját persze és "ne kényeskedjek" vagy vmi hasonlót mondott a férjemnek.

2013. ápr. 12. 13:57
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
próbálj meg ezzel nem foglalkozni, szerintem, de ezt te is tudod, ez k**vára nem kényeskedés...én azt szoktam mondani, minden rendben van, csak sokszor vagyok rosszul. úgyse értik meg egyiket se:D
2013. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A legtöbb embert nem is érdekli, hogy vagyunk. Nem véletlenül csap át a nőkkel való beszélgetés általában abba, neki milyen volt a terhessége, stb. Esetleg a kismamák akik empatikusabbak, de ott is vannak akik az utolsó percben is dolgoznak, semmi bajuk. Tőlük sem feltétlenül elvárható, hogy megértsék mi zajlik veled hiszen nem élik át azt, amit Te, vagy amit sokan. De gondolj a megszépült emlékekre, " a szülés elfeledtet mindent". Hogy is emlékezne anyósod arra, mi volt neki a kellemetlen tünete terhesség alatt.

Szerintem sok kismama nem is meri mondani, ha valami nyomasztja, vagy bizonytalan, mert az emberek "nyavajgósnak" fogják tartani.

Arról ne is beszélve, hogy az, hogy "jajj az nem jó" és a többi megjegyzés csak nyomasztóan hat ránk kismamákra. Lehet ezért sem jó túlságosan sok mindent elmondani másoknak azon kívül a pár fontos emberen kívül, akik valóban tudnak segíteni. Amúgy meg ha a többség meg tudná osztani a bajait a környezetével, és mindenki közelében lenne hozzáértő, akihez bárnikor fordulhat a kérdéseivel, nem lenne ilyen népszerű ez az oldal.

2013. ápr. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen igazatok van. Amúgy ezt nem úgy kell elképzelni hogy rázúdítom mindenkire hogy mi a baj részletesen, de ha kérdezik nem tudom azt mondani hogy igen tökéletesen vagyok minden rendben. Főleg mikor egyértelmű hogy nyúzott mosott...az fejjem megyek a gyerekekért az oviba és öltöztetés közben be kell rohanjak rókázni a mosdóba stb. akkor furi lenne ha közben mosolygva (vicsorogva?:D) mondanám hogy perszeee minden tök oké.

Amúgy anyósom pont azt mondja hogy neki se volt panaszmentes terhessége de neki nem lett volna pofája ilyesmiket mondani szegény gyerekek előtt hogy milyen rosszul van, vagy hogy a férjét ezzel terhelni hogy ő neki hogy fáj itt meg ott...

Na én ezzel a mártír hozzáállással meg nem tudok azonosulni..

2013. ápr. 12. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én 31 hetes vagyok a terhességem eleje óta küzdök a savammal, mert refluxos vagyok, gondolom sejtitek, hogy mennyire kegyetlen lehet, ha már a sav nem csak a nyelőcsövem a torkom, hanem még az orrnyálkahártyámat is irritálja... Aludni nem nagyon tudok, de dolgoznom muszáj és van két iskolás nevelt gyerekem akiket reggel kelteni kell, főzni kell rájuk, tanulni stb...

Úgy vagyok, hogy az emberek csak azért kérdezik meg hogy hogy vagyok, mert udvariasak akarnak lenni.

Nem is nagyon szoktam firtatni, hogy mi fáj és mikor, hiszen úgysem érdekli őket.

Azokat az okoskodó anyukákat és kismamákat meg kerülöm akik mindent jobban tudnak nálam mert már van egy gyerekük.

Unom már hallgatni, hogy ne simogassam a hasam, ne fürödjek, ne lépcsőzzek, aludjak sokat, ne igyak kv-t stb... A hajam égnek áll tőlük.

Így én mindig csak annyit mondok jól vagyok...

2013. ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
haha, hát igen, a jó tanácsok:D én az elején vagyok, de a ne egyél mandulát után feladtam a hadakozást :D
2013. ápr. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
C.rd le ki mit mond. Nekem első terhességem viszonylag jól telt, most a második nagyon nehéz, minden időszakban volt valami probléma, most meg kb. 2 hete már nagyon elegem van mindenből, nagyon erőseket rúg a pici, állandóan a hólyagomat nyomja, meg a húgycsövemet, de néha a végbelemen is érzem a nyomását, minth amindjárt becsinálnék. A méhszalagjaim állandóan begörcsölnek, gyomorsavam rengeteg, múltkor egy ideget nyomott pár napig, alig bírtam menni, szóval már baromi nehéz (37 hetes vagyok, és nagy a baba). Engem nem érdekel, ha megkérdezik megmondom hogy nem, egyáltalán nem vagyok jól, meg akarok már szülni. Aki számít az megérti, aki meg nem annak nem érdekel a véleménye, amúgy is csak udvariasságból kérdezi meg pl. a szomszéd néni vagy a boltos hogy hogy vagyok, nem azért mert érdekli is őket. Egyébként szerintem pont azok az anyukák, akik azt mutatják, hogy nekik hú de jó a terhesség, meg utána hú de jó az anyaság, és minden rendben velük és nincs semmi nehézség...na azoknál szokott a legnagyobb gond lenni, csak nem mutatják, mert "nem illik".
2013. ápr. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Megértelek! Én is nehezen viselem, és amikor a barátnőm mesélte, hogy neki a terhesség milyen csuda jó dolog, rózsaszín köd és szuper, no akkor elszégyelltem magam! DE! Mástól is hallottam, hogy nem mindenki viseli könnyedén, ezért mostanra már nincs lelkiismeret furdalásom (asszem ;) )!
2013. ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!