Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van "jó" megoldás? (abortusz)

Van "jó" megoldás? (abortusz)

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, harmadéves egyetemista. Három napja pozitívat teszteltem. Nem számítottunk rá. Tanácstalan vagyok. Tizenhat éves korom óta tudom, hogy orvos szeretnék lenni, rengeteget áldoztam már ennek érdekében. A barátommal három éve itt lakunk az egyetem miatt. A szüleink 200km-re tőlünk. Amióta az eszemet tudom azt várom, hogy végre saját gyerekeim legyenek. Tudom ez a mi hibánk. Nem is keressük a kifogásokat. Elszúrtuk, jobban kellett volna vigyázni. Most viszont szörnyű helyzetben vagyunk. A barátom rettentően örül a babának, látom rajta, de tudja, hogy mi a helyzet. Még jó sok évünk van az egyetemen. Imádnám ezt a babát, tényleg, de nem szeretnék kimaradni az első éveiből, ahogy a barátom sem, már pedig az egyetem ezt megkövetelné. Az egyetemet nem hagyhatom ott és a barátom sem szeretné, ez nyilván érthető.Azzal nyugtatom magam, hogy az az őrületes stressz, ami néha itt van és ami magával ragad, biztos, hogy nem tenne jót a babának. A szüleink lévén, hogy messze laknak segíteni nem nagyon tudnak. Tudom hogy az egyetlen megoldás az abortusz lenne, de szörnyen érzem magam a tudattól, hogy megölöm a picúrt. Reménykedem, hogy történik valami, nem szép dolog ilyet kívánni, de örülnék neki hogy ha a természet ezt megoldaná..


Ha valaki használható tanácsot tud adni, azt nagyon szívesen vesszük.


2013. ápr. 15. 17:50
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
30%

Itt mindenkit lepontoznak. Eleve olvastam, hogy a lakosság 75 % Magyarországon abortuszpárti. Elég szomorú.

Úgy látszik az lenne az ideális válasz, hogy persze, vetesd csak el, aztán ha megint becsúszik, nem baj, azt is.

Ha kb. 10 év múlva meg már úgy döntöttél, hogy szeretnéd, akkor meg járj el lombiprogramra, mert akkor már nem lehet természetes úton gyermeked.

2013. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
34%
Más örülne hogy ha össze jönne neki egy baba vagy ha meg maradna... Én 2 kisbabát vesztettem el az egyik méhen kívüli volt a másik meg el ment.. Ne akarj meg válni tőle, ő is egy élőlény érez!!
2013. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 A kérdező kommentje:
Előszöris köszönöm a válaszokat. Másodszor nem pontozgattam senkit, nem igazán hoz lázba a kinek lesz jobb százaléka játék. Még mielőtt valaki azt hinné, hogy óvom a szuperalakom a terhességtől, eszem ágában sincs. Hasonló körülmények között nőttem fel, bár a szüleim fiatalabbak voltak, tanultak. 4 éves koromig azt hittem, hogy a mamám az anyukám, nyilván azért mert a legtöbb időt ő töltötte vele, lévén, hogy a szüleim reggeltől estig tanultak, hogy saját házunk legyen. Sokáig becsapva éreztem magam emiatt. Ezért is félek a tanulás közben majd gyermeket nevelek megoldástól. Sokáig fog emészteni ez a kérdés, és minden lehetséges jó megoldást alaposan át fogunk gondolni, reméljük, hogy az egyik optimális lesz.
2013. ápr. 15. 21:20
 24/39 anonim ***** válasza:
Azért majd leírod hogy döntöttél?
2013. ápr. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
50%
A kicsi lanyommal óriasi pocakom volt, mikor a diplomámat vedtem,azóta22 hós, most fogom elkezdeni az allamvizsgákat, mire megjön a kistesó dr-t szeretnek a nevem elé(csak jogit)... novemberre várjuk, ő gyógyszer mellett jött, de el nem vetetném semmiképp sem! Pedi elhiheted, en sem így terveztem, de nagyon boldog vagyok, és a ferjem is!
2013. ápr. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
17%
Tartsd meg a babát, ha elveteted, örökre bánni fogod, hidd el! Az nem volt szép dolog, hogy azt írtad, hogy bárcsak a természet megoldaná a problémádat és elvetélnél, szóval te a saját gyereked halálát kívánod! Gondolom, milyen anya lesz belőled vagy most vagy később! Fontosabb a suli, mint a saját véred! Karrierista! Pályakezdőként nagyon nehezen találtam munkát, mikor sikerült, rá nem sokkal terhes lettem, de mégis megtartottuk a babát. Fontosabb volt a babám, mint a munkám!
2013. ápr. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Kérdező (#23), optimális megoldást valszeg nem fogsz találni... arra van reális esélyetek, hogy - természetesen közösen a pároddal - megtaláljátok a ti helyzetetekben relatív legkevésbé rosszat.
2013. ápr. 16. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
56%
Baba mellett is lehet tanulni,de ez a ti döntésetek!Kívánom,hogy a legjobb döntést hozzátok meg!
2013. ápr. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
41%
Gondolom, ketesegbe vagy esve. Felsz, hogy Te is akkora csalodast fogsz okozni a gyermekednek, mint amilyenbe Neked reszed volt. Biztos vagyok benne, hogy jobban fogod tudni csinalni, mint anyukad. Tudod, mit kellene maskepp tenni. Ne ijedj meg. Ha "termeszetes" uton menne el, az sem lenne termeszetes, hisz reszed volt benne. Szerintem jo anya lennel es nagyon szeretned a picit. Ha viszont ugy dontenel, hogy megsem tartod meg, akkor hiaba diplomaznal le a tervek szerint, nem tudnal orulni neki, mert tul draga arat fizettel erte. Az a pici baba mar el, nem tudod meg nem tortentte tenni, kitorolni az eletedbol, emlekezetedbol, mintha soha nem lett volna. Ha megtartod, nagyon szivesen segitek barmiben, amiben tudok. Az egyik ismerosom az egyetem alatt vallalta a babat es azt mondta az volt a legjobb idoszak, jobban kijottek az egyetemi tamogatasbol, mint most hogy mindketten dolgoznak, es tobb idejuk is jutott a kicsire. Hallgass a szivedre, hogy ne kelljen egy eleten at bannod a tetted. Bizz magadba. Meg tudod csinalni es jol fogod csinalni.
2013. ápr. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
49%

Szia!


A tanulás és a gyermekvállalás NEM egymást kizáró tényezők. Én is negyedévesen szültem az első gyermekemet, utána halasztottam egy évet és szépen befejeztem a tanulmányaimat. Bocsáss meg, hogy leírom, de bízom benne, hogy nem teszel visszafordíthatatlant. Szóval azt írtad, tudod, hogy megölnéd a babát. A saját babádat. Mindennel tisztában kell lenned, hiszen orvosira jársz, mármint ami a baba és a te helyzetedet jellemzi. Amit viszont nem tudsz, mert nem is tudhatsz, az az, hogy miképpen tudnál együtt élni a tudattal, hogy megtetted. Ha elveteted, előbb-utóbb rád tör az önmarcangolás és a bűntudat, és ez bizony egy egész életre szóló, rendkívül keserű tapasztalat. Én magam nem ismerem ezt, de rengeteg olyan véleményt hallotta-olvastam, ami erről számolt be. Olyan lelkesen írsz a gyermekekről, miért nem azon gondolkodtok, mit hogyan lehet jó szervezéssel megoldani a baba körül? Ha azt látod, a párod is lelkesedik, ne gondolj abortuszra. Lehet, hogy a kapcsolatotok sem élné túl. Az a baba ott él benned, téged, benneteket választott, azért érkezett hogy szeretetet adjon és kapjon. Rengeteget. Olyan védtelen, annyira gyámoltalan. Neki te vagy a minden. Biztos vagyok benne, hogy csak pillanatnyi kétségbeesésedben gondoltál arra, hogy oldja meg a természet... Képzeld azt el, ha a majd jó időben jött, tervezett baba lenne veszélyben: megőrülnél az aggodalomtól. Ez a baba semmivel sem kevesebb, mintha tervezetted, időzítetten érkezett volna. Sőt! Szerelemgyerek. A gyermekvállalásra sosincs tökéletesen alkalmas időpont. De tökéletesen alkalmatlan sem. Most még, így az elején sok-sok hónapotok van arra, hogy átbeszéljétek, hogyan rendezzétek be az életeteket hármasban. Az meg, hogy esetleg kimaradnál az első éveiből, nem törvényszerű. Az ember rengeteget kibír, hidd el, ha nem is könnyen, de teljes családban, ahol apuka is van, minden megoldható. Ne feledkezz meg az abortusz esetleges visszafordíthatatlan következményeiről sem! A meddővé válás nem törvényszerű, de elképzelhető. Ne akarj úgy élni, hogy minden évben azt számolgatod, mennyi idős lenne most.Ne akard megtudni, milyen a tudat, ami beleég a gondolataidba, hogy eldobtad magadtól azt a lényt, aki szeretned kellett volna. Hogy kínhalálra ítélted, mert előbb kopogtatott, mint szeretted volna. Légy inkább büszke magatokra, hogy kaptatok egy babát. Egy édes kis babát, aki rátok hasonlít és a szemetek fénye lesz. Egy pár, aki sok gyereket szeretne biztos fel tud készülni az esetleges nehézségekre. Hidd el, menni fog. Barátkozz meg a gondolattal. Engedd meg magadnak, hogy szeresd. Nagyon szeresd. Húzd ki magad, mosolyogj! A legcsodálatosabb dolog történik veled-veletek, ha engeded.

2013. ápr. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!