Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességnél első vizsgálatnál...

Terhességnél első vizsgálatnál mit ad az orvos vagy mit csinál?

Figyelt kérdés

Milyen papírokat kapok vagy kapok egyáltalán. Mit fog csinálni?


Előre is köszönöm!


2013. ápr. 18. 18:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak ultrahangot csinált. Ha még nem lát szívhangot, akkor 1-2 hét múlva visszarendel, attól függ, mennyi idős terhesség. Csak az ultrahang eredményéről ad papírt. Azzal a papírral menj el majd a védőnőhöz, a terhes kiskönyvet ő fogja adni és elmondja milyen vizsgálatokra mikor menj majd.
2013. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló leírt mindent. :)

Boldog babavárást :)


37+2 hkm

2013. ápr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van ahogy az első leírta. Még annyi, hogy ha nincs különösebb panaszod ráérsz a 6 héten menni dokihoz, előbb úgy sem tud mit mondani. Esetleg megvastagodott méhnyálkahártyát lát vagy petezsákot, de ezekből még bármi lehet. Én 6 hetesen voltam hüvelyi Uh-t csinált. 2 hónappal előtte is voltam nála akkor pedig megnézte minden rendben van e, és csinált egy rákszűrést. Ha nem volt az elmúlt 1 évben rákszűrésed akkor azt is megcsinálja az első vizsgálaton.
2013. ápr. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

Milyen papírokat fogok kapni? mármint amikor megvizsgált? vagy azt a védőnő adja? ultrahangnál pl.


köszönöm :)

2013. ápr. 18. 19:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Mivel mi 6 hetesen mentünk kaptunk Uh-képet 2db-ot egyet amin a pici van másikon a pici és a szívhangja. Ha csak petezsákod van arról biztos nem kapsz képet, de lehet a babáról sem. Van hely ahol csak a 12. hét utána adnak képet, van ahol kaphatsz képet bármennyit és bármiről, de darabja 500Ft szóval ezt hely, orvos, anyagi helyzet válogatja (lehet nincs pénz az Uh gépbe festékre, papírra) Ha rendes az orvos megengedi, hogy telefonnal készítsetek képet. Ezenkívül 1db nyomtatott papírt kapsz. Arról, hogy megvizsgáltak és petezsákot vagy xy hetes élő embriót látnak a méhedben. Lesz írva a papírra, hogy javaslat: védőnő, háziorvos, fogorvos, vérvétel. Vagy a nőgyógyásztól vagy a háziorvostól, de kapsz vérvételre beutalót. A védőnőhöz ezzel a papírral, hogy élő embrió van a méhedben ezzel kell elmenni a 12 hétig. (8-10 hétnél előbb nem is fog fogadni) A védőnőt nem választod ahhoz kell menni akihez körzetileg tartózol. (MAVE.hu tanácsadók adatbázisa) A védőnővel kitöltitek a kiskönyvet és a kartonodat, kb . 1 óra ha nem több, picit beszélgettek, ad reklám újságokat, prospektusokat. És minket 10. héten meg is látogatott. (de ha dolgozol és nem értek rá nem kell még ilyen korán fogadni, keressetek valami kifogást) A védőnőt 4-6 hetente kell majd látogatni, meg méri a súlyod, beszélgettek ha kérdésed van, viszed az addig szerzett orvosi papírokat, vérvétel eredményeket, EKG eredményt stb. és ő be írja ezeket a kis könyvedbe. Ha minden rendben Uh-ra is olyan 4-6 hetente kell menni , vérvételt is olyan 5-8 hetente csinálnak.
2013. ápr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 vagyok: Vizsgálatokból hüvelyi Uh-t fog csinálni, de ezt is hely válogatja mert nem egyszer hallom, hogy 6 hetesen hasit csináltak, és esetleg még nem is láttak semmit. De ha minden igaz hüvelyi Uh-t csinál. És rákszűrést aminek 2 hét múlva lesz meg az eredménye. (Nekem már ott helyben mondta, hogy 80%, hogy nincs semmi baj, mert nagyon szép a méhnyakam, nem gyulladt, nem lát semmi elváltozást.) Az egész vizsgálat kb. 10 perc lesz, öltözéssel együtt 15 perc. :D
2013. ápr. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az orvos semmilyen papírt nem fog adni, csak egy leletet az ultrahangról. Milyen papírt szeretnél?
2013. ápr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Az én dokim csak egy leletet adott,amin rajta volt,a terhességi hét,meg az volt még rajta,hogy egy élő embryo.6 hetesen volt ez és már volt szívhang.

Aztán ezzel a lelettel felkerestem a körzeti védőnőt 7 hetesen,és ő kiállította a kiskönyvemet,meg elküldött laborba,belgyógyra,fogászatra,meg kiadta a kötelező Uh-okról a beutalót.Ennyi.Persze ezt mind a dokinak kellett volna,de mivel a doki nem foglalkozik a kismamákkal,ezért a védőnők csinálják ezeket a dolgokat,csak annyi van,hogy az orvosi pecsét rajta van a beutalókon.

Boldog babavárást :)

2013. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!