Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A 12 hétig dohányoztam, lehet...

A 12 hétig dohányoztam, lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
Sajnos csak most sikerült letennem,tudom nem mentség de nagyon nehéz volt.
2013. ápr. 19. 23:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem lesz baja, de attól is függ, hogy napi hány szálat szívtál el! A lényeg, hogy most már letetted!
2013. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Biztos mindjárt kapsz rengeteg választ hogy, , Úristen miért nem rögtön, mennyi kárt tettél a gyerekben...

Nem lesz semmi baja.

2013. ápr. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Napi 10 szál az elején a leggyengébből,aztán folyamatosan csökkentettem...meg is érdemelném a leszólásokat,szégyellem magam nagyon,de egyszerűen nem bírtam egyik napról a másikra abbahagyni:(
2013. ápr. 19. 23:59
 4/17 anonim ***** válasza:
18%
A petesejtjeidet mar a megtermekenyites elott karositottad a dohanyzassal, csak hogy tudjal rola. Es aki azt irta, hogy nem lesz semmi baja, az ezt megis honnan tudja? Lehet, hogy okes lesz a gyerek, de lehet ha anyuka nem dohanyzott volna, meg egeszsegesebb lehetett volna a kicsi.
2013. ápr. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen tudom,én is ettől rettegek
2013. ápr. 20. 00:10
 6/17 anonim ***** válasza:
Légzésproblémái lehetnek, de nagyon jó, hogy abbahagytad, így kevés rá az esély. Koraszülött nem lesz ennyitől, ha továbbra sem szívod.
2013. ápr. 20. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon jo, hogy letetted a cigit! Valoszinu nem tett jot a kicsinek de hat bizzunk benne, minden okes lesz, kulonosen, hogy mar nem szivod a buzrudat es ez a lenyeg. Hogy szules utan se tedd, leirom az en szemelyes tortenetemet csakhogy tudd, mennyire karos a passziv dohanyzas a gyerekek szamara.

Anyam dohanyzott, en koraszulott voltam. Pici sullyal epphogy tuleltem. Szemuveges vagyok egy eletre - inkubator effekt a 70-es evekbol. Allando felsoleguti problemaim voltak es vannak. Gyulolom a dohanyfustot! Anyum abbahagyta 40 evesen de addigra nekem mar jol betett a ferjevel egyutt megha nem is szandekosan. Kisfiam 2 es fel eves. 2 honaposan benyalta az RSV virust...azota folyamatosan felso leguri problemaja van. Alvasi Apnoa, horkolas. Emiatt kivettek az orrmandulajat, nehogy megfulladjon. 2 hete a surgossegire rohantunk vele, a legutjai hajszalnyira voltak az elzarodastol, akkorak a mandulai plusz a gyulladasok amiket en nem is latok. Gyerekem allergias? Asztmas? Kruppos?Nem tudjak! 2 szett allergiavizsgalaton vagyunk tul, mind negativ. Tudeje tiszta, de nem tudja abbahagyni a kohogest! Elofordult, hogy semmi nem maradt meg benne annyira kohogott, hogy kihanyt mindent.

A heten kerdeztek tolem az orvosok, hogy amikor en kicsi voltam, dohanyoztak-e korulottem. A valasz nyilvanvalo volt. Uvolteni tudnek!!!!!!! Miert ilyen ostobak a felnottek?!

Vigyazz a kicsidre! Ne engedd, hogy az emberi onzes es butasag tonkretegye az egeszseget! Boldog babavarast kivanok!

2013. ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ismertem egy csajt, aki 20 szalat szivott vegig a terhessege alatt. A kicsinek nem volt semmi baja....egeszen 1.5 eves koraig, amikor is kiderult, hogy asztmas....de o szerinte nem azert...szerintem meg kozrejatszott.

Hogy letetted, az nagyon szep, de sajnos igaza van annak, aki azt irta, hogy a peteselyt mar eleve karositva volt. Azt mondjak, hogy fel evvel a tervezett terhesseg elott legalabb le kell tenni, hogy ne karositsa a terhesseget. Az elso 12 het a legfontosabb, hogy az alatt minel kevesebb legyen a dohanyzas.

Lehet, hogy nem lesz semmi baja, de ha en dohanyoztam volna terhesseg alatt, s kesobbi eleteben kiderulne valami baja, tuti, hogy lelkiismeret furdalasom lenne.

Ezek sajnos a tenyek.

Mellesleg megjegyzem, eletemben nem dohanyoztam, nem tudom milyen nehez letenni, de csak arra gondolj, hogy most mar letetted, es ez jo.

2013. ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Faff0529 ***** válasza:

Szia!

Senki nem fogja tudni megmondani, hogy lesz-e bármi baja, de szerintem ne aggódj tovább ezen, mert az biztos nem segít! Eddig tartott, de letetted a cigit. Örülj neki és örülj a picinek a pocakodban :) Ne stresszelj rajta! Ez minden amit tehetsz. Boldog babavárást!

2013. ápr. 20. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
89%
ügyes vagy! nem lesz baja, pesten a szmogtól i s lehet bajuk....
2013. ápr. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!