Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak miért nem ajánlato...

Kismamáknak miért nem ajánlatos guggolni?

Figyelt kérdés

Virágot ültettem, azt nem tudtam másképp tenni, mint csak guggolva. Közbe-közbe feláltam. A szomszéd szólt h nem nagyon szabadna ezt nekem. Ez árthat a babának?! Ti is végeztetek ilyen kerti munkákat?


24+5 h km


2013. ápr. 29. 16:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Esetleg kijohet az aranyered. masodikkal vagyok terhes, de ha mar a pisilesnel hosszabb ideig ulok a wc-n, mondjuk nagydolgozni megyek (nem szoktam erolkodni, nyomni, egyaltlan),akkor mar kijon az aranyerem. Elsovel nem volt ilyen gondom, de szulesel nagyon kijott. Ha guggolok, rosszabb, jobban kijon. Hosszan nem szabad guggolnom.
2013. ápr. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nekem (még) nincs aranyerem, remélem nem is lesz. Első baba. Én sem szoktam erőlködni a wc-n, direkt ez miatt. Akkor emiatt nem szabad guggolni?
2013. ápr. 29. 16:52
 3/16 anonim ***** válasza:

azért mert előre eshet a köldökzsinór

de ilyenkor még nem jellemző, inkább a 32.hét után

2013. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Gabi86 ***** válasza:
Én 36.hétbe járok és 3 napja ültettem virágokat(kis segítséggel),de semmi bajunk nem lett.én azt javaslom hogy azt csináld ami jól esik és amit bírsz.sokat úgysem bírsz guggolászni szerintem,mert nekem legalábbis hamar elzsibbad a lábam.Nekem is az egyik szomszéd már mondta hogy ezt meg azt ne csináljam,de szerintem minden tanácsot meg kell hallgatni és azt kell megfogadni amelyik szerinted is jó.
2013. ápr. 29. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vtok! :-)

Igen, sokat nem tudok guggolni, mert érzem h kellemetlen és zsibbad a lábam. Persze mindenféleképpen meghallgatom a tanácsokat, hisz első baba :-)

Akkor megnyugodtam :-)

2013. ápr. 29. 17:49
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
Amíg nem esik rosszul, guggolhatsz. Az aranyér előjöhet később, most még nem jellemző. Illetve a köldökzsinóros félelmek is nagyon sokszor alaptalan butaságok. Egyébként meg azt is mondják, ha fel kell szedned valamit, akkor guggolj le, ne hajolj érte.
2013. ápr. 29. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy tudom h hajolás helyett inkább guggolás. A köldökzsinór miatt szoktam még aggódni, de olvastam h alaptalan.
2013. ápr. 30. 07:03
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
EdinaB,miért gondolod,hogy a kzs előesés butaság? én szülésznő vagyok, a férjem szülész-genetikus doktor, tartós guggolás esetén igen is a méhszájra "eshet" a zsinór, mielőtt beékelődik a baba fej, az pedig mikor illeszkedik, elszorítja, volt már sajnos példa :(
2013. ápr. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

És nyújtózás is veszélyes köldökzsinór ügyben? Arra gondolok ha pl. vmit magasra kell tenni, mondjuk magasan van egy polc és nyújtózás nélkül nem érem el. Így is tekeredhet?

2013. ápr. 30. 13:58
 10/16 anonim ***** válasza:
64%
Onnan, hogy eü-svagyok én is, gyerekekkel foglalkozom, és nem hallottam még olyat, hogy amitt gond lett volna, és nem is mondták...
2013. ápr. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!