Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamáknak miért nem ajánlato...

Kismamáknak miért nem ajánlatos guggolni?

Figyelt kérdés

Virágot ültettem, azt nem tudtam másképp tenni, mint csak guggolva. Közbe-közbe feláltam. A szomszéd szólt h nem nagyon szabadna ezt nekem. Ez árthat a babának?! Ti is végeztetek ilyen kerti munkákat?


24+5 h km


2013. ápr. 29. 16:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
55%
Nyújtózni is lehet....
2013. ápr. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%

Az előesett köldökzsinór ritka komplikáció, a szülések mintegy 1 ezrelékében fordul elő, melynek során a köldökzsinór megelőzi a szülőcsatornában a magzatot.


Amikor a magzat áthalad a szűk szülőcsatornán, az előesett köldökzsinór összenyomódik, így a magzat vérellátása megszűnik. Ez a komplikáció lehet nyilvánvaló (manifeszt), vagy előfordulhat csak elölfekvő köldökzsinór formájában.


Az előesés nyilvánvaló, amikor a magzatburok megrepedt, és a köldökzsinór a hüvelybe jut a magzat előtt. Ez rendszerint a magzat medencevégű fekvése esetén fordul elő, de előfordulhat koponyatartás esetén is, különösen ha a burok idő előtt reped meg, vagy a magzat nem illeszkedett a medencebemenetbe. Ha a magzat illeszkedett, a magzatvíz kiömlése kisodorhatja a köldökzsinórt a magzat előtt. Ez az egyik oka annak, hogy az orvosok nem repesztik meg a burkot, amíg a magzat feje be nem illeszkedett a medencébe. Ha a köldökzsinór előre esik, a magzat sürgős világrahozatala - rendszerint császármetszés - szükséges a magzat károsodásának elkerülése érdekében, melyet a vérellátás megszűnése okoz. Amíg a műtét elkezdődik, egy nővér vagy egy orvos visszanyomja a magzatot, hogy a köldökzsinór ne nyomódjon össze, és a vérellátás ne szűnjön meg.


Elölfekvő köldökzsinór esetén a magzatburok ép, és a köldökzsinór a magzat előtt, vagy a váll elé szorulva helyezkedik el. Az elölfekvő köldökzsinórt rendszerint a magzat rendellenes szívműködéséből lehet észrevenni. Az anya helyzetének változtatásával, vagy a magzat fejének emelésével a köldökzsinór összenyomása megszűntethető. Néha császármetszés szükséges.


Szóval csak úgys nem esik előre. Hagyjuk már. (egy másik szülésznő)

2013. ápr. 30. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
82%
Guggolás nem okoz ilyet. A magzatvíz gyors elfolyása esetleg... Ez olyan, minthogy a baba nyaka köré tekeredik és jajj, milliószor történik ilyen, és milliószor születik gond nékül a baba.
2013. ápr. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

Amúgy a guggolás minden terhestorna egyik fontos alapja, zsóval már csak abból kiindulva is veszélytelen.


És nem mondtam, hogy nem eshet előre, és nincs ilyen, és nem veszélyes. DE NEM GUGGOLÁSTÓL NYÚJTÓZÁSTÓL LESZ ILYEN!!!

2013. ápr. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Guggolás nincs benne, de hasonló tévhit, mint a nyújtózkodás...

2013. ápr. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát, hasznos volt mind, a belinkelt oldallal együtt! :-)
2013. máj. 1. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!