Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rozsaszin folyas? 9+3hetesen?...

Rozsaszin folyas? 9+3hetesen? Baj lehet?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 30. 22:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Doki!
2013. ápr. 30. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A rózsaszín folyás a terhesség első harmadában nem jelez feltétlenül bajt. Nekem a 6. és 7. héten is jelentkezett, mindkétszer rohantunk a kórházba, de mire beértünk, már nem találták a nyomát sem. Most 24 hetes vagyok, a baba kiváló egészségnek örvend.

A lényeg, és ami fontos, hogy ne erősödjön, ne legyen darabos, ne legyen konkrétan véres, és ne görcsölj (mármint a pocid)!

Mindazonáltal így is értesítened kellene az orvosod és a védőnődet, mert erről nekik tudniuk kell a későbbiek kapcsán. Nekem anno Rutascorbint adtak, ez erősíti az erek falát, és emelt mennyiségű (napi min. 3x2 szem) magneB6-ot kellett szednem. Utóbbit bátran merem ajánlani!

Nálam, mint kiderült, az volt a "baj", ami nem is baj, hanem teljesen normális, hogy a baba kapcsolódott az ereimhez, és ez megbontotta az erek falát, ami enyhe rózsaszínes folyást okozott.

Fontos, hogy ne aggódj, de figyelj, légy résen! Pihenj, feküdj, akár vegyél ki egy hét szabit is. Holnap pedig hívd fel az orvosod és/vagy védőnődet, aki biztos személyre szabott tanácsot fog adni!

2013. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszolónak teljesen igaza van!!! nekem ugyan ez volt a 8hétben mi is rohantunk ügyeletre semmi baja nem volt a babának!!! ha erősen görcsölsz vagy már volt vetélésed akkor vedd komolyan! ui : jó tanács ne itt nézz ennek utána mert itt csak bepánikoltatnak és nagyon ritka ha ilyeneket írnak mint aki elöttem válaszolt vagy én! Én is az oldalanak köszönhetem ,hogy nem hallgattam a családomra meg az orvosomra telefonon, és a sűrgőségire mentem... ha izgulsz vagy bizonytalan vagy hívd fel az orvosod a saját magad megnyugtatására!
2013. máj. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Szia!


Én azt mondom ahogy teheted menj el dokihoz.Főleg ha görcseid vannak. Most jön a paráztatás!

Tavaly egy kis rózsaszín csík volt a papíron 5 hetesen, gondoltam ez belefér, majd 7 hetesen , és akkor mentem dokihoz, duphastont kaptam, de már akkor vissza volt maradva a fejlődésben, 10.hétig élt a baba. Valószínű rendellenesség volt nála, de azóta is lelkifurdalásom van hogy nem mentem rögtön dokihoz, mert mi van ha hormonokkal tudott volna növekedni...az ember ha egyszer megégeti magát!


Most 35 hetes vagyok, a 7-10 hétig durva mensi mennyiségű piros vérzésem volt, a 18-ig meg maszatolás. Ok: lepény a méhszájra akart nőni, és folyton levált egy darab belőle. A 18 hét után állt el.


Ez az idegesítő hogy minden jelenthet mindent, tök természetesnek vettem a rózsaszín csíkot ami bajt jelentett, most meg egy lyukas garast sem adtam volna hogy megmarad a baba, mert betétet kellett 3 hétig használni, napi 3-at! Pont ezért sem kell megijedni, de szerintem fontos hogy tisztában légy mi történik veled!


Minden jót!

2013. máj. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hormonpótlással a baba nem tud "növekedni". Azok csak a terhességet tartják meg, sokszor úgy is, hogy az embrió már elhalt. Én meg ezt nem szeretném.

Kevés rózsaszín folyás miatt, ha nem társul görccsel, ne szaladgáljatok az ügyeletre, semmi értelme. Ne menjetek edzeni, pihenjetek. Ez a paráztatás meg pánikolás teszi a legrosszabbat. A legtöbb esetben semmi gond nem lesz belőle.

2020. márc. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!