Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kicsit kellemetlen kérdés....

Kicsit kellemetlen kérdés. Akik nagyon sokat híztak a terhesség alatt, mikor kezdtek el hízni és milyen ütemben híztak?

Figyelt kérdés

Úgy érdekel, hogy: I. trimeszter - II. trimeszter - III. trimeszter - utolsó 1-2 hét; és végül mennyivel mentetek szülni (ha már oda jutottatok) Arra vagyok kíváncsi, hogy elképzelhető, hogy valaki alig hízik az elején, és utána irdatlan sok kg. jön fel az utolsó harmadban, vagy azért a sokat hízók esetében is van valami fokozatosság?

Előre is bocsi azoktól, akik sokat híztak. Csak kíváncsi vagyok, mire számítsak.


2009. szept. 27. 22:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
1. trimben talán semmit nem híztam, 2.-ban kb. 4kgt, 3.-ban pedig a 38. hétig 2kgt, most meg 0-1kg között ingadozok az utolsó napokban. Még van 10napom, de most jött meg az étvágyam. Szóval össz. 6kgról van szó, de van egy 3éves lányom, aki mellett lemozgom. Én sokat ittam inkább, ezért a főétkezések között nem nagyon ettem. Erre ha figyelsz, nem lesz gond. Előbb mindig igyál. És ha még mindig megőrülsz vmiért, akkor egyél, de mértékkel.
2009. szept. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
nálam a 3. trimben 9 kiló volt a "hízás", előtte 6 hónap alatt 8. A 9 kiló nagyrésze víz volt. Szülés után 1 héttel 14 kilóval voltam könnyebb. Nem mind zsír, ami rádrakódik ám.
2009. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

A tiéd felett lévő kérdést én tettem fel, nagyjából ugyanez a lényege, de akkor nem láttam, hogy te épp előttem kérdezted. :-)

Én a 2. babámat várom. Mindkétszer vékonyan estem teherbe, a 2. babával izmos, sportos is voltam, vagyok.

Az első terhességem alatt rengeteget híztam, 25 kg-ot, már az elején nagy tempóban kezdődött meg a hízásom, az első trimeszter végére volt rajtam 6-7 kg, félidőre 12 körül, a 2. trimeszter végén jártam kb 20 kg plusznál. A 3-ban ehhez képest már teljesen normálisan híztam, összesen öt kg-ot az utolsó 10 hétben, ami elvileg teljesen normálisnak számít.

A receptje ennek egyszerű volt: farkasétvágyam volt, rengeteget kívántam enni, ehhez csatlakozott egy őrült székrekedés az első hetektől kezdve. Kb 28 hetes voltam, amikor elkezdett a gyomrom égni, olyan gyomorsavam lett, hogy mindent kihánytam szinte a 36. hétig, akkor már hiába ettem volna, nem tudtam, ezért mérséklődött a hízás.


Most a 2. terhesség gyökereiben más: nincs székrekedésem és az étvágyam normális, annyit kívánok, mint korábban, igen aktív maradtam. Félidős vagyok és 2,5 kg-ot híztam. Én kizárt dolognak tartom, hogy a következő 20 hétben elérném a 25 kg-ot, amit korábban, szerintem tempósabb lesz a hízásom, de nem hiszem, hogy 15 kg-tól több lenne a vége.

2009. szept. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Igazából én még csak 1 kg. plussznál tartok, 23 hetes vagyok, és nem igazán tudom elképzelni, hogy a végéig 10-12 kg.-nál többet hízzak. Azt mondják, csini kismama vagyok, minden a pocimon van. Igazából attól tartok, hogy a 2. vagy 3. gyermek után már nem fogom tudni leadni. És csak azért fogalmazódott meg bennem a kérdés, mert egy órája még a tegnapról maradt grillhúst nasiztam a hűtőből, és nem igazán foglalkozok azzal, hogy mit eszek. 61 kg. vagyok.

2009. szept. 27. 22:55
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

én normálisan híztam félidőig, amikor iszonyúan elkezdtem vizesedni és a végére 20 kiló plusz volt rajtam - ijesztgettek, hogy majd nem tudom leadni, de én éreztem, hogy nem vagyok elhízva, csak felpuffadva

a kórházból 14 kg mínusszal jöttem ki, és 3 hónap alatt minden kiló lement

szóval aki sok kilót szed fel, az sem jelenti azt, hogy onnantól bálnaként kell leélni az életét :)

2009. szept. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
52%

nem tudom miért gondolják a kismamák, hogy azzal büszkélkedni kellene, ha valaki a huszadik hét körülig csak 1 kilót hízott. AZ KEVÉS!! Egyrészt a véred több lesz, a méhednek, a magzatnak, a magzatvíznek mind, mind van súlya, szóval ilyenkor bennem még az is felmerül, hogy kamuzással állok szemben....

Egyáltalán nem kellene büszkének lenni rá, ha valaki nem ad meg minden fontosat a magzatának...

2009. szept. 28. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
Kedves 7:37-es.Nem arról van szó,hogy aki keveset hízik,nem ad meg mindent a babának.Én is a 29. hétig 4,5 kg-ot híztam,pedig ettem rengeteg gyümölcsöt,kefírt,tejet,kenyeret,mindent,amit megkívántam.De hál istennek nem híztam sokat.A 26. hétig 1,5 kg plusz volt rajtam.És a baba megfelelően fejlődött eddig is és remélem ezután is.Miért az a törvényszerű,hogy aki terhes,annak annyit kell híznia,hogy bálnának nézzen ki?
2009. szept. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki 1 kilót hízik a 25.hétig az azt jelenti hogy az eredeti súlyából fogyott az első trimeszterben rosszullét vagy akármi miatt, és így elképzelhető hogy mindössze 1 kg-t hízik. Hiszen akkorra már ahogy le is írták a vér, a víz a szövetek között több lesz, a mell állománya is nő, a baba, a magzatviz, a lepény csak önmaga kitesz 1 kilót.

Úgyhogy ez csak így képzelhető el.

Barátnőm pl. cukros diétát kellett tartson így aztán mikor szülni ment, 3 kilóval kevesebb volt mint terhesség előtt ( szóval gyakorlatilag fogyott vagy 12 kilót eredeti súlyából).

Egyébként meg egyetértek azzal a válaszolóval, aki írta hogy nem biztos ám, hogy ha valakire több kiló jön fel mint az "ajánlatos" (pl.20-25) akkor az zsír és ott is marad.

Én is így jártam vizesedős alkat vagyok terhesen ezek szerint, hogy 33.hétig csak 8 kilót híztam, örültem is nagyon, majd ezután olyan ütemben kezdtem ödémásodni mindenhol, hogy végül a 38.hétre 16 kiló plusznál jártam!!!! 42.hétre szültem meg, de a 38-42.között szerencsére már nem híztam tovább.

Majd a kórházból hazajövet az 5.napon ráálltam a mérlegre és 2 kilóval kevesebb voltam mint ahogy kezdtem a terhességet!!!! Gyakorlatilag egy az egybe lement az egész plusz súly.

Most a második babát várom (egy örökmozgó 2 éves mellett) de most 36 hetesen ismét már 14 kilónál tartok.

Viszont nem aggódok rajta annyira.

2009. szept. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Úgy látom az előttem szólók nagyon szerencsések hozzám képest. :) Én 40! kg-ot híztam. Már az első hetektől híztam szépen lassan... Toxémiás voltam, nem ettem sokat. A probléma nálam a székrekedés volt és a rengeteg lerakódott víz. Ha a lábamat benyomtam az ujjammal, akkor kb 5 cm-es lyuk keletkezett rajta. 9 hónapig szoptattam a kisfiamat, addig csak 15 kg ment le rólam. Most éppen 1 éves múlt a babóm és már "csak" 5 kg van rajtam. Szerintem nagyon ritka ha valaki hirtelen hízik sok kilót. Ha eddig nem híztál, akkor nem hinném, hogy "bálna" leszel a végére. Azért jó, hogy ilyen sokan szerencsés alkatúak. :)

2009. szept. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7.37-es!


Egyrészt azért merek „büszkélkedni”, ahogy te írtad, mert a babám szép nagy, minden ok vele, most voltam nőgyógyásznál, kardiológusnál, stb., a véreredményeim is viszonylag jók (kevés a kálcium, de több tejet nem nagyon birok inni, gyógyszereket nem ad rá az orvos), másrészt pedig azért, mert tényleg mindent eszek, ami eszembe jut, igaz, kicsit ésszel. Napi öt étkezés megvan, fekete kenyeret eszek, néha répát nasizok, főzeléket, nyers gyümölcsöt, tejterméket sokat eszek, husit inkább grillezem, ha tudom. Szóval minden rendben van velem.


És igenis becsmérlem azokat, akik azzal akarják a kicsi súlyú anyukákat becsmérelni, hogy ártani fognak így a babának. A terhesség alatti súlynövekedés nem azt jelenti, hogy zabálunk, mint egy disznó! (Már bocsánat a szóhasználatért) Azt jelenti, hogy megpróbálunk okosan enni.

2009. szept. 28. 09:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!