Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apa nem vállalja a babát,...

Az apa nem vállalja a babát, de dns vizsgálatot akar szülés után. És ha az igazolná, hogy az övé akkor elvállalná. Nekem bele kell egyeznem a vizsgálatba? Nem kérek gyerekatartást sem és megnevezni sem akarok apát.

Figyelt kérdés
Csak azt akarom hogy soha ne legyen joga hozzá,ne láthassa és ne vihesse el!Félre értés ne essék,az övé a baba,csak azért nem akarom hogy ő kérje a vizsglatot,mert itt hagyott terhesen,elment másik nőhöz és most,hogy az kidobta jött volna vissza,de nem békültem ki vele.Most meg ő akar vizsgálatot.
2009. okt. 2. 13:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
32%
Nem kell beleegyezned, nem kényszerítheti ki a DNS vizsgálatot.
2009. okt. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
32%

szia!


Ha TE nem egyezel bele, nem kérhet apasági vizsgálatot, még akkor se ha papíron elvállaja az apaságot. (de az olvasatodban gondolom ez a lehetőség se áll fent)

2009. okt. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha apasági pert indít akkor a bíróság kötelezhet a vizsgálatra. Ebben az esetben a gyámhatóság képviseli a gyereket, akinek az érdeke, hogy megtudja ki az apja.
2009. okt. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
19%

Kedves 3.!

Amerikában meg a sorozatokban lehet. Magyarországon 98%ban az anya döntése a helytálló és jogilag elfogadott .(akár pozitív, akár negatív értelemben). A gyámügy nem szólhat ebbe bele. (Meg sokszor nem is akar...)

2009. okt. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
93%

A gyámhatóság hivatalból indítja meg a vizsgálatot.

Tavaly indított egy barátom ilyen pert, meg is állapították, hogy övé a gyerek és vannak jogai, amit az anya meg akart akadályozni.

Tehát lehet indítani és a bíróság előírja a DNS vizsgálatot.

2009. okt. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
25%
igen, akkor indítja meg a gyámügy a folyamatot, ha az apa előzetesen már 1x vállalta , hogy az övé a gyerek papíron... csak közben pl. elgondolkodott, hogy "de lehet, hogy mégse én vagyok...", akkor kérheti a dns vizsgálatot. De egyébként nem. A kérdésfeltevő szerint ez pont fordítva van. Akkor vállalná az apaságot, ha a vizsgálat alapján kiderülne tényleg az övé. Ebbe pedig az anyának bele kell egyeznie.
2009. okt. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mindenképp meg szeretném akadályozni hogy elvihesse láhatásra és hogy bármi joga is legyen hozzá.Bíróságon kívül persze láthatja ,de ha meg szabnák neki valami úton módon a láthatást akkor sem adom oda!!Milyen büntetésre számithatok akkor?
2009. okt. 2. 13:45
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek is joga van az apához, ne akard elvenni tőle a lehetőséget, hogy megismerje az apját. Anyunál ugyanez volt a helyzet, csak anyu nem tiltott minket egymástól, apám nem volt rám kiváncsi. A mai napig rossz érzés, hogy nem tudom, ki az apám. Tudom, hogy haragszol rá, de nézd a gyerekedet is, ne csak magadat. Én szivesen megismertem volna apámat. Egyébként ha megszeged a végzésben foglaltakat, igen, megbüntethetnek. Neked ugyanis nem jogod, hanem kötelességed a láthatást biztositani, és ez a gyerek érdeke.
2009. okt. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
26%
Minden válasznak van igazságtartalma.Te megnevezni sem szeretnéd,ezért neked nem kell attól tartani,h kötelezhetnek DNS-vizsgálatra(mivel nem arról van szó,h már az apa vállalta,és a nevén van).Mivel nem tudhatjuk,h pontosan mi áll a háttérben,amennyiben nem akarod,h a későbbiekben kapcsolatot tarthasson a picivel,ne menj bele a vizsgálatba,és ne nevezz meg apát(mondd azt,nem tudod ki az.)Ilyen esetben,(mivel muszáj vmilyen névnek szerepelni)vmit beírnak.
2009. okt. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
44%
Kedves utolsó!Szerinted ez a férfi egy APA???Vagy ember?Csak egy igazi férfi... :S bottal a lába közt...na ő abba szerelme,meg a lyukakba,meg a ribikbe!Nehogy már...szegény gyerek egy életen keresztül szenvedjen,mert az a spermazsák az "apja"!!!Inkább akkor ne is legyen!
2009. okt. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!