Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az apa nem vállalja a babát,...

Az apa nem vállalja a babát, de dns vizsgálatot akar szülés után. És ha az igazolná, hogy az övé akkor elvállalná. Nekem bele kell egyeznem a vizsgálatba? Nem kérek gyerekatartást sem és megnevezni sem akarok apát.

Figyelt kérdés
Csak azt akarom hogy soha ne legyen joga hozzá,ne láthassa és ne vihesse el!Félre értés ne essék,az övé a baba,csak azért nem akarom hogy ő kérje a vizsglatot,mert itt hagyott terhesen,elment másik nőhöz és most,hogy az kidobta jött volna vissza,de nem békültem ki vele.Most meg ő akar vizsgálatot.
2009. okt. 2. 13:04
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
A lényeg az hogy itt hagyott terhesen miután rengeteget rohangáltunk orvoshoz hogy összejöjjön a baba.Mikor összejött ő ugy döntött hogy mégnem élte ki magát,költözzek el.!Közben volt nője is ,és most egyedül maradt,több 100km-re az anyjáéktól,nincs itt senkije csak én,meg a pici lenne de nem vállalja mert "ki tudja ki az apja"alapon.Nem rólam feltételezi h megcsaltam hanem alapból minden nőről igybeszél.És miután még egy csomag pelust sem vett,nem is beszélve arról hogy az orvost is én fizetem,az egész terhességem egyedül csináltam végig,és mikor sokat sírtam az elején mikor itt hagyott akkor azt mondta hogy"és a sírástól a gyerekenk nem lesz baja",ezek után mit akar??Mindent én vettem a picinek,ezek után nem gondolom hogy apának nevezhetném.Persze mig együtt voltunk nem volt ilyen,különben nem vállaltam volna tőle babát,De inkább egydül mostmár mint vele!!!!Csak tudni szeretnék minden lehetőséget hogy hogy akadályozhatom meg hogy joga legyen hozzá!A baba az én nevemen lesz!!!
2009. okt. 2. 16:21
 12/23 anonim ***** válasza:
79%
Ez rendben is van, de gondolj bele abba, mit mondasz a gyerekednek, amikor majd meg akarja ismerni az apukáját? Mert arról nem ő tehet, hogy ti már nem vagytok együtt. Ne a gyerekedet büntesd más hülyesége miatt. Persze apukáról nekem is megvan a véleményem, de ez akkor sem a gyerek hibája. Az viszont a tiéd lesz, ha nem engeded, hogy találkozzon vele, és emiatt majd rád fog haragudni. Gondolj a későbbiekre is.
2009. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%
Sajnálom, hogy ilyen dolgokon kellett keresztül menned. A kérdésedre én sem tudom a tökéletes választ, de ügyvéd biztosan hasznosabb infokat tudna adni, mint mi itt. DE! Józan paraszti ésszel gondolkozva, ha nem tünteted fel az apa nevét, ő nem állithat csak úgy be, hogy dns vizsgálatot kér. Képzeld mi lenne, ha ez lehetséges lenne. Csak úgy járkálhatnának a férfiak az egyedülálló anyukákhoz, hogy dns vizsgálatot követelnek? Nem hiszem, hogy ez csak úgy megy. Kitartást kivánok neked, és persze találjon meg benneteket egy hozzátok méltó férfi, aki boldoggá tesz. Drukkolok nektek!
2009. okt. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én ugy tudom, hogyha megnevezel mást apának, akkor nem kérheti a dnst. Egyébként a bíróság igen. Valakit be kell jelőlnöd, és ennyi.
2009. okt. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A harmadik válaszolónak van igaza.

Én jogot tanulok, valóban az az elv, hogy a gyereknek legyen apja is, anyja is. A törvényt nem érdekli az apa egy szemét utolsó spermazsák-e vagy mintaférj, apa kell!


Szóval valóban, ha pert indít és kér vizsgálatot, a bíróság kötelezheti annak a lefolytatását és akkor megállapítja,h ő az apa. Ennek a pernek ez is a neve: apaság megállapítására irányuló per.


Szóval te nem akadályozhatsz meg semmit, és itt van előttem a Polgári perrendtartásról szóló törvény, ebből olvasom.

Ha van még kérdésed, pl pontosan hogy megy egy ilen eljárás kérdezz nyugodtan, én ezekre tényleg tudom a választ,ez lesz a szakmám. Ha meg nem tudom, tudom hol kell utána nézni, nem úgy, mint néhányan ezen a fórumon.



ui: ez off ,de nem értem egyesek miért írnak le hamis infokat,majd beszólnak annak(harmadik válaszoló), aki jól írja a dolgokat és bosszúból még le is pontozzák a JÓ választ csak azért, hogy a saját igazukat védjék. Ez hogy segíti így a kérdezőt?

2009. okt. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
73%

Előző vagyok!


18:54esre reagálnék még, jó, hogy ő legalább beismerte, hogy nem tudja pontosan mi a helyzet.

Azt írja, szerinte nem lehetséges, hogy bárki csak úgy dns vizsgálatot kérjen egyedülállő nőktől.

De ez lehetséges, ugyanis a fent említett törvény kimondja, hogy apaság megállapítására irányuló pert az APA indíthat. Bárki mondhatja magát apának, pláne, ha betudja bizonyítani, hogy tényleg ő az.

Másrészt egy ilyen vizsgálat nem olcsó, nem fog minden férfi százezreket poénból kifizetni, hogy ismeretlen nőcik gyerekeit ilyenre kötelezze.


A másik kérdésed: igen, megbüntethetnek,ha nem engeded a láthatást. Valóban nem jogod, hanem KÖTELESSÉGED a családjogi törvény szerint engedni, hogy a gyerek az apját is megismerje. Te ezt nem tilthatod meg. Ha mégis megteszed, kemény pénzbüntetést kaphatsz és akár a gyereket is elvehetik tőled...Nem ijesztgetni akarlak, és attól, hogy ismerem a jogot, tudom, a gyakorlatban ez egyáltalán nem működik mindig jól, gyerekbarátként. Lehet, hogy te húzod a rövidebbet, ha sokat pattogsz.


Szóval sztem csak nyugodtan, nem kardoskodva csináld,ha esetleg perre kerül sor, mert ki tudja, még a bíró az apának is ítélheti a gyereket...ismerem a bírói gyakorlatot, szörnyű dolgokra képesek egyes bírók.

Ha a pasi akar ilyen vizsgálatot, engedd neki, ha akar láthatást, muszáj engedned. A gyerek 3 éves koráig úgysem viheti el több napra nélküled! Csak találkozhat vele, amikor te is ott vagy. Kivéve persze, ha egy másik, úgynevezett elhelyezési perben neki ítélnék, de ilyenről nem írsz, remélhetőleg nem is lesz.


Én gyermekvédelemmel akarok majd foglalkozni, mert ahogy az igazságszolgáltatás ma megy az botrány. Simán visszaadják a szülői felügyeleti jogot olyan apának, aki a fürdőszobában szopatta le magát a 6 éves gyerekével...bocsánat a durva megfogalmazásért, de ez megtörténik.

Nem tudhatod milyen bíróhoz kerülsz, a legjobb,ha higgadt maradsz és ismered a jogot!!


Én a te pártodon állok,segíteni szeretnék,m ez az ember valóban nem jó apa, de neki is vannak jogai.Szóval ha van bármi,amit tudni akarsz kérdezz itt én válaszolok mindenre!

2009. okt. 2. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
85%
Szia! Teljesen megértelek, mert én is nagyon-nagyon hasonló helyzetben voltam, vagyok! Néhány hetes volt a babám, amikor beidéztem a gyámhivatalba mivel a szül-i anykiv-ban az apa ismeretlenként volt megnevezve. Szóval én képzelt apát kreáltam. Ez azt jelenti, hogy egy kitalált név van a nemrég megérkezett újabb szül-i anykönyv-i kivonaton. Az ügyintéző hölgy azt mondta, hogy innentől kezdve az apa ha akar 'valamit' akkor azt már csak a bíróságon teheti meg. Ott kérhet dns vizsgálatot de hogy ez nem olyan olcsó. Meg a másik, hogy baromi könnyű azt mondani, hogy jaj, mégiscsak az apja. Erre én meg azt mondom, hogy akkor is az volt amikor ott hagyott a francba és hónapokon keresztül elérhetetlenné vált. Szintén, minden babával kapcsolatos költséget én álltam. Aha, most baromi könnyű lenne besétálni, hetente 1* eljönni, hozni egy kisautót, lefényképezni a kicsit és másoknak mutogatni és persze a vállát veregetve, hogy ő egy mekkora apa. Igazad van! Ha van vmi kérdésed írd meg nyugodtan.
2009. okt. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
21.25-nek teljesen igaza van!Könnyű akkor apának lenni amikor van kedve!!Ha nincs újra lelép 1 nővel!A gyerek csak szenvedni fog a drága apuka jogaitól !Nálunk is van a családban 1 hasonló eset,jobb lett volna ha nem lett volna apa(papír apa)mert én csak donornak hívom!!Aki azt írja,hogy mégiscsak az apja az még nem látott gyereket szenvedni az apukájától!Sajnos az is igaz,hogy ezeknek a szemét embereknek van joguk a láthatásra sajnos nem tehetsz ellene semmit!Teljesen megértelek,nekem így nőtt fel az unokaöcsém,volt ,hogy elment mellette mint 1 idegen!Soha nem kapott tőle semmit az unokaöcsém !!Illetve kapott bánatot és lelki sérülést mert joga volt hozzá ,MERT MÉGISCSAK AZ APJA!!
2009. okt. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
20.57 és 21.25!Igazatok van és az előttem szólónak is!Sajnos nem tudod kivédeni és egyetértek ,hogy nem szeretnéd ha kapcsolatban lenne a gyerekkel!Ő már bizonyította milyen jó apa de sajnos a jog őt is védi!!Állítólag a gyermek védelme!!Sajnos ez nem így van!Sok olyan válaszoló van aki írja a mégiscsak az apja verziót meg,hogy mit mondasz majd neki!!!Azt mondod:hogy csak így volt biztosítva a boldog gyerekkor!!!!És ez biztos,hogy így van,ha lesz belőle egy lelki roncs akkor az kinek jó??Sokszor a mostoha apa többet ad mint az "igazi"!Az ilyen típusú emberek nem változnak!!Az a baj,hogy ezt nem tudod végigvinni mert ha perel és a dns őt igazolja akkor joga lesz a láthatásra!De biztos,hogy a gyerek nagyon hamar kiismeri majd!!!!Reméljük tőle azt kapja amit megérdemel!!!
2009. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Törvény van rá, mind egy, hogy itt, ki mit gondol, ill. mi a véleménye róla!


Az apa kérésére... (valószínű a bíróság előtt tanúkkal tudja igazolni, hogy a fogantatás időpontjában kapcsolatotok volt, illetve vállalja a kb. 100 ezer Ft-os vizsgálati költséget)

... bírósági határozattal kötelezhetnek rá, nincs olyan, hogy nem engeded!

Ugyan is, nem csak vérvétellel tudják megállapítani, vannak egyébb módok is, nyál testnedvek stb. vizsgálata.

Neked is érdeked, hogy az apa megbizonyosodjon a valóságról és zokszó nélkül fizesse a megítélt gyermektartást, a törvényben megállapított időpontig.

(sosem tudni, hogyan alakul az életed és a gyermeknek akkor is szüksége van az anyagi támogatásra, ha esetedben gátló okok (esetleges betegség, stb.) ezt majd nem teszik lehetővé, sajnos erre is gondolnod kell...!)

A GYERMEK egészséges fejlődése és biztonságos felnevelése legyen az elsődleges szempont, NE a jogos felháborodásból, sértődésből, eredő bosszú, amely visszaüthet a gyermekre akaratodtól függetlenül.

2010. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!