Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Menjen vagy maradjon a kutyám?...

Menjen vagy maradjon a kutyám? Hármas ikreket várok!

Figyelt kérdés

A történetem röviden:

Van egy három éves szobakutyám,akit nagyon szeretek és sokat foglalkozok vele.

De kiderült,hogy hármas ikreket várok,lombikkal jött össze,már biztos,hogy megmaradnak.

Férjemmel ketten vagyunk,nagyszülők nem élnek,segítségre nem számíthatunk,max. a önkormányzat által kirendelt segítőre.

Hármas ikrek mellett kizárt,hogy normálisan tudnék foglalkozni a kutyámmal,így el szeretném ajándékozni.

Tényleg a szívem szakad meg,ezért sem akartam a kérdést a Kutyák kategóriákba tenni,mert ott csak úgy röpködnek az oltások egy ilyen kérdésre.


Ti mit tennétek a helyemben?

(Sajnálom,hogy így alakult,de nem látok jobb megoldást.Ja,és nem menhelyre szeretném bevágni.)



2013. máj. 21. 12:29
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Ill. a menhely csak tényleg végső megoldás lenne,bár a kutyus fajtatiszta,szóval így talán könnyebben találok neki gazdit.
2013. máj. 21. 12:34
 2/34 anonim ***** válasza:
47%

Én BIZTOS h megtartanám, de nem vagyunk egyformák.....sajnálom szegényt...

Még mindig jobb h nemfoglalkozol annyit vele, mintha eldobod magadtol...

2013. máj. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
34%

Lombik gyerekek, ami azt jelenti, hogy már régóta szeretnétek gyereket.

Kérdem én, ha gyereket akartok már évek óta, akkor 3 éve miért vállaltatok be egy kutyát?


Mellesleg egy gyerek vagy három, a kutyatartás szempontjábók tök mindegy. Van férjed, majd ő szépen sétáltatja, gondozza.


Ha időközben úgy érzed, hogy túl fárasztó a 3 gyerek, akkor majd abból is intézetbe adod az egyiket?

2013. máj. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Nem értem,már megint miért hasonlítgatunk állatokat az emberekhez.

Nem arról van szó,hogy meguntam,annak is csak a kutya inná meg a levét,ha nem foglalkoznék vele kellően.

2013. máj. 21. 12:40
 5/34 anonim ***** válasza:
79%
Rokonoméknak is hármasikreik vannak, mellettük két kis westijük. Teljesen jól megoldják, még ide Mo-ra is hozzák őket pedig az USA-ban élnek. A kutyusok 5-6 év körüliek, a lányok két évesek lesznek. Nem látom a mindennapi életüket, de a képeken amiket kapunk tőlük mindig ott vannak a kutyusok is a gyerekek körül.
2013. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Nem tudom,neked minegy-e,hogy egy gyereket nevelsz,vagy tizet,mert nem mindegy!!


Ha egy baba jönne,fel sem merülne bennem,hogy túladjak rajta.De három?? Se éjjelünk,se nappalunk nem lesz.

2013. máj. 21. 12:43
 7/34 anonim ***** válasza:
77%

Először is gratulálok a gyerekekhez, és jó egészséget kívánok!


Másrészt én megértelek. Nekünk simán kettes ikreink születtek, és bizony semmire sem volt mellettük idő vagy két éves korukig. Ha nincs segítség, akkor meg főleg nem kecsegtetlek azzal, hogy tudsz majd törődni a kutyáddal.

Megértést másoktól ne várj, nyilván mindenki jót akar, de aki nem ikres, az a legkevésbé sem tudja elképzelni, mit jelent ez. Itt nincs olyan, hogy majd gyorsan elvégzem a házimunkát, míg a gyerekek alszanak, meg hogy majd a férjem megcsinálja. Elérni azt, hogy két gyerek egyszerre aludjon, tényleg művészet, háromnál meg...

Durva leszek, de az embernek még arra is csak percei vannak, hogy wc-re menjen.

De mondom, ne várd, hogy mások megértsenek, ne is vedd zokon az értetlenkedést vagy a beszólásokat.


Nyilvánvalóan szereted a kutyádat, ha feltetted ezt a kérdést miatta. Legjobb lenne az ismerőseid körében jó gazdát találni, akkor valóban meg lehetsz róla győződve, hogy jó helyre került, és néha láthatod. Remélem, sikerülni fog.


Vigyázz nagyon magadra, magatokra!

2013. máj. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
86%
Egy babához képest egyszerre három nem semmi! Valóban nem lesz ott sem éjjel, sem nappal. Azért, mert tényleg nagy kutyabarát vagyok, azért mondom, hogy szerintem ne tartsátok meg, keressetek neki egy olyan otthont, ahol van rá elég figyelem és energia. Ha három gyerek van, az nem baj, ha fokozatosan jöttek, a szülők beletanultak, simán elfér egy kutya, de egyszerre 3 újszülött egy kezdő szülőnek igenis sokkoló. Az is csoda, ha őket el tudják szépen látni és még nem alszanak ülve. A kutyának csak kára származna belőle, ha maradna. Segítség hiányában annyira háttérbe szorulna, aminél többet érdemel!
2013. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az utolsó kettő válaszolónak! :)


Igen,már többször leírtam,hogy elsősorban a kutya érdekeit akartam figyelembe venni.Ki fogja sétáltatni,tanítani,játszani vele? Mondjuk még a séta megoldható lenne,nade rengeteget volt vele foglalkozva eddig is,napi szinten.Az nem lenne megoldás,ha egyik napról a másikra le se sz*rnánk.Meg is őrülne.


Inkább keresek neki felelős gazdit,mert tényleg okos,nem bánt senkit,könnyen tanul,szép,fajtatiszta kutyus.Biztosan lesz gazdija,legalábbis remélem!

2013. máj. 21. 12:58
 10/34 anonim ***** válasza:
66%

Amióta megszülettek a gyerekek(nem ikrek),szinte nem is foglalkozom a kutyusunkkal,akit nagyon szeretek,de egyszerűen nem volt időm.Persze megsimogatom,meg eljön velünk néha sétálni(kertesben lakunk),de ez így is sokkal kevesebb,mint előtte.Sokszor úgy bánt.

Esetleg nincs olyan barátod,aki vigyázna rá,míg magatokhoz tértek?Bár ez lesz vagy 2 év...Ha mégis elajándékozod,feltétlenül öregebb nénihez vagy bácsihoz add,mert ők igazán jó társuk a kutyáknak.Attól később találkozhatsz vele.

2013. máj. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!