Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs tb- támogatásom és...

Mizike kérdése:

Nincs tb- támogatásom és lehet hogy terhes vagyok a nőgyógyász attól még megvizsgál?

Figyelt kérdés
2013. máj. 22. 06:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%
Nem kell semmiféle hatalmas összegeket kifizetni. Ha rendezed a TB-t, visszamenőleg is kifizeted, és a NAV örül. 6660 Ft havonta.
2013. máj. 22. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a segítségeket !!

szociálisan rászorult vagyok akkor a hivatalnál kérvényezhettem , na akkor intézkedem .

köszönöm.

2013. máj. 22. 08:41
 13/24 anonim ***** válasza:
24%
de visszamenőleg is ki kell fizetni a tb-t ha nem volt fizetve!!! és én a hatalmas összeget arra értettem ha nem akarja a tb-t akkor igenis kell fizetni az ellátásért...marha okosak vagytok csak semmihez nem értetek!! de nem baj a lényeg h marha okosak vagytok...és nem úgy van h örül a NAV annak ha befizeted ha nem fizeted még meg is büntet nem kis összegre! nem tudom honnan szeditek ezeket a rettenetes nagy marhaságokat. Az összeget meg azért írtam annyit mert tavaly még annyi volt! Csak tudom h működik végigcsináltam!!
2013. máj. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
37%
Úgy, hogy ebben a helyzetben vagyok, és két hete voltam a NAV-nál intézkedni, de sebaj, ne szívd mellre, hiszen okosabb vagy. ^^
2013. máj. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

10es vagyok (azt hiszem).. Egyértelmű, hogy visszamenőleg a tb-t ki kell fizetni..

Viszont érdekes, nekem semmilyen ellátásért nem kellett fizetnem.. Direkt meg is kérdeztem a dokit, hogy hol kell befizetni a vizsgálat árát, amire közölte, hogy SEHOL!

De ha ennyire okosak vagytok, akkor tessék:


"Mi történik akkor, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya?

A jogviszony-ellenőrzés eredményétől függetlenül mindenki megkapja a szükséges egészségügyi

ellátást.

Amennyiben az ellenőrzés eredményeként kiderül, hogy

a beteg jogviszonya rendezetlen, vagy „Piros lámpát kapott” , az OEP finanszírozott ellátás nyújtását akkor sem tagadhatja meg az

egészségügyi szolgáltató (!), és nem téríttetheti meg

a beteggel az ellátás (gyógyszer, segédeszköz, stb.

teljes árát) költségét.

Viszont a szolgáltató köteles egy, az OEP honlapjáról letöltött értesítő átadásával a betegnek tájékoztatást adni a jogviszony rendezetlenségéről, amennyiben belföldi

jogállású személyről van szó. "

2013. máj. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 Ananke ***** válasza:
Szia!Nem tudom hallottál e róla,de van olyan,hogy aktív korúak ellátása.Ezt önkormányzatnál tudod igényleni,bár előtte a munkanélküli hivatalból kell kérned egy úgynevezett :Hatósági bizonyítványt.Na ezzel bemész az önkormányzathoz és megigényled.A max. átfutási ideje 30 nap.De az állam két évig fizeti utánad a Tb-t.És így nem kell magad után fizetni.
2013. máj. 22. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
25%

80%, attól, hogy nagy mellénnyel felháborodsz, még nincs igazad, és marhára rosszul tudod.


A terhesgondozás és társai NEM az anyukáért van, hanem a babáért, és az általam már említett magzatvédelmi törvényben szerepel, hogy emiatt minden ilyen ellátás ingyenes.


NÉzd a törvény vonatkozó paragrafusa:

"3. § (1) Térítésmentes terhesgondozásra jogosult

a) a Magyarország területén lakóhellyel rendelkező magyar állampolgár,

b) a szabad mozgás és tartózkodás jogával rendelkező személyek beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény szerint a szabad mozgás és a három hónapot meghaladó tartózkodás jogával rendelkező személy, amennyiben a polgárok személyi adatainak és lakcímének nyilvántartásáról szóló törvény szerint bejelentett lakóhellyel rendelkezik, valamint

c) az a harmadik országbeli állampolgárok beutazásáról és tartózkodásáról szóló törvény hatálya alá tartozó személy, aki bevándorolt vagy letelepedett jogállású."


Mielőtt leírod a butaságaidat, nem ártana tájékozódnod, mert nagyon ciki, amikor tudatlanul leostobázol, meg lemarházol nálad jóval okosabb és hozzáértőbb válaszolókat...

2013. máj. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
25%

Ja, és elmondanám, hogy a NAV nem feltétlenül büntet meg, csak kirója az elmaradást, és az azóta ráketyegett kamatot. Nem bődületes összegeket, hanem a havi minimum előírást. Ha kb. egy éve nem fizeted, akkor kamatokkal együtt valóban magas lesz az összeg, de a havi 6 ezer párszáz forintot nem azért kell fizetni, mert beteg vagy, vagy mert ellátásra szorulsz, hanem azért, mert mindenki köteles az eü ellátáshoz hozzájárulni.


A NAV, vagy akár az OEP sem fog neked küldeni egy számlát egy vakbélműtétről és a kapcsolódó költségekről.


Csak azt hajtják be, amire a törvény szerint kötelezett vagy - és ami jelenleg havi 6690 ha jól emlékszem. De ezt akkor is behajtják, ha nem vettél igénybe ellátást.

2013. máj. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
16%
Munkanélküli után jár, én se dolgoztam és mégis jár. Be kell menni és el kell intézni.
2013. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
sikerül kiforgatnod a szavaimat de oké IGAZAD VAN!!! ilyenen senkivel nem fogok vitatkozni főleg ilyen senki idegenekkel! további szép napot!
2013. máj. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!