Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lappangási idő alatt is okoz...

Lappangási idő alatt is okoz rendellenességet a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

A 12. hét után tuti nem okoz semmit? Ezt nem annyira értem, hiszen akkor is fejlődik, csontok mi egy más...


1,5 hónapja ütötte fel a fejét a bárányhimlő az iskolánkban és folyamatosan vannak megbetegedések.

Holnap töltöm a 11. hetet és most az én osztályomban is ketten himlősek lettek.

Igaz én átestem már a bárányhimlőn 2 éves koromban, de nem tudom ebben mennyire bízhatok. Az orvos azt mondta nem lehet többször elkapni, mégis az ismerőseim között is van, akinek 2X vagy 3X volt.


2013. máj. 29. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is hallottam, hogy többször is bárányhímlős lett az illető! Én úgy tudom, hogy a lappangási időben tud gondot okozni, amikor már kipettyesedett az illető, akkor már nincs gond! Akkor már nem fertőz!
2013. máj. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen akkor már nem fertőz, ha a kiütések megjelentek.

De vajon akkor a lappangási időben okoz problémát, vagy...


Abban bízom, hogy én már voltam!!!!

2013. máj. 29. 17:54
 3/8 anonim ***** válasza:

akik elkaptál esetleg nem voltak oltva ellene -- csak mert azok szokták 2x elkapni


am van több törzse is a bárányhimlőnek

ha egymástól nagyon különbözőek akkor elkaphatod még egyszer

2013. máj. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nah ez nem nyugtatott meg, eléggé parázok!!!
2013. máj. 29. 18:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én rokonom 38 évesen 5 hetes terhes volt, amikor a másik lányán kijöttek a pöttyök, és ráadásul ő is elkapta.

Elment genetikushoz, aki közölte, azonnal missed ab!!!

Teljesen összetört 38 évesen, lehet ez volt az utolsó esély..nem nyugodott bele, elment a Czeizel professzorhoz, minimális összeget kellett fizetni a konzultációért (7000 Ft asszem). A Czeizel azt mondta, ő vállalja a terhességért a felelősséget, el ne vetesse. A bárányhimlő a 12. hét előtt semmilyen rendellenességet nem okoz, ez egy tévesen elterjedt hiedelem. Az orvosok csak félnek a felelősségvállalástól, ezért küldözgetnek mindenkit missed ab-ra.

12. hét után csontdeformitást, és egyéb olyan dolgot okozhat amit a genetikai vizsgálat még akkor kimutat, amikor még el lehet vetetni. Ráadásul iszonyatosan ritka. Nagyon nagyon ritka.

Javaslom keresd fel a professzor urat, biztosan meg fog nyugtatni.

2013. máj. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jajj, hozzáteszem rokonom már 7 hónap környékén jár, a kislány a pocakban makk egészséges :)
2013. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Kellenek az ilyen kommentek. Nagyon figyeltem az iskolában, de...


AZONBAN tényleg abban reménykedem, hogy voltam már és nem kapom el!!!

2013. máj. 29. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi gond, meglátod. Minden jót kívánok neked :)
2013. máj. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!