Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetesen tudtam meg, hogy...

7 hetesen tudtam meg, hogy kisbabám lesz. Dohányoztam:- (Természetesen amióta tudom nem gyújtottam rá. Nagyon aggódom! Lehet baja a picikémnek?

Figyelt kérdés
2009. okt. 6. 10:13
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
59%
Hú de sok hülye ember van!!!!!!még hogy egészségesebb lenne ha cigizne:)
2009. okt. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a teherbeesésre mondta a dokim, hogy- mivel 10 éve dohányoztam-ha drasztikusan abbahagyom, akkor lehet(!)hogy emiatt nem fogok teherbeesni, mert annyira ideges, feszült leszek a nikotinhiány miatt. Ezért annyit mondott, hogy csökkentsem az adagot. Így is tettem, aztán amikor pozitív lett a tesztem, akkor már eszembe sem jutott rágyújtani (sőt így belegondolva az első pár hétben, amikor még nem is tudtuk, hogy baba lesz feltűnően nem kívántam a cigit). Nehéz, de ki lehet bírni. Ha valaki ennyi áldozatot sem tud meghozni a babáért, akkor mi lesz később, amikor ennél sokkal nagyobbakat kell?

Szóval ne aggódj, szerintem ezzel sokan vagyunk így, hogy a pozitív tesztig dohányoztunk, utána azonnal abbahagytuk és nincs semmi baj a terhességgel, babával. Természetesen az lett volna a legideálisabb, ha már előtte sem dohányzunk, vagy soha nem is gyújtunk rá, na de pl. én nem készültem az eddigi 31 évem alatt minden pillanatban a babára. Amikor elkezdtünk dohányozni, ebbe bele sem gondoltunk még. Ezért lehet ránk kígyót -békát kiabálni (mint egy-két előző kérdező esetében), de szerintem nincs olyan ember, aki a babaprojektig minden egyes nap az életében babatudatosan él. (Megjegyzem, a férfiaknak is úgy kellene, mert a férfi dohányzása, piálása kismértékben ugyan, de befolyással van a megtermékenyülés során a baba paramétereire)

Boldog Babavárást Mindenkinek. 25 hetes kismami

2009. okt. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja :)

És mindenkiért szorítok, magamért is, hogy ne szokjunk vissza a szoptatás után!

2009. okt. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

En epp e multkor olvastam, hogy kb a 10-12. hetig a sargatest taplalja az embriot, akkor kezdi atvenni a taplalast a mehlepeny szepen folyamatosan es elsorvad a sarga test.

A sarga test mar egy adott dolog, amikor teherbe esel, az azt kovetkezo hetekben a minoseget mar nem tudod befolyasolni, sem rontani, sem javitani. Sem a gyogyszerek, sem az azokban a hetekben levo kornyezeti hatasok, kulso tenyezok (ide tartozik a cigi, alkohol) nem befolyasoljak. VAgy elegseges, vagy nem, ha nem elegseges, akkor nem latja el a taplalo szerepet es a baba nem marad meg. Ha elegseges, akkor minden megy a maga utjan, rendben. Abban a cikkben ket dolgot javasoltak: az egyik az elorelato es maximalisan tokeletes megoldas, ami azt jelenti, hogy honapokkal, de inkabb minimum fel evvel a tervezett teherbe eses elott el kell hagyni a drogot, a nagy mennyisegu alkoholt, a dohanyzast (ez elvileg a fontossagi sorrend volt), hogy mire a baba megfogan biztosan tokeletes sargatest alljon a rendelkezesere (persze meg igy is lehet rossz hormonalis okok miatt, az sokkal gyakrabban elofordul, mint hogy kulso tenyezok miatt nem elegseges a sargatest). A masik megoldas az, hogy a terhesseg kb 10. heteig, tehat mire a mehlepeny mukodesbe lep, addig kell ezeket a dolgokat elhagyni, mert utana a mehlepenyen keresztul jelent csak igazan veszelyt a babara a drog, az alkohol es a dohanyzas.

2009. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
58%

Tudjátok, láttam már képet egy újszülöttről, akinek az anyja az egész terhesség alatt dohányzott. A pici bal karja könyöktől hiányzott: a dohányzás miatt annyira rossz volt a baba oxigénellátása a méhben, hogy az erek egyszerűen beszűkültek és elszorultak, amikor a pici karja kialakult, valamikor a 8-10 hét környékén, és a bal alkarja egyszerűen nem tudott emiatt kifejlődni.


Ez csak egy a dohányzás lehetséges magzati ártalmai közül. Épeszű ember nem mondhatja, hogy az azonnali leszokás ártalmasabb, mint maga a dohányzás, akkor sem, ha orvos az illető!

2009. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 8 hetesen tudtam meg hogy babát várok és addig sajnos dohányoztam. De lelkiismeret furdalásom volt hogy egyáltalán eddig szívtam mert ez a pici élet már bennem volt. Semmilyen problémát nem okozott abbahagyni mert sokkal erősebb volt bennem az hogy nem ártok (tovább) a saját gyerekemnek. És én igenis elitélem azokat az "anyákat" akik saját önzőségük miatt tovább szívják a cigit!
2009. okt. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 4 hetes voltam,mikor a teszt pozítiv lett.

Azóta kihajítottam még az öngyújtót is.

A kisfiam 9 nap túlhordás után érkezett makkegészségesen 3140 grammal és 55 centivel.

Vasárnap már 15 hónapos lesz!:)

Boldog babavárást!

2009. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
78%
Nem lesz baja Én sajnos nyolcadik hétig szívtam és a hatodikon már tudtam hogy van! Nagyon jók az eredményeink. A legtöbb végig dohányzós anyukának síros "hisztis" babája van az elején. Elvonási tünetei vannak a babának is. Nővéremmel Öcsémmel dohányzott anyum kis súlyú volt mindkettő és eszméletlenül besárgultak. Tüdő problémásak kicsinek öcsém mindig aztma pumpával rohangált. Nem bizonyított hogy ez miatt de szerintem nagy szerepe volt benne. A kábítószeres anyukákkal ugyanez a baj sajnos a Baba 3-4 nap sokkos és egy kis adag drogot adnak neki hogy meg ne haljon! Szülésznő barátnőm látott már egy pár hasonlót.
2009. okt. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon korán tudtam, hogy terhes vagyok. Nem cigiztem, nem ittam, sok gyümölcsöt, vitamint ettem, nagyon vigyáztam rá, mégis elment 7 hetesen. :'(


Te szerencsés vagy, mostantól vigyázz rá nagyon és ha lehet,inkább ne gyújts rá! Boldog babavárást! :)

2009. okt. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt valaki félreértené, nem szorgalmazom a dohányzást én sem, de azért nem lehet azt mondani, hogy ha az anyuka dohányzik, tuti beteg lesz a babája, ha meg nem, akkor makk egészséges. Anyám dohányzott végig a terhességei alatt, négyen vagyunk testvérek, mindannyian makk egészséges felnőttek vagyunk. Nézzétek csak meg a "www.angyalokszulei.hu" oldalt. Nagyon megrázó elolvasni a történeteket, de egyik anyuka sem írta azt, hogy dohányzott terhesség alatt. És lehet, hogy azért, mert tényleg nem, és mégis tragédia történt.


Persze ismétlem, nem azért írtam ezt, mert egészségesnek találom a cigit...

2010. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!