Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit csináltatok otthon terhess...

Mit csináltatok otthon terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Ma van első napom, hogy itthon vagyok. 27+2 hetes kismama vagyok. Persze, tudom, van egy csomó dolgom, takarítás, babaszoba, mosás, főzés, de ezt nem lehet minden áldott nap, minden órájában csinálni. Ti miket csináltatok még otthon? Egyelőre élvezem, hogy itthon vagyok, de gondolom egy idő után unalmas lesz, vagy nem?
2013. jún. 3. 08:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát én nem élvezem sajnos :(


34 hetes vagyok, és van hogy főzök takarítok, szervezem a dolgaim elmegyek vásárolni vagy valamerre, de amugy tiszta unalom. Tudod az a rossz, hogy mindent apránként csinálok, mert ha mindent 2 nap alatt megcsinálok mi marad késöbbre?



4 napja pakolgatom a kórházi csomagot! :D

Áh!!!!!!!!!!!!!!!!


Én MÁR NEM BÍROM!!!!!!!!!!

2013. jún. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a 9 hónap arra való, hogy lélekben ráhangolódjunk a bennünk zajló folyamatra, a bennünk fejlődő kis emberke érkezésére.


az 1. gyerekemmel való várandóságom idején sem unatkoztam, gyűjtögettem a babakelengyét, holmikat, rengeteget olvastam, terhesnaplót vezettem, rengeteget pihentem.

tudtam a férjemmel is foglalkozni.

a 2. 3. gyereknél sem unatkoztam soha.

2013. jún. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%

En tvztem, dvdztem, sokat pihentem, aludtam, moziba jartam, beultem ide-oda bnokkel, mondhatni hogy elvoltam, jol ereztem magam :) persze mar nagyon vartam, hogy megszulessen a babam. Most lesz 6 honapos, a mindenem, az eletem, de minden nap ugyanolyan. Kel 6-7 korul, szopizik, megprobalok lezuhanyozni, megmosakodni, feloltozni stb... Talan meg reggelizni is tudok, de ha nagyon nyugos, akkor elhalasztom. Utana vele vagyok, jatszunk, enekelunk, 9-10 korul gyumit eszik, aztan alvas kb 2 orat, delutan megint jatek, seta, vagy barmi ilyesmi, utana megint alszik kicsit, este fel8 a pancsi, 8kor az utolso szopi es alvas. Es kezdodik elolrol. Eddig hasfajos volt, majd elkezdett jonni a foga, most forog, ezert rosszul alszunk ejjel, egesz nap nyugos, sirdogal, szinte pisilni sem tudok elmenni, annyira igenyli, hogy velem legyen...

:) szoval meg most evezzetek ki, hogy van idotok magatokra, es tudtok egybe fel orat fekudni, pihenni, azt csinalni amihez kedvetek van, mert utana gyokeresen megvaltozik az elet :)))))

A gyerekem a mindenem, de nem mindig konnyu :))))

Konnyu szulest csajok!:)

2013. jún. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én csak a 39. héttől voltam itthon, kertészkedtem, olvastam, takarítottam.
2013. jún. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Veszélyeztetett vagyok, az elejétől itthon vagyok. Németet és angolt tanulok (mindegyikből szeretnék szintet lépni), filmeket nézek ezen a nyelven, nyelvtant tanulok, a szokásos itthoni dolgokat csinálgatom, néha új recepteket próbálok ki. Én nem szoktam unatkozni, nagyon jól haladok a tanulnivalóval és ez felvillanyoz.
2013. jún. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Filmeket töltöttem le, sorozatokat, olyanokat, amiknél néhány részről lemaradtam. Újra megnéztem a teljes Szomszédok sorozatot. :D Rengeteget olvastam.

Rendezgettem a saját holminkat is, volt időm végre a mi szekrényeinkben is szanálni, rendbe tettem az iratos fiókokat...

A 32. hétre kész volt a babaszoba, akkor érkeztek a bútorok, lemostam őket, bepakoltam.

A 35. héttől heti kétszer jártam uh-ra, ctg-re, egyszer diabetológiára, ott vérvétel...Már nem is nagyon volt erőm otthon rendezgetni a sok jövés-menés miatt.

A 38. héten meg is érkezett a fiam.

2013. jún. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz unalmas. Most új a szabadság érzése, és azt hiszed, hogy mindenre lesz rengeteg időd. Beállnak a dolgok maguktól egy idő után. Mikor igazán beleveted magad pl. a babaszoba tervezésbe, elkezd repülni az idő. Akkor szembesültem pl. mekkora választék van gyerekholmiból, amikor a polc előtt álltam. Már mindjárt nem döntöttem és vettem meg azonnal a dolgokat, utánanéztem ennek is, annak is. Így már ezzel sem mentek olyan szaporán a dolgok. Ha beleveszel olyan rutin dolgokat a napjaidba, amiket a munka miatt nem tehettél meg eddig, mint pl. egy kis nyugtató zene hallhatás, ami a babának mondjuk születés után is jó, vagy pl. hangos olvasás, máris máshogy telik a nap. De ezek a dolgok jönnek maguktól is.
2013. jún. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én mint veszélyeztetett kismamaként 7.héttől itthon vagyok, a veszély főleg mostantól áll fenn(mármint ami miatt itthon vagyok)filmeket,sorozatokat,nézek,olvasok,netezek,házimunka,vadászom a babakelengyét,ismerkedek kismamákkal,kézműveskedek,és nem utolsósorban 4 évesemmel foglalkozok,sétálunk,játszótér stb19 hetes kismama
2013. jún. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!