Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki dohányzik?

Figyelt kérdés
Az esetleges viták elkerülése érdekében leszögezném hogy én nem dohányzok. Viszont ma amikor jöttem el a háziorvostól majd összeestem a döbbenettől kb 30 hetes lehetett a kismama és úgy füstölt mint a gyárkémény, hát hadd ne mondjam nem szoktam ítélkezni de ezen megdöbbentem ráadásul egymás után elszívott 2 cigit. Kinek mi a véleménye a dologról? észrevette a kismama hogy hogy néztem rá. :(
2013. jún. 3. 13:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
72%
Utolso valaszoloval teljesen egyett ertek! Egyik ismerosom vegig cigizte a terhesseget allitolag nem cigizett annyit de sztem ez ilyen maga nyugtatos kamu volt . Most 3 eves a kislanya es asztmas lett ugy h a csaladban senkinek nem volt .Szoval most van lelkiismeret furdalasa rendesen h valiszinu az o hibaja.
2013. jún. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%
Bocsi nem az Utolso hanem a 4es.
2013. jún. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz, de megállom. Az első kettővel ennyire nem volt vészes, csak most a 3.-nál állandóan kívánom, hogy elszívjak egyet. Nem teszem, mert felfogtam (élő példákon keresztül is sajnos, hogy mennyit árt...). Az első kettő terhesség alatt rosszul voltam sokszor, úgy a cigi volt az utolsó dolog, ami eszembe jutott. Most egyáltalán nem volt se hányingerem, se szédülés, ájulás, így néha tényleg borzasztó nagy a kísértés. A legnagyobb bűnöm annyi volt, hogy mikor a párom kiment cigizni, meggyújtottam, beleszippantottam és már át is adtam neki. Ha nem lett volna bűntudatom, azt mondanám jól is esett volna, de így nem...

Viszont, aki meg se próbálja letenni / csökkenteni, azokról nincs jó véleményem.

2013. jún. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Sajnos nagyon sok kismama dohányzik. Voltam gyakorlaton nőgyógyászati osztályon...hát, sorban jártak le a terhesek dohányozni.

Mikor UH-t néztem, az egyik kismamának rossz volt a lepényi keringése. Kérdezte tőle a doki, hogy dohányzik-e, erre majdhogynem röhögve mondta, hogy háááát igeeeen.....


Szerintem undorító dolog. Terhesen is, meg újszülött gyerek mellett is.

Elhiszem, hogy nem egyszerű leszokni. De ha már eljut oda, hogy elhatározza, hogy babát szeretne, akkor bizony még a teherbeesés előtt meg kellene szabadulnia ettől a szokásától.

Ha meg nem tervezett volt a gyerek, akkor amint megtudja, hogy állapotos, és úgy dönt, hogy megszüli, le kellene tennie.


Egyébként az csesz fel nagyon, hogy ha vki azt mondja, hogy drogozik terhesen, akkor mindenki el van háborodva, meglincselik, leköpik. De ha dohányzik, akkor jön a sok dohányos, hogy "de az ő dolga", meg "én is cigiztem, mégse lett baja a gyereknek", "könnyen beszél az, aki nem cigizik" stb.

Pedig a cigi is legalább olyan, mint a drogok.


Komolyan mondom, vagy pofán vágnám a terhesen dohányzókat, vagy oltári nagy pénzbüntetést szabnék ki rájuk.

2013. jún. 3. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Az első terhességem elött én is cigiztem keményen napi 1-1.5 dobozzal amikor pozitív lett a teszt (nem volt tervezett baba) abba pillanatba dobtam ki a cigit, és azóta sem gyújtottam rá most 2 éves a lányom és 12 hetes kismama vagyok :D nagyon boldog vagyok hogy így alakultak a dolgok, a második babát terveztük. Pont ezért nem tudom megérteni hogy képes egy leendő anyuka dohányozni a terhessége alatt meg utána is. Nem ítélkezni akarok. És ismét elmondom nem is vitát nyitni szeretnék csak meglepő hogy ennyire magukkal vannak elfoglalva a kismamák és azt hogy a pocakba a baba meg ugyan úgy dohányzik ahogy ő az nem is érdekli és az a legszörnyűbb hogy amikor meglesz a pici ő nem kap nikotint csak ha szopizik de utána neki milyen rossz lehet, amikor ő is úgy születik hogy függő
2013. jún. 3. 13:42
 16/27 anonim ***** válasza:
65%

Én dohányzom. Sosem hittem volna hogy így lesz. Felfordul a gyomrom minden dohányzó kismama látványától, de mégsem tudok szabadulni tőle. 31 éves vagyok, első gyerek lesz, s 17 éves korom óta cigizek. Amit meg tudtam tenni, kb 2 -3 óránként 4-5 slukkot elszívok, s ennyi. Ha elmegyek itthonról nem viszek magammal cigit, sosem gyújtanék rá mások előtt, mert magam előtt is szégyellem. De egyszerűen képtelen vagyok szabadulni. S ismétlem: soha nem hittem volna, h ilyen nehéz, s hogy nem fog menni.. :( Sőőőt minden féle elképzeléseim, meg elveim voltak (vannak is azért) .. hogy én micsoda csoda kismama leszek... :P Hát nem. :(

A napi minimum 1 dobozomról ennyire tudtam lemenni, akkor amikor kiderült, hogy várandós vagyok. Most a 32. hétben vagyok. Azóta nem szívtam el egy egész szál cigit egyszer sem. Nem is kívánok annyit. Ennyi épp jól esik.

Ja, és kimondhatatlanul irigylem azokat akiknek kiég az agyukban a cigi utáni vágy amikor meglátják a két csíkot. :-/ Sajnos nem tartozom közéjük.


Szal ennyi...


Livi

2013. jún. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

Én 6êvig cigiztem napi egy dobozzal elszívtam.

Mikor pozitív lett a testem ugyanúgy cigiztem sőt az izgalomtól töbet szívtam.

De 5hetes tehesen mikor megláttam az ultrahangon a picikémet egyből letettem.

Attól a naptól kezdve egy slukkot sem szívtam!!!!

Nem voltam rosszuk a terhességem alatt nem hanytam...

Amit bánok viszont hogy visszaszoktam :-(

6hetes volt a fiam mikor elszívtam egy szálat azóta is cigizek

Viszont nem szoptatok nem volt tejem

2013. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
78%
Bevallom, én se tudtam letenni:-( terhesség elött naponta kb egy dobozzal elszívtam, ráadásul erősebb fajtából. Nem volt tervezve a baba, ahogy megtudtam hogy terhes vagyok, megfogadtam hogy nem gyújtok rá, sajnos egy napig tartott a fogadalmam:-( sikerült lecsökkentenem, napi 3-4 szálat szívok, de csak itthon a teraszon.
2013. jún. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
18%

Ezek a válaszok.... csupa szuperanya:)!

Annyira szeretitek más feje felett törni a pálcát:)

Szórakoztató...

2013. jún. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Maradjunk annyiban, hogy árt a babának a dohányzás, és szomorú, hogy valaki nem tudja letenni, de ez egy függőség!

De már megint valaki cinikusan "szuperanyuz"!

Igenis büszke lehet magára, aki le tudja tenni a cigit! Ez nem azok ellen szól, akik nem tudják letenni! Én is le tudtam tenni, és jó érzés, hogy meg tudom állni már több, mint 3 éve! Így tudok szoptatni is!

2013. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!