Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szedek semmilyen terhesvit...

Nem szedek semmilyen terhesvitamint csupán napi 2x 3 mg folsavat. Na nem mintha a gyermekemért nem akarnék megtenni mindent, csak egyszerűen tartok az ilyen jellegű dolgokról. Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Mikor döntök jól ha szedem, vagy ha beérem anyáink módszerével és sok gyümölcsöt, zöldséget eszem?
2009. okt. 8. 08:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is ezt csinálom és a doki azt mondta nekem, hogy ennyi elég.
2009. okt. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt saját magadnak kell eldönteni, nyílván egy vegetáriánusnak is nehéz azt mondani, hogy a baba érdekében egyen húst.

Csak véleményt tudok erről neked írni, ami hirtelen az eszembe jutott:


1. Anyáink sem szedték, ez igaz, de anyáink korában sokkal több vitamin volt a zöldségekben és a gyümölcsökben, mint most, ezekben a mesterségesen érlelt, ki tudja mivel kezeltekben. Soknak olyan műanyag semmi íze van, hogy eszembe jut, mivel lehet felturbózva :o(

2. Anyáink sokkal mozgékonyabb életformát folytattak, manapság már az emberek táplálkozása hagy kívánnivalót maga után - gyorskaják, bekapok valami felesleges kalóriát, stb. (Tisztelet a kivételnek)

3. Ha az adalékanyag miatt aggódsz, ami ezekben a vitaminokban benne van: Miben nincs már adalékanyag? Nem tudsz olyan élelmiszert levenni a polcról, ami ilyen szempontból ne lenne káros. (kivéve, ha mindent bioboltban veszel, vagy saját magad termeled)

4. A nyár elmúlt, télen kevesebb gyümi van, ami pedig itt Mo-n terem, még kevesebb. Amit külföldről hoznak gyümiket általában éretlenül szedik le, utána érlelik mesterségesen.


Hírtelen ennyi érvem van, hogy miért ne szedhetnéd a vitamint! Neked sem árt, ha jó a vérképed, mert a babó önző, mindent elvesz, ami neki kell, nem törődik azzal, hogy anyának marad e vitamin, vagy ásványi anyag a szervezetben :o)


5. Főleg itt az influenzás időszak, amiatt is jobb, ha akár mesterségesen is, de beviszed nemcsak a vitaminokat, hanem ami még fontosabb, az ásványi anyagokat a szervezetbe (ezt egy dokitól hallottam, hogy fontosabbak az ebben lévő ásványi anyagok, mint a vitaminok)


Kb. ennyi, remélem azért tudtam segíteni.

Üdv,

32 h km

2009. okt. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Tőlem a doki rögtön megkérdezte, hogy szedek-e valamilyen terhesvitamint, mikor kiderült, hogy babát várok. Kicsit félve mondtam, hogy "Nem". Erre ő azt mondta, hogy addig, amíg a vérképem normális, nem is kell, inkább egyek sok gyümölcsöt, zöldséget. Emellett egyek kiegyensúlyozottan. Én így is tettem és nem is volt semmi gond a 9 hónap alatt. Persze, a másik doki, aki a terhesgondozást végezte, állandóan a vitamint akarta kiírni, de én nem kértem. A kislányom makk egészségesen született, most 13 hónapos, enyhe náthán kívül még sosem volt semmi baja, pedig nincs búra alatt nevelve (3 nagy tesó+haverok, szóval kész átjáróház).
2009. okt. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
ÉN is csak folsavat szedtem. 5 hónapos az egészséges kislurkó.
2009. okt. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Sziasztok!Mikor kiderült,hogy terhes vagyok,akkor azt mondta a dokim,hogy mivel duci vagyok ne szedjek semmilyen terhes vitamint.Állítólag éhségérzetet okoznak.Egészséges táplálkozás mellett bőven elég,hogy beveszek napi 1 folsavat és napi 1 MagneB6-ot.Már 17 hetes vagyok és minden rendben a picivel.
2009. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Én sem szedtem terhesvitamint és lett egy gyönyörű, nagy és egészséges kisfiam!

A orvosom azt mondta, nincs szükségem rá, csak az általa felírt két gyógyszert szedtem.

2009. okt. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a doki hogy neha nem baj ha elfelejtem bevenni a vitamint,mert ehsegerzetet csinal es csak felhizlalom magam es a babam is.Inkabb mozogjak es egyek minel tobb friss zoldseget,a baba ugy is mindent megkap a szervezetembol amire szuksege van.Termeszetesen ezt csak is a teljesen egezseges kismamak tehetik meg,mert ha valakinek valamijen hianya van azt bizony potolni kell.Szep babavarast kivanok mindenkinek.
2009. okt. 8. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
0%

Anyáink korában nem volt UH, se terhességi teszt, se egy csomó olyan vizsgálat, amit ma már természetesnek veszünk. Ha vissza akarunk térni anyáink korának egészségügyi színvonalához, akkor miért nem hanyagoljuk ezeket is?


Nem értem, miért tartasz a terhesvitamintól. Az Elevitben pl csak vitaminok, ásványi anyagok és nyomelemek vannak, szigorúan csak annyi, amennyi egy napra elég. Nem több. Ezek viszont fontosak ahhoz, hogy a baba jól növekedjen, egészséges legyen, minden szerve kifejlődjön. Nem óriásbébit csinál.


Nagyon helyesen teszed, hogy szedsz folsavat. A folsav megfelelő adagban szedve (napi 0,8 Mg) 92%-kal csökkenti egyes súlyos, az élettel összeegyeztethetetlen idegrendszeri károsodások kockázatát, mint az agy- és koponyahiány vagy a nyitott gerinc. Ennyi folsav nap 15 tányér spenótban lenne, nincs az a kismama, aki ennyit meg bír enni minden egyes nap!


Ezenkívül ki tudja, hogy tényleg eszünk-e olyat és annyit, amiben minden benne van, ami kell, pl cink vagy jód. Utóbbi elengedhetetlenül szükséges a baba agyának fejlődéséhez, de a magyar vizek egytől eyik jódhiányosak, így vagy a jódozott só a megoldás, vagy a Gravida terhesvitamin, amiben van jód is.


És végül: igen, rengeteg kismama szül egészséges babát mindenféle vitaminpótlás nélkül. Igen, ők vannak többségben. Ugyanakkor vannak kismamák, akik meg nem! És akárki lehet ez a kismama. Az Elevit tesztelésekor többezer nő szedte ezt a vitaminkomplexet, másik többezer nő nem szedett semmit. Ők voltak a kontrollcsoport. A kísérletet nemsokára le kellett állítani, amikor a kontrollcsoportban már 6 nyitott gerincű kisbaba született, míg az Elevitesben egy sem.


Számoljunk: vitamin nélkül minden 400-ik baba nyitott gerinccel születne (ez a hivatalos statisztikai arány), azaz 399 baba egészségesen, egy azonban betegen. Az a 399 anya mondhatja annak az egynek, hogy ők minden vitamin nélkül is ép babát szültek, az nem segít azon az egyen, aki akár te is lehetsz...


Vitaminnal a nyitott gerinc esélye 92%-kal csökken, azaz

már csak 1:5000, vagy még kisebb.

[link]

2009. okt. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ. Az utolsó válaszolónak írnám a következőket: nekem nincs semmi gondom a terhesvitaminokkal, csak a mai világban a média által túllihegett reklámok világában az ember már nem tudja mi a jó neki. Az Elevitről meg végképp nem tudok mit mondani, az nekem épp elegendő volt, hogy Belgiumban már betiltották, ezt onnan tudom, hogy van ismerősöm aki kint él, ő mondta. Ha annyira megbízható és hiper-szuper akkor a nálunk 50 évekkel előrébb járó országokban miért tiltották be???? :( Jó egészséget és boldog babavárást mindenkinek.
2009. okt. 8. 10:58
 10/20 anonim ***** válasza:
Na, ezt most hallom először, és nem tudom elhinni. Miért tiltották be, azt nem mondta?
2009. okt. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!