Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik/anyukák akinek van...

Kismamik/anyukák akinek van kutyája! Ti, hogy szoktattátok meg a kutyussal a kisbabát?

Figyelt kérdés
Már 2.5 éve van egy kis szoba kutyánk. Oktoberben jön a kislányunk és nem tudom hogy szoktassam össze öket illetve a kutyát mikor engedjem oda hozzá. Kicsit féltékeny fajta és ezért nem tudom hogy reagálna rá.
2013. jún. 9. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mi amikor hazahoztuk a kórházból a fiam megmutattuk a kutyánknak. Én nem zártam ki a kutyát a gyerekszobából sem soha, hiszen a baba sem lesz ott sokáig (nálunk csak alszik a szobájában, egyébként kb. 1,5 hónapos korától velem volt kint), utána úgyis egy légtérben lesznek, így pedig a kutya nem érzi kizárva magát, tehát nem lesz féltékeny. 1 éves a fiam, engedem őket simán együtt játszani (persze ott vagyok) és nagyon jól megvannak együtt. Persze hozzátartozik, hogy a mi kutyánk egy mopsz, ami az egyik leggyerekbarátabb kutya (fát lehet vágni a hátán) és nagyon nyugodt. Amennyiben nektek terrieretek van, azoknál nem árt figyelni, de az is megoldható.
2013. jún. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekünk tacskó és pincsi keverék. És elég izgága. Remélem nálunk is így lessz ahogy nálatok volt. Köszönöm a választ :)
2013. jún. 9. 19:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk staffordunk van, igazi gyerekbarát, megbízható kutya.

Rögtön mikor hazajöttünk a kórházból azzal kezdtem, hogy jól megszeretgettem, majd megszagoltattuk vele a kislányom.

Utána sem zártam el őt tőlünk, szinte minden nap megszagolta az új családtagot.

Most, hogy már kezd kúszni a lányom és amúgy is mindent a szájába vesz, jobban összeengedem őket, legalább erősödik az immunrendszere.


A kutyánktól nem féltem, bár őt direkt kölyökkorától úgy szocializáltuk, hogy szeresse a gyerekeket (volt, hogy a hátán lovagolt egy kisfiú) és direkt hozzászoktattam, hogy azt is eltűrje, ha belenyúlok a táljába evés közben, vagy húzgálom a fülét, farkát.

Persze ezeket nem fogom engedni a lányomnak, de mivel gyerek, sosem lehet tudni mikor csinál ilyet egy óvatlan pillanatban és így nyugodt vagyok, hogy a kutyán hozzá van szokva ezekhez.

Amúgy is türelmes, barátságos természete van, így teljesen nyugodt vagyok, persze kettesben sosem hagyom őket.


Egy tacskó-pincsi keverékben már nem bíznék meg főleg, hogy saját állításod szerint is féltékeny típus.

A kisebb termetű kutyák amúgy is hajlamosabbak odakapni, én ezért sem választottam volna ilyen fajtát mivel tudtam, hogy gyermeket fogunk vállalni.

Bár az is igaz, hogy minden fajtát meg lehet normálisan nevelni és az, hogy féltékeny, csakis a gazda hibája, ezt ti rontottátok el, gondolom el lett kényeztetve.

Attól, hogy kis termetű, még ugyanúgy kutya, tudnia kell, hogy a rangsorban a legutolsó.

Elnézést, ha ezzel megbántottalak, de ez így igaz.

Én félteném tőle a gyerekem.

2013. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Baratnomek ugy csinaltak, hogy szules utan (meg mielott haza vittek a picit) a ferje hazavitte a baba egyik takarojat es megszagoltatta a kutyaval. Egy par darab ruhat pedig betett a szobaba (persze amit a baba viselt), hogy a kutya szokja a szagot. Nem is volt semi gond a kutyaval kesobb, mert hozzaszokott a szaghoz meg a baba hazaerte elott. En is igy fogom csinalni, mert nekunk is van kutyank, de attol meg a gyerekszobabol ki lesz titltva!
2013. jún. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 3 válaszolóval egyet értek! A kiskutyák sokkal féltékenyebbek tudnak lenni mint egy nagy testű kutya, bár szerintem a legtöbb a nevelésen múlik. De ha féltékeny az nem jó.Vidd el kutyasuliba egy pár alkalommal hidd el ott fogják adni a legjobb tanácsokat mert látják ,hogy viszonyul másik kutyákhoz (mennyre fogadja el a többieket és fogadtatja el magát mennyire hallgat rátok és ki a falkavezér otthon) Mi a saját példáinakt tudjuk leírni amiből egy kettőt megtudsz fogadni de mi nem ismerjük a kutyád mi a saját kutyáink által adunk tanácsot ami nem a legjobb mert közel se biztos ,hogy ugyan olyan természetűek. Elviszed a suliba az oktató nagyon hamar látni fogja kell e agódnod vagy sem és ,hogy hogyan is csináld! Én ezt tapasztalatból írom. Én is feltettem itt ezt a kérdést nem is olyan régen és annyira sok fajta választ kaptam... így felhívtam a kutyám volt oktatóját és megnyugtatott ,hogy ez a fajta alapvetően nagyon gyerek barát de az én kutyám meg kimondottan gyerek,ember kutya barát jó természettel a nevelésén van mit csiszolni de alapjáraton mi vagyunk a főnökök ami nagyon fontos szóval ne izguljunk! (bullterrier) Amit már most csinálj ha vesztek a babának játékot babaholmikat már most mutasd meg neki de ne enged ,hogy a szájába vegye tedd le a földre és ne engedd ,hogy elvigye onnan, ezt csináld meg mindennel többször is! Mert nálunk pl az volt a legnagyobb baj ,hogy eddig mindent ami játék volt ő kapott és ez által a baba dolgokat is elakarta egyből venni mert ő azt hitte ,hogy az övé. És gondolom te sem szeretnéd ha leesik a baba cumija vagy kiszoknia vagy bármi akkor a kutyusod ellopja :) mi még azt is csináltuk egy Cesar részben volt ,hogy széthagytuk a lakásban a baba ruhát és addig nem vettük el őket amig foglalkoztatta ahogy elkezdte nem érdekelni szépen el kezdtük felszedni a ruhákat! Jah és ami még fontos de mikor haza viszitek a babát ne erőltesétek a megszagolást ha akarja szagolja meg de ne nyomkodjátok neki oda majd akkor szagolja meg ha ő akarja ,ne hogy az erőszakoskodás miatt ellenszenv alakuljon ki! (nekem ezt az oktató mondta) nálunk nem kellet erőltetni ahogy haza értünk már szaglászta is:)
2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

tényleg egyéni, jó volna, ha a te kutyádra szabott segítséget kapnál egy szakembertől, főleg, mert a féltékeny kutyusokkkal jóval óvatosabbnak kell lenni.


amúgy vicces egyébként, ahogy az utolsót olvastam az jutott eszembe, h ha a babholmikat a földre teríteném, a kutyám első dolga az volna, h az összesre ráfeküdne és mindegyiken aludna pár órát, mert mi meg úgy szoktattuk, h amit a szőnyegre teszünk, arra ráfekhet. a játékok elhurcolását nagy nehezen, de meg fogja állni, de lesznek visszaesések elég sokáig, mert bár iszonyat barátságos és emberszerető, jól nevelt és nagyon könnyű vele együtt élni lakásban, azért a számára nem tetsző szabályokra szívesen keres időről-időre kiskapukat és a kisfiunk játékának rágcsálása sajnos nagyon is kedvére való volna, azt biztosra veszem :). még egy pici hátra van szülésig, de mármost borítékolom, azonnal szagolni fog és nem lesz ellenséges, inkább nagyon érdeklődő és már az első héten meg akarja majd bolhászni rugin keresztül, mintegy megpecsételendő a barátságukat :))

2013. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát a férjem már a kórházból hazavitt egy kis takarót, amin aludt a babánk, hogy szagolja meg (pulikutyánk 3 éves volt ekkor). Fontos, hogy szaglászni szabad, de játszani nem szabad odaadni a rongyot, hisz a kisbabát sem cincálhatja majd, vigyáznia kell rá. Fontos, hogy ugyanolyan figyelmet kapjon és pozitív élményeket társítson a babával, például, ha felveszem a babát ő kap egy jutalom falatot, vagy a férjemtől egy kis extra játékot, nálunk a sétákat is összeköti a kicsivel, szóval megszerette. A kisfiam a szőrébe kapaszkodva tanult járni...
2013. jún. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat. Mindenképpen el viszem kutyasuliba és kérek tanácsot. Az a fura hogy féltékeny de nem kap oda senkinek mindenkivel barátságos gyerekekkel is még a betöröt is körbe nyalogatná :) Csak ha a páomnak adok puszit akkor sem kap oda csak "nyavajog" hogy öt is megszeretgessük :) Ha leviszem sétálni és kutyát lát ugatni kezd de a legszebb elvittük kutyaszépségversenyre és ott egyáltalán nem ugatott még beraktuk kutyaoviba is és ott egyböl kufircolni kezdett :) a kan kutyákkal is el volt. de ha sétálunk... akkor mindenkit elijesztene :) szóval attol nem félek hogy majd oda kap vagy ilyesmi. Köszönöm a haszbos tanácsokat :)
2013. jún. 11. 11:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!