Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy nőgyógyász meg tudja...

Egy nőgyógyász meg tudja állapítani egy nőről, hogy 3 hetes terhes? (valójában 1 hetes)

Figyelt kérdés

azért valójában,mert az orvosok a fogantatás pillanatát úgy veszik, hogy akkor már 2 hetes terhes a nő. (elég hülyeségnek hangzik)

Szóval a nőgyógyász egy rutin vizsgálat során meg tudna állapítani egy ilyen korai terhességet?



2013. jún. 25. 15:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
igen, tapasztalat.
2013. jún. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

nem.

mivel a legkorábban a 4 hetes terhességről lehet bármit is sejteni, akkor marad ki a menstr. stb.

ultrahangon nem lát semmit, tapintani nem tud semmit, a vérvételből esetleg lehet valami

úgyhogy max sejteni lehet

2013. jún. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nem. Amíg nincs szívhang, nem is mondja, hogy terhes vagy. 3 hetes terhességnél még nem is nagyon látszódhat semmi.
2013. jún. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem.Én 5 hetesen mentem mindkét terhességemmel először a dokihoz,akkor még csak petezsák látszódott,a másodiknál pedigakkor még csak a gestatios gyűrű(ebből alakul a petezsák)
2013. jún. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok

azt nem is mondta, hogy terhesség, hanem elmondta, hogy petezsákot lát és ha minden jól megy, ez baba lesz

2013. jún. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
és mi is az pontosan? Mekkora az, ultrahangnál lehet észrevenni?
2013. jún. 25. 16:43
 7/15 anonim ***** válasza:

igen, ultrahanggal látta. egyébként teljesen más miatt mentem dokihoz. méretet nem mondott, csak hogy petezsákot, pontosabban petezsák kezdeményt lát.

valószínű sokszor látnak ilyet a doki, csak nem mondják, mert nagyon gyakori, hogy valami elkezdődne aztán mégsem lesz belőle semmi. szerintem nekem is csak azért mondta, mert más problémára gyógyszert kellett volna szednem, ha megjött volna

2013. jún. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

köszönöm. már rákerestem, csak a lényeget nem találtam, de már tudom mi az.

És megmaradt a baba?

2013. jún. 25. 17:10
 9/15 anonim ***** válasza:

igen, már szépen növöget.

azt elfelejtettem, hogy még látott cisztát is, ami a következő alkalomra eltűnt. így valószínűsítette, hogy az sárgatest ciszta volt, ami gyakori terhesség elején

2013. jún. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Nem.

És nem az a hülyeség, hogy utolsó havitól számolják a terhességi heteket, mivel a peteérés és a fogantatás mindenkinél máskor történik, hanem az, hogy te, mint rutintalan, kezdő, tapasztalatlan felül akarod bírálni. Ja és a kérdés is hülyeség.

2013. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!