Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ténylegesen mi a védőnő feladata?

Ténylegesen mi a védőnő feladata?

Figyelt kérdés

Olyan érdekes dolgokat olvasok itt, hogy a védőnő ezt meg azt mondta, ezt meg azt tanácsolta. A második babámat várom, ugyanaz a védőnőm, mint az előzőnél, de én a dokimmal meg a szülésznőmmel többre mentem, mert a védőnő semmit nem csinált.

Azon kívül, hogy 2 hetente megmérte a súlyomat, a vérnyomásomat, odaadta a vérvételekre a beutalókat, semmit. És amióta a fiam elmúlt hat hónapos (most már 3 éves), nem is volt nálunk.


Csak az enyém ilyen?


2013. júl. 6. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Hivatalosan ezek a feladatai:

[link]


Gyakorlatilag sok a használhatatlan védőnő, aki rontja a hivatás becsületét, és fele ennyit sem csinál :(


Egy védőnőhallgató

2013. júl. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk csak közvetlenül szülés után volt kint pár percre... (egyébként ezt a kérdést én is kiírtam pár hónapja :) ) Ismerősönéknek megmutatták hogy hogyan kell fürdetni egy babát, mi neten néztük meg, nem is tudtuk hogy a védőnőnek kéne megmutatnia, és szégyelltük mástól megkérdezni. Másokhoz havonta járnak, itt nálunk akkor látja a vnő a gyereket ha elviszem. Ha nem vinném, nem keresnék. A státuszvizsgálaton (1 hónapos, 3 hónapos stb) nem vizsgálják a gyereket, hanem hadarja a vnő a kérdéseket, de felét fel sem olvassa csak bejelöl vmit. Ja és a vnőt akihez tartozunk kb 5 hónapja nem láttam mert sosincs a helyén, mindíg más van helyette.... Már csak akkor megyek hozzá amikor nagyon muszáj, a kérdéseimre hülyeségeket válaszol úgyis.
2013. júl. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én falun élek,de annyira aranyos és segítő kész védőnőm van,hogy jobb nem is kell. Két babámmal hozzá jártam és a harmadikkal is oda járok. Amikor haza mentünk a kórházból ő már kb 1 óra után ott volt és meg vizsgálta a gyereket. Mindent el mondott mit és hogyan és mikor és hova. Szóval nagyon jó védőnőnk van.
2013. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor a tiéd még "sokat" is csinált, mert én a beutalókat is a dokimtól kapom :) abszolút feleslegesnek ítélem a dolgot, de elfogadom a rendszert :)
2013. júl. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es, beutalót csak orvos írhat, szakdolgozó (védőnő, szülésznő, ápoló stb) nem! Néhány helyen előre lepecsételt és aláírt kitöltetlen beutalót hagy a doki a védőnőnél, hogy ő töltse ki, de ez szabálytalan, mert a védőnők nem kérhetnek vizsgálatot!
2013. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A babafalvás link jó, még csak most várjuk a babánkat, de nálunk nagyon aranyos védőnő van, persze adminisztrál a kiskönyvbe meg súlyt, vérnyomást, vizeletet stb. néz, de emellett minden olyan hülye kérdésemre válaszol, amivel nem húzom az orvosom idejét, mindig megnyugtat, tanácsot ad ha bizonytalankodom. Míg nem ismertem én is azt hittem fölösleges intézmény, de ahol jó a védőnő az levesz egy kis gondot az orvosokról és a kismamáknak is van kihez fordulni az apró problémáikkal.
2013. júl. 6. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!