Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, hogyan tovább?

Terhes vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Miután közöltem a párommal hogy babát várok, közösen megegyeztünk, hogy a baba marad. Kissé váratlanul ért minket a dolog, de mindent összevetve örülünk. A gond ott kezdődik, hogy nem tudom mikor érdemes elmenni a nőgyógyászhoz, illetve a terhesség során milyen vizsgálatok vannak. A másik kérdésem az lenne, hogy Ti hogyan készültetek a szülésre? Az orvosnak mikor és mennyit kell adni "hálapénz" gyanánt ?

2013. júl. 18. 12:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Hány hetes lehetsz? Az utolsó menzeszed első napjától kezdve tudod kiszámolni. 8-9 hetesen érdemes már elmenni, bár a leglényegesebb első vizsgálat, ami genetikai ultrahang vizsgálat lesz, az pontosan a 12. héten lesz.

Nemcsak orvoshoz kell menni, hanem fel kell keresned a körzetileg illetékes védőnőt is, ő majd minden elmond részletesen, hogy hová, mikor, milyen vizsgálatra kell menned.

A hálapénz csak akkor érdekes, ha fogadott orvost választasz. Többnyire van tarifájuk, általában egy vizsgálat árát beszorozzuk 9-cel, és ennyibe kerül egy természetes szülés, 10-zel beszorozva pedig a császármetszés díját kapjuk.

2013. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kerria ***** válasza:

1. "A gond ott kezdődik, hogy nem tudom mikor érdemes elmenni a nőgyógyászhoz, illetve a terhesség során milyen vizsgálatok vannak." erre a kérdésedre itt megtalálod a szükséges infót:

[link]


2. "Az orvosnak mikor és mennyit kell adni "hálapénz" gyanánt ?" erre a kérdésedre a válaszom:

- ha fogadott orvosod lesz (választasz nőgyógyászt), akkor az havonként kb. 10 ezer Ft (orvostól, helytől függ, hogy mennyi) a vizsgálatra. A szülési díj megint dokifüggő, valaki megmondja fixen mennyit kér, valaki rád bízza.

- ha nem lesz fogadott orvosod, akkor 'SZTK' rendelésekre kell járni, ott nem szoktak adni pénzt, de ez is egyéne válogatja. Ebben az esetben érdemes abban a kórházban érdeklődni ahova tartozol, hogy mennyit szoktak adni az ügyeletes dokinak, aki levezeti a szülést.

3. "Ti hogyan készültetek a szülésre?" kérdésedre a válaszom:

-Első terhességemnél a kórház szülésfelkészítő előadására, illetve a területi védőnővel konzultáltam erről.


Remélem ssegítettem

2013. júl. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1. HA már sejted hogy állapotos vagy, rég el kellett volna menned nőgyógyászhoz

2. Az orvos mindent elmond neked, kezdve azzal hogy milyen vizsgálatokra lesz szükséged, mikor hova menjél, mikor menj vizsgálatra hozzá,

3. Ekkor eldöntheted hogy lesz-e fogadott orvosod vagy sem.

4. Ha nincs fogadott orvosod akkor is megkapod a megfelelő vizsgálatokat, és akkor is levezetik a szülést (az éppen dolgozó nőgyógyász vezeti majd le) Viszont nem kell azon rágódni hogy mennyi hálapénzt fizess (ami ugye nem kötelező)

5. HA van fogadott orvosod akkor az orvos vagy megmondja mennyit vár el hálapénznek, vagy utána érdeklődsz a többi kismamánál akik nála vannak, hogy ők mennyit gondolnak.. (100 ezret biztos adsz neki a 9 hónap alatt mint hálapénz..)

6. Mindenki másképp készül a szülésre. Én például nem is foglalkoztam azzal hogy milyen lehet a szülés. Ha eljön az ideje úgyis átélem, kár 9 hónapig ezért görcsölni..

2013. júl. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én megvártam a második mensit hogy nemjött meg,elmentem dr hoz,elküld uhura vagy ő megcsinálja*kórháztól függ*,kapsz leletet milyen idős terhes vagy,azzal felkeresed a védőnőt.Onnantól mondják hova mere,mikor vérvétel stb.

5gyermekes

2013. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2013. júl. 18. 12:46
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyenlőre nem tudok elmenni orvoshoz. Jelenleg egy nyaralás közepén vagyunk, szóval dupla öröm.
2013. júl. 18. 12:50
 7/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok.

Nálunk is valami ilyesmi volt :)

Szóval, ha hazaértél, elmész nőgyógyászhoz, aki megerősíti a terhesség tényét (ez lehet privát, és sztk is, javaslom a privátot) Csinálnak UH-t, megnézik, hogy méhen belül van-e. Talán addigra szívhang is lesz. Kell menni védőnőhöz is (ez általában területileg meghatározott).A védőnő mindig mondja, hogy mikor milyen vizsgálatok lesznek, és ad beutalókat. Labor, UH. Nyugi, mindig tudni fogod, hogy majd épp mi jön.

Én egy rakás blogot, posztot, cikket olvasgattam a terhességről, szülésről, gyereknevelésről. Ez bármelyik lehet, ami neked szimpatikus.

Orvosa válogatja, hogy ki mennyibe kerül. Az én orvosomnak nincs fix tarifája, adok amennyit gondolok, és kész. De persze ez csak a szülésre vonatkozik, a vizsgálatoknak megvan a meghatározott díja. És ugye van, aki megmondja kerekperec, hogy 100 ezerért szüleszt. Általában a magánrendelési díj 10 szeresét szokták adni hálapénzként.

2013. júl. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szülésfelkészítőre én is jártam.
2013. júl. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!