Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8hetes terhes vagyok, van egy...

8hetes terhes vagyok, van egy nem igazán beszámítható cicám (még egy hétig van nálam), és szétkarmolta a karomat. Vérzett, bedagadt. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
A toxoplazma eredményem még nem jött meg.próbálom kerülni ezt a kis dögöt,de úgy nekem támadt,hogy alig bírtam leszedni magamról.szó szerint szétmarcangolt.most kb.meg tudnám ölni...
2013. júl. 22. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Karmolástól szerintem nem lehet toxoplazma fertőzést kapni, max. elfertőződik a seb (mutasd meg dokinak vagy fertőtlenítsd házilag, ilyenkor gyengébb az immunrendszer).

Macskaürüléket ne takaríts (be is lehet lélegezni a fertőzést).

2013. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hat ez nem tul szerencses, hogy ennyire szetkarmolt. Pont az elso trimeszter a legveszelyesebb a toxoplazma virus szempontjabol. Remeljuk, hogy atestel mar a betegsegen a terhesseged elott....es sajnos egyeb mas betegseget is hordozhat....fergesseg stb.


De azert ne parazz annyira ra, mert az a babanak se jo:) vigyazz magadra! 31hkm

2013. júl. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ.lemostam bő vízzel és fújtam rá parfümöt.(hirtelen az volt kéznél).a hétvégén új gazdihoz kerül.
2013. júl. 22. 11:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz bajod.

Akkor kapnad el a toxoplazmat, ha pl.a kakijahoz nyulkalnal az alomban, de elkaphato nyers gyumolcstol, hustol is.

Kicsi meg, gondolom, jatszana, probald meg jatekkal lefoglalni, pl.botra kotott toll, pluss, amit belogatsz neki.

2013. júl. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem,ennek a macseknak komoly gondok vannak agyban...elég zűrös babakora volt.én szeretettel,kedvesen bánok vele,akkor is ha totálisan bedilizik.na de ez azért ma durva volt.egy szót sem szóltam hozzá,egyszer csak hátulról rám vetette magát mint egy tigris.tiszta dili.most meg itt szunyókál édesen a kanapén.
2013. júl. 22. 13:17
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Ismered a mondást? Ki..sztam volna mint macskát sz...ni.

(pedig imádom az állatokat)

2013. júl. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mieinkre is rajon neha az ot perc. :)
2013. júl. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!