Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lett más az életetek...

Mennyire lett más az életetek babával?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írok-e, én most várom az elsőt. Minden nap örülök neki, sokat küzdöttünk érte, hogy sikerüljön. Mégis félek. Nem jártam eddig sem szórakozni, bulizni, nem is hiányzik. De tényleg minden más babával? Nincs egy nyugodt filmnézés, séta, ücsörgés egy padon, nyugiban, folyton talpon kell majd lenni és készenlétben állni évekig? Kisbabás ismerős mondta ezt, és úgy adta elő,hogy most a frász kerülget, hogy egy nyugodt percem nem lesz a következő években. Tényleg mindenki így élte ezt meg? Nem lehet ezt nyugodtan, higgadtan csinálni, feszültség és "mindjártmeghalokakimerültségtől" nélkül? Készüljek fel, hogy teljesen igaza van és ez vár ránk? Vagy vannak kivételek?? Meséljetek! Milyen az első néhány év babával???
2013. júl. 23. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire lett más? Nagyon. Teljesen. Az, hogy mennyire nem lesz nyugodt perced, sokmindentől függ. Pl. hogy lesz-e segítséged. És a babád, meg a te személyiségedtől is. Ha ő nyugodtabb baba lesz, akkor nem vészes annyira. Ha sírósabb, akkor nehezebb. Az én fiam nem áll le egy percre sem! Másfél éves, és azt hiszem ennyi ideje nem aludtam egy igazán jót!
2013. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 13 hónapos, nálunk nem teljesen így van, de ez leginkább a fiam jó alvókájának és viszonylag jó természetének köszönhető. Nyugodt filmnézés van, mert este legkésőbb 8-kor már alszik, séta van vele, ücsörgés a padon az valóban nincs, most már végkép, mert állandóan megy és menni kell utána. Állandó készenlét? Igen, ez valóban így van. Az élet teljesen más, ha gyereked van, akármilyen nyugodt és higgadt is vagy. A kimerültség pedig attól függ, mennyit alszik a babád. Ha szerencséd van, sokat, mint az enyém, ha nem, akkor bizony nagyon kimerült leszel. Ez ilyen, de megéri, hidd el.
2013. júl. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ: van-e segítség, milyen a baba, ti nem bánjátok-e ha pár órát nem vagytok vele.


Nekünk kb 3 hónapos korában állt be a napirend, azóta rábízzuk a nagyszülőkre, egy ideje a testvéreinkre is. Így tudunk menni bárhová, csak szervezés kérdése.

Ha hétvégén megyünk nagyszülőkhöz, csomagolnak ebédet 1-2 napra. Én ezt nem érzem cikinek, bár néha megkapom hogy nekem könnyű. Igen, az, meg is becsülöm a szerencséket - bár amikor látom ahogy a nagyszülők foglalkoznak a lányunkkal nem érzem azt, hogy ez nekik teher, inkább ők a hálásak amiért "kaptak" egy unokát :-)


Persze a mindennapokat nekünk kell megoldani és bizony vannak "mindjártmeghalokakimerültségtől" időszakok: az elején amíg összerázódtunk, a fogzás, ha meleg van akkor nagyon nyűgös, mi kelünk hozzá éjjel, nekem kellett megszenvedni a szoptatással, nekünk kell kezelni a hisztit stb. Ezekkel bizony ketten kell megbírkoznunk és néha nem könnyű.


A spontaneitás hiányzik. Hogy "csak úgy" elugrunk moziba, étterembe, szeretkezünk amikor épp kedvünk van.


Közel 2 éves kislány anyukája

2013. júl. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Teljesen.Mindent fel kellett adnom.Már semmi sem a régi,és nem is lesz soha.A mi babánk még kicsi,6 hónapos,de állandó figyelmet igényel.Nincs semmi csak ő.Se tv-zés,se séta,se bevásárlás semmi.Minden úgy van,ahogy ő akarja.

Egy nyugodt percünk is.Ő rossz alvó is.Így mióta megszületett(fél éve) nem aludtam szinte semmit.Egyhuzamba max. 3 órát.Ez van,tudtam mikor gyereket vállaltam!

De nem mindenkinél van így.Azért nagyban függ a gyermek illetve a te személyiségedtől,tűrőképességedtől is.

Sok sikert majd! :)

2013. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Kislányom 3 éves.


Nagyon más lett az életem/életünk amióta megszületett, de mindenért kárpótol, hogy ő van :-). Ő lett az első. Nem is emlékszem mikor néztem úgy végig akár a Híradót, hogy végig tudjam figyelni :-). Hamar eltelik az az idő, amíg kicsi és rátok van szüksége, így élvezd majd ki minden pillanatát.

Ne foglalkozz azzal, ki hogy élte meg. Te te vagy.


Boldog babavárást :-)

2013. júl. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok saját tapasztalatból. Segítségem a férjem lesz, ami alapvetően nem sokat mondott az ismerősömnek sem, mert hogy egy férfi nem igazi segítség, de ő 5re itthon van a munkából, jól főz, szépen takarít, segít mindenben, ha kell, tudom. Eddig is közösen csináltunk mindent, ettől nem félek. De napközben egyedül leszek a babával. Én is és a párom is nagyon nyugodt, csendes babák és később ilyen felnőttek is lettünk. Nincs nálunk egyetlen hangos szó sem. Sokaknak ez unalmas, nekünk ez ad nyugalmat és kiegyensúlyozottságot. Ha mi ilyenek vagyunk, van rá esély, hogy a baba is ilyen lesz? Mocorog már, napi többször. De amikor moziba mentünk, akkor majd szétrúgta a hasam a hangoktól, előtte és azóta sem csinált olyat. Lehet, hogy ő sem szereti a zajos dolgokat? VAgy túl sokat fantáziálok és majd utólag úgy is megtudom,milyen is lesz? :DD Túl sok időm van gondolkodni, igaz? :))) Köszi a válaszokat! :)
2013. júl. 23. 12:20
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk ilyen az életünk.Attól függ, vannak nyugodtabb babák és kevésbé nyugodtabbak, nekem a fiam kevésbé nyugodt. Most lesz egy éves, de én most érzem azt, hogy nem bírom. Nem alszik éjjel, számtalanszor ébred, kénytelen vagyok magam mellé venni, még úgy is nehezen alszik vissza. Nappal keveset alszik, vagy ha többet alszik, gyakran felébred. Még fel sem ébred, de mászik el sírva. Ha nem vele foglalkozom egy percig, üvölt majd síkit, a feje bevörösödik. Wc-re se tudok kimenni, csak ha jön utánam, és persze akkor is üvölt. Múltkor meg akartunk nézni dvd-n egy másfél órás filmet, akkor már az esti alvása volt, de persze kb. fél óra után felébredt, nem is aludt jó sokáig vissza. Hát remélem a te babád nyugodtabb lesz:)
2013. júl. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok: az kimaradt, hogy egyre több olyan programot lehet szervezni ami nem csak a gyereknek élmény. Így a nap végén nincs az az érzésem hogy nekem is kéne valami program, mert napközben megkapom az élményeket :-)


A kettesbenlét pedig segítség és szervezés kérdése.

2013. júl. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

nincs rá semmi garancia,hogy a babátok nyugodt lesz-mert ti azok voltatok. ugyanis bárkire hasonlíthat majd..!

én is nagyon nyugodt,csendes jó kislány voltam,és kaptam 2 "ördögfiókát"-akik lányok,-de ki tesznek 4 fiút.. :)


amire a legjobban vágyom az az alvás! már évek óta nem aludtam ki magam!

Nyugodt percem csak akkor van,amikor alszanak.

és engem a legjobban az fáraszt le,hogy amellet hogy a picivel is van "dolog"-még ott van a háztartás,mosás főzés,stb.

és ez így összeségében tud nagyon fárasztó lenni..!!

2013. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekünk nincs segItség, csak én és a párom. Most 3 a fiam. Hát néha röhögünk rajta,hogy régen nem haltunk bele az unalomba. Mi jártunk szórakozni, utazni. Most is járunk ide-oda, de teljesen más. Most az ő igényei az elsők.
2013. júl. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!