Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire lett más az életetek...

Mennyire lett más az életetek babával?

Figyelt kérdés
Nem tudom, jó helyre írok-e, én most várom az elsőt. Minden nap örülök neki, sokat küzdöttünk érte, hogy sikerüljön. Mégis félek. Nem jártam eddig sem szórakozni, bulizni, nem is hiányzik. De tényleg minden más babával? Nincs egy nyugodt filmnézés, séta, ücsörgés egy padon, nyugiban, folyton talpon kell majd lenni és készenlétben állni évekig? Kisbabás ismerős mondta ezt, és úgy adta elő,hogy most a frász kerülget, hogy egy nyugodt percem nem lesz a következő években. Tényleg mindenki így élte ezt meg? Nem lehet ezt nyugodtan, higgadtan csinálni, feszültség és "mindjártmeghalokakimerültségtől" nélkül? Készüljek fel, hogy teljesen igaza van és ez vár ránk? Vagy vannak kivételek?? Meséljetek! Milyen az első néhány év babával???
2013. júl. 23. 12:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Most 3 a fiam, sokat elmondok vele, hogy a nagy álmom, egyedül wc-re menni. Egyébként igen, teljesen más egy nyaralás akár.
2013. júl. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg teljesen más lett a mi életünk is.

Mikor először jött ki hozzánk a védőnő megkérdeztem tőle, hogy a szoptatás és babaápolás előadások mellett miért nincs lelki felkészítő is az anyaságra, de erre valóban nem lehet felkészülni. Nekem nagyon rossz volt, hogy "ki kell kapcsolni Hajnit, be kell kapcsolni anyát" - vagyis nem akkor megyek pisilni, tusolni, hajat mosni, enni, amikor akarok, hanem először el kell látni a bébit, és csak utána jöhetnek az én igényeim (amiket szépen lassan egyre lejjebb adtam :) ). De nem bántam meg soha egy percre sem, hiszem mikor rámvigyorog és látom, hogy ő boldog, az kárpótol a kialvatlanságért, a kócos-zsíros hajamért, az ezer éve leharcolt és frissítésre váró ruhatáramért, mindenért... :)

2013. júl. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!