Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha dédimamámnak a testvérei...

Ha dédimamámnak a testvérei ikrek voltak, valahol lehetséges hogy majd nekem is ikreim legyenek? Mert azóta nem születtek ikrek a családban, és mondták hogy később ez visszaüthet.

Figyelt kérdés

2013. júl. 30. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha anyai vonalon,akkor nagyon is esélyes nálad!
2013. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Anyai ágon, ha egypetéjűek voltak a dédijeid. Más esetben nem öröklődik. A kétpetéjűség ugyanis "genetikai hiba", nem a génekben kódolt dolog.
2013. júl. 30. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na, erre igen sokféle választ kaphatsz, ki így gondolja, ki úgy.

Nálunk a férjem dédszüleinek lettek egypetéjű ikrei, és nálunk is egypetéjűek születtek.

Sokan úgy tartják, hogy csak anyai ágon öröklődhet, de nálunk nem voltak ikrek. Meg az is mondják, hogy két generációnként lehetnek ikrek legnagyobb valószínűséggel, de én sok olyat ismerek, akinek ikrei születtek és maga is ikerként született.

2013. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
az apukám nagymamájának a testvérei voltak egypetéjű ikrek (fiúk)
2013. júl. 30. 12:12
 5/8 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi voltam, mert apukám nővérének van egy fia és nekik ikreik lettek volna csak elment az egyik baba :/
2013. júl. 30. 12:21
 6/8 anonim ***** válasza:

Kedves második!

Pont fordítva van. A kétpetéjűségnél öröklődhet a hajlam anyai ágon, és az egypetéjűség a 'genetikai hiba'.

2013. júl. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk dédnagyapámnak (anyai ágon)volt ikertestvére, senkinek nincs a családban, nekünk lettek :) Viszont van egy ismerősünk akinek apai ágon vannak ikrek, 4 is.
2013. aug. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat :)
2013. aug. 9. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!