Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora súlygyarapodás megenge...

Mekkora súlygyarapodás megengedett a 27. hétig? Kell változtatnom étkezésen?

Figyelt kérdés
Arányos növekedés volt a 21. hétig nálam,most viszont 12 kg-ot mértünk.Nem tudom befolyásolja e a 4D-s uh eredménye amikor is két héttel nagyobbnak mérték a babámat,vagy az,hogy rengeteg víz van rajtam.Mozdulni csak akkor bírok ha van energiabevitel,édességet egyáltalán nem eszek,mert nem esik jól,viszont rendes ételt normálisan fogyasztok,és ha megkívánok valamit bármikor, azt megeszem.27 és 28 hét között vagyok. 4D szerint 29 és 30 között

2013. júl. 31. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon vizesedsz akkor nem olyan sok az, én 28. héten tartottam 9,5 kiló hízásnál 30. héten 9 kilónál.
2013. júl. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon durván vizesedek,csak hát ugye nem lehet megállapítani,hogy ebből mennyi a víz..
2013. júl. 31. 11:34
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez így kevés info. Ha vizes vagy, azt tudják, mitől van? Esetleg lehet sómentes, zsírszegény diétával próbálkozni, kimondottan a vizesedés ellen, de csak ha nem találnak okot rá.

A "rendes étel normális fogyasztása" is relatív, a pörkölt nokedlivel rendes étel, de egy felnőtt adagban kb. 1000 kalória lehet, neked meg egész nap kéne kb. 2000.

Egész sült csirkecomb salátával (öntet nélkül) kb. 500 kalória. 1 normál szendvics zsemléből szintén kb. 500, attól függ persze, mi van benne. (1 kakaós csiga kb. 350, viszont egészségtelenebb.) 1 dl 100%-os gyümilé 50 kalória.

Az első 2 trimeszterben nem kell több kalória, mint terhesség nélkül, az utolsóban is csak kb. 150-nel kell több, ami kb. 2 dl tejnek felel meg.

Szerintem próbálj kicsit számolgatni, és reggel-délben-este enni, ne amikor megkívánod.

2013. júl. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Sosem számolgattam,első babánál és most sem.Úgy értem,hogy nem eszem többet mint nem terhesen és nemigen nassolok csak normálisnak számító,szendvics,főtt étel az amit eszek.Rendes esetben is ha megkívántam valamit megettem meg így várandósan is.Vizesedést egyenlőre nem lehet rámondani,hogy toxémia,mert a vérnyomásom és vizeletem rendben.Elsőnél ugyanis volt toxémia és kellett só és fűszermentes diéta.Most is kell megelőzésképp,és annyiban tartom be,hogy nem főzök sótlanul,fűszertelnül,de enyhébben mint egyébkor,próbálom elkerülni készételeket vagy félkészeket és direktben nem eszek chipseket sós nasit.
2013. júl. 31. 11:44
 5/12 A kérdező kommentje:
és persze iszom rendesen,amennyit bírok,zöldségeket,gyümölcsöket is eszek,sok tejterméket is
2013. júl. 31. 11:46
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogy mekkora megengedett..én a 23.hétre 10 kilóval voltam nehezebb,nem foglalkoztam azzal,hogy mikor mit és mennyit eszem..csak ettem amit megkívántam és kész.A csokit,sütit azt végig kívántam,még az utolsó hetekben is.

A 23.héttől azt mondta a védőnőm,hogy ez így nem mehet tovább és diétára fogott..azt mondta,hogy csokit ennék,akkor egyek müzlit,meg egyem a puffasztott rizst kenyér helyett..hát végül is hellyel-közzel be is tartottam.A 23.héttől a 38.hétig már csak 5 kiló jött fel,aztán az utolsó 2 hétben 1 kilót leadtam.


3 hós fiú anyukája

2013. júl. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na és mit iszol? Nálam ugyanis a nagy súlygyarapodást a gyümölcslevek fogyasztása okozta. Most, a második babánál csak mentes palackozott vizet iszom, és a 27. hét vége felé járva 6.5 kg-nál tartok. Én letöltöttem egy táblázatot, ahova a saját magasságomat és induló súlyomat beírva kiadta, hogy mennyi az ideális hízás hétről hétre. A táblázat három részre van osztva. Minimális, átlagos, maximális hízás. Én most a minimális kategória alatt vagyok 20 dgk-mal.
2013. júl. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok szerintem egyeltalán nem sok 12 kg főleg ha vizesedsz és lehet hogy a továbbiakban majd megáll a súly gyarapodásod nem feltétlenül fogsz 30 kilót hízni a végére, ameddig jól vagy te is és a baba is addig teljesen jó :) Boldog babavárást.
2013. júl. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem szüléskor 20 kiló ment le - vagyis annyira vizesedtem, pedig csak a 33. héten kezdtem. A végén már csak egy szétvágott cipőt tudtam hordani és sajnos a bőröm is nagyon kinyúlt, hiába fogytam le.

Önmagában a 12 kiló nem sok hízás (10-15 között van a normál a végéig), de ha már most úgy látod, hogy elkezdtél vizesedni, érdemes lenni tenni ellenne, mert valószínűleg egyre gyorsabban lesz rosszabb... Elsősorban mozgással segíteni magadon (napi fél óra kilépős séta, amikor már/még nincs meleg, lájtos vénás torna, pl. láb felemel és bokakörzés meg integetés, ha sokat ültél-álltál, óránként lábujjhegyre állások...), éjszakára, üléshez a lábaidat polcold fel, aztán tarthatsz almanapot ( egy héten egyszer csak azt egyél), kerüld a sót, és igyál sok folyadékot.

2013. júl. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Viszont rajtam nem som víz volt,az ujjaim vizesedtek..szülés előtt 3-4 nappal viszont olyan mértékben bevizesedett mindkét bokám,hogy még a lábam szárán is víz volt,olyan kemények voltak,hogy úgy éreztem,hogy fa lábam van.

Utolsó voltam.

2013. júl. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!