Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti a pelenkázót mennyire...

Ti a pelenkázót mennyire tartjátok fontosnak?

Figyelt kérdés
Elbizonytalanodtam, hogy érdemes e beszerezni. Mármint értem, hogy praktikus, de végül is ha az ágyra leterítek valamit, és azon pelenkázzuk majd a kicsit, az is megfelel?
2013. aug. 1. 17:57
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
11-es: bár a választ neked szántam, de a csípős megjegyzéseket nem! De az itt uralkodó közhangulat miatt nem bírtam kihagyni. Ne haragudj!
2013. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

Nekünk nagyon bevált és mindenkinek csak ajánlani tudom.


Mi úgy vettünk szobabútort a gyerekeinknek, hogy az kiszolgálja öket kb 15 évig. Az ágyat 5 évesen kell lecserélni, a komódról meg a pelenkázó feltétet pedig 2,5 évesen vettük le a nagynál.


Amiért bevált, mert nagy pelenkázó(úgy tudom két méret van a pelenkázó feltétböl), magaságra is a köldököm felett ér jóval(163 centi vagyok). Mikor pici volt szuper magasság volt, az elsö fakban vannak a kellékek, mint körömvágó, popsikrém, popsitörlö, testápoló, olaj stb... ìgy minden kéznél van. A második fiokba meg az elsö 6 hónapban minden ruhája bele fért, késöbb pedig a body-k és a textil pelenkák kerültek oda.

Aztán mikor jött a gyerenek kb 8-10 hósan a meglépek a pelenkázáskor szaros seggel idöszak akkor nem tudott itt meglépni. Nehéz volt, de 1-2 hét alatt megtanulta hogy a pelenkázón anya erösebb, nincs mese ott nyugton kell lenni. Annyi hogy jobban kézre van és jobban letudtam fogni. Néha ágyon vagy kanappén pelenkáztam másnál, akkor kész közel harc ez a müvelet, a pelenkázón meg simán hagyja magát(mindegyik gyerekmenél így volt).

Itt öltöztetem a mai napig is, kihozom a fürdöböl oda rakom fel(télen ott a höfúvó), megtörölgetem, bepelnkázom, ha kell testápolózom, majd pizsi és késsz. Reggel oda vezsem ki az ágyából és mikor felöltözött akkor veszem le.

Nagynál 2,5 éves koráig használtuk míg szobatiszta nem lett.


Ha anyagilag megtehetitek akkor egy nagy pelenkázót vegyél.

2013. aug. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
én fogok venni, de abszolút elfogadom azt is, akinek nincs, ha neki így kényelmes!:) egyébként ez is egy olyan dolog, amit megvehetsz akkor is, ha 3 nap múlva a hazamenetel után kiderül, igenis kell az neked!:) nézz ki egyet, hogy a férjed tudja, mit kell venni, és ha nem jön be az ágy/föld/pult/kocsi/akármi, akkor bármikor meg tudja venni.
2013. aug. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
68%
Én nagyon hasznosnak tartom. 14 hónapos lesz a fiam (kifejezetten nagy gyerek) a mai napig ott pelekázom. Ha máshol kell pelenkáznom forog, küzd, nagyon nehéz pelenkázni, a pelenkázón minden gond nélkül tűri. Nem szakad le a derekam, kényelmes. Enélkül is lehet persze, de miért nehezíteném az életemet?
2013. aug. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is komódra szerelhető pelenkázónk volt. Egy szivacslapot vettünk rá.

Császár után, rozoga háttal nekem sokkal kényelmesebb volt, semmit sem kellett hurcolnom sehová, minden kéznél volt.

Ha balesetes lett a pelenkázólap, csak letöröltem. Mindig kész, mindig használható, könnyen és gyorsan lehet takarítani. Fürdés után is ott rendeztem a babát, nem kellett görnyednem felette.

Majdnem két éves volt a fiam, amikor levetettem a lapot, azóta csak komód. A második babánál is biztosan használni fogom.

2013. aug. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

Kapaszkodjatok meg csajok, 4éves 2hónapos a fiam, és van amikor ő is a pelenkázón landol, mert bibit kezelek, kúpot adok be neki, stb stb stb.

Sőt a 2,5éves lányom ott törölközik, öltözik, ha épp nem egyezik az ízlésünk.

Egy pillanatig nem bánom, hogy kombi ágyat vettünk anno.

Nekem nem ment az ágyon csomagolás pedig a kislányt egy időben ott tettem fürdés után tisztába, szenvedés volt.

2013. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok választ :) Látom, eléggé megoszlanak a vélemények, tapasztalatok. Szerintem nálunk végül az lesz, mint amit az egyik válaszoló is tanácsolt, kinézünk egyet, és majd ha már itt lesz a pici, majd kitapasztaljuk, hogy kell e. :)

A lepontozásokat én sem értem amúgy, én mindenkinek nyomtam egy zöld kezet. :)

2013. aug. 2. 07:23
 28/29 anonim ***** válasza:

22-es válaszoló vagyok.


Szerintem ez nem úgy megy, hogy kitapasztalom, hogy kell-e vagy sem. vagy van egy jóminöségü nagy pelenkázód és szereted vagy nincsen vagy rossz minöségid van és utálod.


Ha nem veszel soha nem akarsz majd egyet, mert az elsö idökben sanyargatod magadat, hogy jó az így is az ágyon, majd amikor 10 hónapos lesz és küzdesz vele az ágyon akkor meg azt mondod, hogy már ennyi idösen már nem veszek neki...


Vegyél olyat amit késöbb tudsz komódként használni.

2013. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
a pelenkázólap sem küzdés :)
2013. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!