Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lenne egy kérdésem a sok...

B.Nikol kérdése:

Lenne egy kérdésem a sok magnézium szedőktől?

Figyelt kérdés
Kérdésem a következő! Akik sok magnéziumot szednek (magnerot, magnesii citrici stb.:) a koraszülés veszélye miatt. Azokban nem merült-e fel, hogy ha bármi probléma lenne a terhesség harmadik szakaszában, akkor ezmiatt a sok magnézium miatt nem indulna be a szülés, hogy még a kicsi megmenthető legyen?! Nincsen semmi bajom, jól érzem magam! 31 hetes vagyok! Napi 4 magnesii-t szedek, mert a fiam koraszülött volt, illetve 2100 a méhszájam! Van átlátszó folyásom, semmi szag és nem is viszket! Csak ha lenne egy fertőzésem, ami felszállhat a kicsihez akkor beindulna a szülés vagy nem a magnézium miatt?! Köszönöm a válaszokat előre is!
2013. aug. 14. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ha egy szülés valóban be akar indulni, a magnéziumtól függetlenül be fog

gondolj csak arra, hogy sokan kórházban fekszenek visszatartáson és nem mindenkinél járnak sikerrel, pedig ott nem csak magnéziumot adnak

2013. aug. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 hetes vagyok, 3*2 magnerotot szedek. 26 hetesen bevéreztem, azóta van ez így.

Fel sem merült bennem, hogy ha a szülés be akarna indulni, akkor ettől nem fog. Szerintem ez biztos nem akadályozza meg. 2 hetente járok orvoshoz, bízom benne, hogy ha gond van idejében észrevesszük.

2013. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom 36 hétig szabad szedni a magnéziumot.
2013. aug. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sztem is úgy van, ahogy az előző írta. Nekem ezt egy szülésznő is megerősítette, hogy ha egy szülés meg akar indulni, az megfog.
2013. aug. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

3 as voltam


magnéziumot is, de csak a szülés előtti hatodik hétig, mivel szülés alatt már igencsak szükség lesz a méhizomzat összehúzódására.


[link]

2013. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok

Nekem végig kell szednem később valószínűleg még nagyobb adagban. Mivel császárom lesz, nem is baj, ha nem indul meg a szülés.

2013. aug. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nekem is végig kell szednem, szintén császáros leszek, de úgy tudom, a terhesség végén leállítja majd a doki, a 31. héten teljesen jó így, bár szerintem napi 2000 mg nagyon sok, de gondolom nem magadtól dobálod be őket:)

én 3*2 magne B6-ot szedek, kétnaponta egy magnesii citricit, vagyis mondhatni ezt igény szerint


30 hikm

2013. aug. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! Akkor jó, így kicsit megnyugodtam!Igen orvosi előírásra szedem ezt az adagot, sőt ha görcsölnék, ami nem szokott lenni (szerencsére) akkor szedhetnék még többet! Pénteken megyek a magánorvosomhoz, megkérdeztem volna tőle is, de még olyan messze van, gondoltam megkérdem, másnak is megfordult-e a fejében a kérdés! Köszönöm!
2013. aug. 14. 12:51
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Nekem napi 4x2-t kell szednem, plusz ha görcsölök, akkor még 2-t. Azért,mert a 4.császárom lesz, és vékony a méhfalam, és egy esetleges szülésbeindulás esetén szétválna a heg. Nekem ezt a császár napjáig így kell. Bár többet vizsgálnak, UH-oznak. 35 hetes vagyok.
2013. aug. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Több hétig feküdtem bent és mindenki kapott a végéig, a doki azt mondta egyszer hogy nincs az a magnézium adag ami megállítani a szülést a 36. hét után
2013. aug. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!