Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak olyan kismamik/anyukák...

Csak olyan kismamik/anyukák aki 20kg + szedtek fel terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Érdekelne mennyi idő alatt adtátok le, illetve akik még pocakosok hogyan dolgozzák ezt fel.


Nem kellenek a szuper kismamik, akik "csak fogytak".....


2013. aug. 15. 09:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 52 kg-val indultam és 73 lett a vége.

Januárban szültem és most 62 kg vagyok.

Semmi problémám nincs azon kívül, hogy van még hasam. :(

Vannak ruhák, amiben nagyon látszik, így igyekszek olyat felvenni, amiben nem olyan feltűnő.

Fürdőruhában először iszonyatosan zavart, nem nagyon akartam vetkőzni, de aztán túl tettem magam ezen...

Remélem, lejjebb megy még a hasam, állítólag 1 év is lehet, hogy kell hozzá. :/

2013. aug. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én az első fiammal 20, a másodikkal 24 kg-t híztam. Szó szerint úgy éreztem magam mint egy bálna. A tükröt kerültem. Egész addig nem ment le amíg otthon voltam gyesen. Ahogy elkezdtem dolgozni, magától olvadtak le a kilók, mert a kaja helyett mással voltam elfoglalva. Szóval nekem hosszú idő kellett hozzá, kb 4 év, de most soványabb vagyok mint lánykoromban.

Elsősorban szerintem életviteltől és szervezettől függ.

2013. aug. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én összességében a terhesség és a szoptatás alatt 20 kg-t szedtem fel, majd április 3.-án elkezdtem tornázni, és diétázni (ekkor hagytam abba a szoptatást), és ma már 17 kilóval vagyok kevesebb. Nekem magától sajnos nem akartak leolvadni a kilók, elég keményen megküzdöttem minden egyes mínusz kilóért.
2013. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Ez megnyugtató:-)

Gratulálok nektek!


Csak annyira idegesítő, hogy itt gyk-n sokszor olvasom, hogy jaj ők cdak 3-4kg-t híztak, meg hogy fogytak. És itt a valóságban, pl a környezetem 90%ban 20kg plusz felett vannak.

Vlt aki 38kgt hízott, és nagyon vékony volt előtte és szülés után is!!


Csak rendesen rosszul érzem magam, holott nem kéne.

171cm vagyok és 80kg most.

2013. aug. 15. 10:06
 5/14 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél 26 kg-t híztam, ennek jó része víz volt + ikerterhesség. Kb. 20 kg lement a kórházban, a maradék 6 kg viszont rajtam maradt. Nagy maradt a pocakom, meg úgy általában véve vaskosnak éreztem magamat. Nem tudtam leadni, mert nem volt időm külön főzni és sportolni az ikrek mellett (szoptatni nem tudtam). Kb. fél év múlva, bátyám esküvője miatt döntöttem úgy, hogy kipróbálok valami fogyasztó szert, és valóban, ezzel elég sokat is fogytam. (Turbó italpor)

Utána már nem voltam olyan dagi, de azért éreztem, hogy az alakom immár megváltozott, és ebbe bele is törődtem. Mivel megint babát terveztünk, nem is akartam drasztikus változtatásokat.

Most megint szülés előtt vagyok, és kb. 15 kg-t híztam, mondjuk ez sem kevés, főleg hogy most nem vagyok vizes. De nem idegeskedem rajta, mert ez most nem fontos. Majd szoptatás után kitalálok valamit. Egyszer már bejött a jóga diéta, azzal sokat fogytam régen, csak sajnos elég időigényes a gyakorlatok meg az extra főzőcske miatt.

2013. aug. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én is kerek 20 kilót híztam, igaz hogy csak 5 hete szültem, de rajtam van még 8 kiló, engem nagyon zavar ez a súlyfelesleg, mert világ életemben sovány voltam. Most a szoptatás a legfontosabb, majd meglátjuk, hogy mi lesz utána.
2013. aug. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47 kg-al lettem terhes és 72 kg-al mentem szülni. Nem vizesedtem, nem torzult el az arcom és nem vastagodott meg a karom sem. A fenekem, combom és a hasam nőtt. A hasam extrém nagy volt. Szülés után 66 kg-al jöttem haza. Három hónap alatt magától lement 56 kg-ra a súlyom. Három évig szoptattam, nem igazán tornáztam és diétáztam mellette. Szerettem volna megőrizni,hogy jó minőségű és normális mennyiségű tejem legyen. Aztán egy kis tornával lement 53 kg-ra a súlyom két hónap alatt. A férjem kérte, hogy ne menjek vissza 47 kg-ra, mert így sokkal szebb vagyok:))) Most megint babánk lesz. A 23. héten járok és + 10 kg van rajtam:)
2013. aug. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ez azért van, mert akik fogytak, vagy csak pár kilót híztak, jól esik nekik egy kicsit dicsekedni - ezt még meg is értem, én is büszke lennék magamra.

Azt viszont már nehezen értem meg, hogy általában az ilyenek azt gondolják, hogy aki ennél többet hízik az biztos zabál.... pedig csak annyi az egész hogy nem vagyunk egyformák, nem egyforma a szervezetünk. Nekem cukros diétáznom is kellett, ennek ellenére 15 kiló plusszal szültem. Nagyon sokmindenen múlik ez a dolog, ha vizesedsz, az már eleve meglátszik a mérlegen és minden egyes liter víz, 1 kg +....

2013. aug. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Lehet én sem illek ide a válaszommal, de azért válaszolok.

Nagyobbik fiammal 20, kisebbel 26 kg-t szedtem fel, sülésekkor kereken 10 ment le azonnal (pedig az egyik baba 2 kg sem volt) a maradék 10-16 kg-t 4 hét alatt adtam le.(Na persze nem rögtön, hanem vártam 3 hónapot mielőtt visszamentem edzeni, de mivel személyi edző vagyok és küzdősportokat is űzök versenyszerűen, nekem ez része az életemnek, mármint a sport és az egészséges táplálkozás-persze terhesen nem ment, akkor őszintén bevallom zabáltam rendesen :) ) Nem csak zsírt szed fel ilyenkor egy nő, vizet is sokat, először az megy le és az már látványos mind ránézésre mind a mérlegen.

Na meg nekem extrém sok edzésem volt onnantól, h visszamentem edzeni, tehát nem vehetjük egy kalap alá azzal aki "csak" a diéta miatt sportolgat valamennyit.Szóval érdemben lehet haszontalan a válaszom.

Viszont edzőként azt mondom, hogy heti fél-1 kg fogyás az egészséges, ezt szoptatás mellett is el lehet érni egészséges táplálkozással és kiegészítő mozgással.Nem megy a tejcsi rovására:)

Most várom a harmadik gyermekem, 20 kg-t szedtem fel, napokon belül szülök, szerintem most sem lesz rosszabb a helyzet.(Bár annyit hozzátennék, hogy ez a gyors fogyás nem feltétlenül éri meg, mivel egyrészt nem is teljesen egészséges, másrészt a bőr nem tudja olyan gyorsan követni a fogyást, a hasamon nekem is csúnya a bőr, pedig alapból izmos és definiált vagyok a rengeteg edzéstől.Ezen csak a plasztikai beavatkozás segít.Nem látszik még feszülős ruhában sem, de kicsit "gyűrött" a bőr ott, így pl míg meg nem csináltatom bikinit pl nem vennék fel, bármilyen izmos is a hasam) :) Ne aggódj, szépen le fog az menni, ha odafigyelsz:)

2013. aug. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
18 kilót híztam, 52-ről 70-re. Kórházból hazamenetelkor 9 kilóval voltam kevesebb, majd kb. 4 hónap alatt ment le a többi a szoptatással. Nem tornáztam, szerencsére magától lement (mondjuk rásegíthetett a stressz, mert nem volt semmi segítségem). Most 11-nél tartok a 30. héten.
2013. aug. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!