Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok, most hogyan...

Terhes vagyok, most hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Párommal külföldre költöztünk, kb. 2 év múlva szerettünk volna babát. Mivel a jövőben terveztük, ezért csak óvszerrel védekeztünk. De aztán egy romantikus nap estéjén pont kifogytunk a készletből. Első eset, hogy védekezés nélkül csináltuk. Annyit olvastam, hogy elsőre kevés az esélye, hogy összejöjjön, hogy még akkor sem gondoltam, hogy terhes lehetek, mikor nem jött meg időben. Korábban volt, hogy 30 napra jött meg, így a mai 29. napon még nem aggódtam. Ráadásul a hasam is fájdogált és pár pattanásom is kijött (mint mielőtt megjönne) Tesztet tegnap is csak azért vettem, mert droériában voltunk és pont megláttam. Del álmomban sem gondoltam volna, hogy pozitív lesz.

Most alig bírok írni, remeg a kezem is. Boldog vagyok, de ott van bennem, hogy legelső terhesség... Mi van, ha bejelentem a nagy hírt és holnapra mégis csak megjön. Ráadásul Rh negatív vagyok, férjem meg pozitív :S Nemrég költöztünk, még háziorvosom sincs. Azt sem tudom, mikortól kell orvoshoz járni. De legjobban attól a 30-40%-tól félek, miszerint a legelső baba általában elmegy.



2013. szept. 13. 13:44
 1/8 anonim ***** válasza:

"Annyit olvastam, hogy elsőre kevés az esélye, "

Ha bárki bármikor védekezés nélkül szexel, akkor lehet terhes? Hány éves vagy? 16?

Aki nem akar gyereket, az védekezik. Aki meg nem védekezik, az meg nem csodálkozik.

Amúgy meg a terhesség 6-7. hetében érdemes először orvoshoz menni, akkor már szokott lenni szívhang, ha minden rendben van és akkor már biztos a terhesség ténye.

Amúgy meg le kell ülni a pároddal és meg kell beszélni, hogy hogyan tovább. Ha szeretnétek a babát és tudjátok is vállalni, akkor nem kérdés, hogy mit tegyetek!

Mi helyettetek nem dönthetünk.

2013. szept. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és vérvizsgálatokat pedig csinálnak a terhesség alatt, illetve szűréseket és figyelnek az ilyen dolgokra, amit írtál, mármint hogy van-e összeférhetetlenség.
2013. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok! Bizony előfordul, hogy elsőre összejön a baba. :-)

Az, hogy össze vagy zavarodva, természetes, hiszen váratlanul ért. Ez még olyan esetben is előfordulhat, ha valaki készül rá. A 30-40%-t nem értem, ilyenen nem érdemes agyalni.

A vércsoport különbözőség sem probléma, legfeljebb többször nézik az ellenanyagot. Az első terhességnél amúgy sem okoz problémát, csak a további terhességeket veszélyeztetné, ha nem kapnál anti D-t.

Először menj nőgyógyászhoz, aki hivatalosan is megállapítja a terhességet. Ő majd továbbküld a megfelelő helyekre.

Boldog babavárást!

2013. szept. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Sajnos én is abba a "30-40%-ba" tartozom, de a családban rajtam kívül senki. Csak annyit tudok mondani, hogy mindenkinek vagy egy első terhessége. Sokat nem tudsz tenni, ha jól megtapad, akkor megmarad, bármit csinálsz, ha nem tapad meg rendesen vagy valami baja van, akkor nem marad meg, bármit csinálsz... Ez durván hangzik, de sajnos nem attól függ, akarjuk vagy nem...


A hírrel viszont nem árt várni, ismerősöknek 12. hét, szűk családnak (szülők, testvérek - más nem!) legalább azt várd meg, van-e szívhang. Bár én a családnak is csak a 12. heti genetikai uh után mondtam volna el.

2013. szept. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló: nem úgy értettem a kevés esély, hogy százalékokkal kevesebb mint másodi próbálkozásra, hanem, hogy ritka hogy legelső próbálkozásra összejöjjön, annak kevés az esélye. Természetesen megtartom!!!

Köszönöm! :)

Harmadik válaszoló: így olvastam:

"A legóvatosabb

becslések szerint is, a korai terhességek

minimum 30 százaléka végződik így, de

egyes szakemberek ennél is magasabbra

teszik a kezdődő terhességek vetélési

arányát."

Most is fájdogál a hasam, félóráként nézem, nem-e megjött. Mi van ha mégis megjön holnapra? :S Tudom hülyeség rágörcsölni.

2013. szept. 13. 14:22
 6/8 anonim ***** válasza:
:) üdv az eslő babások klubbjában! Hidd el teljesen normális a pánik, a zavarodottság! Emlékszem én is totál szétszort voltam mikor megláttam a pozitív tesztet, lepergett előttem, hogy innentől minden más, el kezdtek kavarogni a gondolatok, el kezdtem félteni őt, végigfutott az agyamon, hogy meg tudom-e csinálni, stb... egy percig nem volt kérdéses, hogy meg tertjuk-e, ahogy írod nálatok sem, de attól még iszonyat érzelmek tomboltak bennem, bizonytalan voltam, és mégis biztos.... szóval teljesen megértelek, semmi gond, minden tisztázódni fog, hidd el, örülj a hírnek :)
2013. szept. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, abba a 30-40%-ba azok is beletartoznak, akik észre sem veszik hogy terhesek voltak, egy kicsit késő mensesszel elmegy a megtermékenyült, épphogy osztódni kezdő pezesejt. Ne pánikolj ezen, azért nagytöbbségünknél minden remden van :)

Mindesetre ahogy előttem is írták, egyelőre a pároddal beszéld meg, a szűkebb-tágabb környezetednek ráérsz még bejelenteni.

Kezdj szedni folsavat, vagy valamilyen komlpex magzatvédő vitamint, most ennyit tehetsz. Pihenj sokat, igyál eleget. Orvost ráérsz a 6-7. hét környékén felkeresni.

2013. szept. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én 3x voltam terhes,mindhárom alkalommal első próbálkozásra összejött a baba,és egyik alkalommal se ment el.Ennek köszönhetően 3 gyerekes anyuka vagyok(2 fiú+11.5 hónapos lány).A hogyan továbbot csakis Ti tudhatjátok...érzelmileg és anyagilag IS.
2013. szept. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!