Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Iker terhességem volt vagy...

Iker terhességem volt vagy van. Most 14. héten járok. A dokim szerint 5 hetesen mindkét babócának már dobogott a szíve, majd a 13 héten a kombinált teszt alkalmával az ultrahangos doki azt mondta, hogy az egyik már nem él. Lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú és csalódott lettem. Összehasonlítottam a képeket az első terhességemmel és most akkora a pocakom, mint az elsővel 24 hetesen. Lehetséges ez? Hiszen amelyik elméletileg nem él az nagyon picike. Mitől nő ennyire a hasam?Olyan sok minden kavarog a fejembe. Már arra is gondoltam, hogy benézett valamit az ultrahangos doki és lehet, hogy mégis él mindkét baba és szépen fejlődnek, aztán azért ilyen nagy a hasam. De olyan sok köztük a különbség. Az élő az 68mm volt a másik amelyik a doki szerint nem ad életjelet az pedig 14mm. Várom a tapasztalatokat!

2013. szept. 15. 13:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Minden terhesség más, a hasad se lehet ugyanakkora. Láttam én már olyan 15 hetest is, hogy azt hittem menten megszül, meg olyan 20 hetest is, hogy nem is látszott még mindig.



Sajnos biztos nem nézte be az orvos. Persze, hogy lehetséges, hogyne lehetne lehetséges?

2013. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%

Szia, tapasztalatom nincs, de ha elhalt a magzat,akkor annak szerintem ki kéne lökődnie.

Egy ismerősöm úgy járt,hogy 2 embrióból az egyik nagyon nagy görcsök és rengeteg vér kíséretében fogant. Azóta egy 2 éves egészséges kisfiú anyukája.

Sajnálom,és kitartás!

2013. szept. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
"2 embrióból az egyik nagyon nagy görcsök és rengeteg vér kíséretében fogant." ?? Hogyan?
2013. szept. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyen előfordul. Nem feltétlenül lökődik ki az élettelen baba, szépen felszívódik, vagy betokolódik és nem okoz semmi gondot a terhesség alatt.


A has mérete a többedik terhességnél jobban változik, mint az első terhességnél.


Próbáld meg elfogadni ezt az új helyzetet. Örülj ennek a babának.

2013. szept. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
ha lenne rá lehetőségem elmennék egy újabb ultrahangra, nehezen bírnám ezt a bizonytalanságot
2013. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Próbálom elfogadni, de nagyon nehéz. Az ultrahang után felhívtam az orvosom, azt mondta, hogy mivel még nagyon picike, ezért nem kell semmilyen műtét, sem gyógyszeres kezelés, mert fel fog szívódni magától. Viszont a felszívódás miatt kockázatosabb a másik egészséges baba vetélése. Úgy hogy ha vérzek, akkor azonnal kórház. Kedden délután megyek a dokimhoz és remélem akkor csinál egy ultrahangot és akkor kiderülhet, hogy mi a helyzet pontosan. Ha tényleg úgy van, ahogy az ultrahangon látták, akkor csak remélem, hogy minden szövődmény nélkül felszívódik hamar és a másikban nem okoz semmi problémát. Akkor szerintetek arra ne is gondoljak, hogy lehet, hogy hárman voltak és mondjuk az egyik elhalt és a másik kettő meg szépen fejlődik. Olyan azért lehet, hogy az egyik takarja a másikat és nem veszik észre?! A felszívódás meddig tart? Egyébként két hét múlva kell ellenőrző ultrahangra mennem, hogy hogy áll a felszívódás.
2013. szept. 15. 17:35
 7/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat. Persze, hogy örülök a megmaradt babára és lehető legjobban megpróbálok rá vigyázni, mert abba belehalnék, ha annak is valami baja lenne.
2013. szept. 15. 17:37
 8/18 anonim ***** válasza:

Nekem ikreim vannak, 9 hónaposak. Mivel 1 petéjűek, így első uh-n csak 1 petesák volt, az, hogy 2 wembrió van benne, 7-8 hetesen vették észre. Szóval kizárt, hogy 3 lett volna, így most 2 lenne, és az utóbbi uh-n nem szúrta ki a doki. Elhiszem, hogy csalódott vagy, én pl. 14 hetesen véreztem be, és azt hittem, hogy itt a vége, szóval sejtem, milyen érzés lehet, bár nálam annyiból volt rosszabb, ha az egyik ment volna, akkor a másik is.


Gondolj arra, hogy ez így volt jól. Nekem végig azon ment a hajcihő, hogy van-e köztük elválaszturok, vagy nincs. Aztán kiderült, hogy van, de vékony. (mikor úgy volt, hogy nincs, jött egy doki, és bunkón közölte, hogy mivel nincs, ezért a magzati halál esélye 50 %, mert az egyik elszívhatja vért a másiktól, ha erek nőnek ki köztük, és mindkettő meghalhat a 32. hétig. Na, én ekkor azt kívántam, bárcsak ne volnának ikrek. Aztán kiderült, hogy igazából van elválasztó burok, de azt az 1 napot nem kívánom senkinek, amikor a 14 hetes, egészséges babáiról ezt mondják).


Kitartás, arra gondolj, nem lehet véletlen.

2013. szept. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

nekem 10 hetesem halt el az egyik babam.. Semmit nem vettem eszre belole csak a 12. Heti uh-n mondta a doki :( felszivodott es semmilyen komplikacio

nem lett kiveve annyi, hogy az AFP-m joval magasabb lett a kelletenel..genetikan kiderult, hogy az ikerterhesseg miatt. Ne ijedj meg, hogy ha veled is ez tortenik. Engem is ijesztegettek, hogy beteg a babam stb. Makk egeszseges kislanyom szuletett :)

2013. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
8/9. Gratulálok a babáidhoz és nagyon sok boldogságot és jó egészséget kívánok neked. Igen, arra próbálok gondolni, hogy tényleg így a jobb, mert ha ez később történik, akkor sokkal rosszabb, akkor a másikat is jobban veszélyezteti, vagy ha mondjuk betegen születik. Csak nagyon fáj és nehéz beletörődni, valószínű, hogy idővel enyhülni fog a fájdalmam és könnyebb lesz. Azért kíváncsi vagyok mit mond a dokim holnap. A genetikai tesztem eredménye elméletileg negatív lett. Most próbálok koncentrálni és nagyon vigyázni a meglévő egészséges picikémre, és csak abban reménykedek, egészségesen fejlődik majd tovább.
2013. szept. 16. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!